Wnętrze

Białe zasłony stworzą wyjątkową atmosferę

Przede wszystkim chciałbym zauważyć, że biel reprezentuje symbol czystości..

Chociaż istnieją obawy, że pomieszczenia z takimi zasłonami będą wyglądały jak szpitalne lub po prostu tanie, ten kolor jest często stosowany w aranżacji wnętrz, szczególnie w przypadkach, gdy trzeba wizualnie powiększyć przestrzeń, zwiększyć doświetlenie pomieszczenia, dodać nie tylko obszary do niego, ale i obecność powietrza. Ma to największe znaczenie w przypadku pomieszczeń znajdujących się od strony północnej – białe zasłony doskonale stworzą we wnętrzu lekką atmosferę., «wzrośnie» małe sufity, wspaniale dopełniające okna.

Nawiasem mówiąc, w pomieszczeniach z niskimi sufitami białe zasłony są po prostu idealne. W takim przypadku gzyms powinien być również biały lub musi być ukryty pod lambrekinem. I jest przymocowany bezpośrednio do sufitu. A im bardziej niepozorny, tym lepiej na białe zasłony..

Jakie pokoje nadają się na białe zasłony?

Najczęściej do sypialni i salonu wybierane są białe zasłony. Również takie pokoje jak kuchnia, weranda, altana, patio można ozdobić białymi zasłonami. A czasem pokój dziecięcy. Jednak w żadnym wypadku nie powinno być całkowicie białego pokoju dziecięcego. A jeśli ściany są białe, zasłony powinny mieć inny kolor. Ale jeśli ściany są zielone, szmaragdowe, niebieskie, różowe lub terakota, to biały kolor zasłon najlepiej pasuje do takiego wnętrza..

Niebieskie ściany z białymi zasłonami wyglądają cudownie

Cóż, nawet nie ma sensu mówić o czarno-białym designie, sam mówi za siebie, bo to klasyka gatunku.

Na tle czarnych ścian doskonale prezentują się białe zasłony.
Białe zasłony w klasycznym czarno-białym wnętrzu

Jak wiemy, sypialnia służy przede wszystkim do relaksu i prywatności. Pod tym względem czysta biel jest optymalnym rozwiązaniem tych głównych zadań. Ponadto białe zasłony mają doskonałą przepuszczalność światła, nawet jeśli zasłony są bardzo grube i całkowicie zamknięte..
W przypadkach, gdy powierzchnia sypialni jest bardzo mała, zaleca się powieszenie białego tiulu i całkowite zakrycie ściany oknami (od ściany do ściany i od sufitu do podłogi). Następnie możesz wizualnie dodać do niego kilka metrów..

W salonie białe zasłony są nie mniej skuteczne niż w sypialni. A jeśli powiesisz gęsty, drapowany biały tiul, możesz w ogóle dodać luksusu. Grube lniane zasłony dają neutralny efekt, dzięki czemu wspaniale wpasują się w każde wnętrze, nawet najbardziej nieoczekiwane.

Akcenty w jasnym wnętrzu jadalni z białymi zasłonami

Aby pokój nie wyglądał jak szpital, należy dodać do niego jasne akcenty, na przykład obrazy, kolorowe poduszki lub dywany – wszystko to rozjaśni nadmierną surowość, jaką tworzy biel..

Na werandę lub taras (a także na balkon) najlepiej wybrać biały tiul, który może być bardzo cienkim lub gęstym płótnem. W każdym razie w przypadku takich pomieszczeń jest to bardzo praktyczna i korzystna opcja. A w upale białe zasłony nie spocą tak bardzo, jak zasłony w jakimkolwiek innym kolorze, ponieważ w ogóle nie blokują światła słonecznego i nie nagrzewają się. Najbardziej odpowiedni w stylach takich jak kolonialny i marokański.

Pokój dziecięcy z białymi zasłonami

Ale w pokoju dziecięcym białe zasłony nie są często używane. Najczęściej są one niezbędne w tych przypadkach, gdy trzeba stworzyć atmosferę rozwagi i spokoju. Na przykład, jeśli Twoje dziecko ma buntowniczą osobowość lub jest podatne na cechy przywódcze. Neutralna biel to świetny kolor. Do tych celów możesz używać zasłon nie tylko czystej bieli, ale także z dowolnym jej odcieniem (kość słoniowa, mleko itp.). Co więcej, kolor jest odpowiedni zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Tylko dla chłopców najlepiej zastosować wersję bardziej surową, bez marszczeń i innych ozdobników np. rolety rzymskie.

Pokój dziecięcy dla dziewczynki z cudownymi delikatnymi białymi zasłonami

Białe zasłony są łatwe w pielęgnacji

Wydaje się tylko, że białe zasłony wymagają szczególnej pielęgnacji. A przy zakupie wielu jest zdezorientowanych w tej chwili. Nie musisz się tym martwić. Wręcz przeciwnie, białe tekstylia są najmniej problematyczne w praniu. W końcu można na nią nakładać różne wybielacze, w przeciwieństwie do kolorowych tkanin. A nowoczesne automaty świetnie sobie z tym radzą. Ważne jest tylko, aby kupować zasłony wykonane z wysokiej jakości tkaniny. Wtedy, przy odpowiedniej pielęgnacji, tak solidne zasłony mogą służyć przez bardzo długie lata..

Białe tekstylia wymagają niewielkiej konserwacji

Bardzo ładnym odcieniem bieli jest kość słoniowa. Jest cieplejszy, bardziej miękki i przyjemniejszy dla oczu. A jeśli kategorycznie odrzucasz i nie akceptujesz bieli, ale chcesz mieć kurtyny świetlne, to potrzebujesz kości słoniowej. Doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i romantycznych..

Sam kolor jest bardzo relaksujący i ospały. Pod tym względem idealnie nadaje się do sypialni, salonu, a nawet pokoju dziecięcego..

Białe zasłony mają kilka zalet w stosunku do innych. Tutaj są:

  • z białymi zasłonami nawet najciemniejszy i najciemniejszy pokój stanie się znacznie jaśniejszy i wygodniejszy;
  • aby wizualnie rozciągnąć wysokość sufitu pomieszczenia, konieczne jest umieszczenie gzymsu w odległości 40-50 cm od okna;
Zasłony powinny być umieszczone w odległości 40-50 cm od okna
Możesz przedłużyć sufit na wysokość, umieszczając zasłony w odległości 40-50 cm od okna
  • w pokoju z białymi zasłonami nie będzie tak duszno w upalny słoneczny dzień, jak z kolorowymi zasłonami z tego prostego powodu, że biel nie jest bardzo gorąca;
Białe zasłony dodają tożsamości wnętrzu małego salonu
  • między innymi białe zasłony tworzą we wnętrzu pokoju poczucie elegancji, a nawet powagi