Wnętrze

Ciemny laminat do dekoracji wnętrz

Ciemna podłoga może nadać każdemu pomieszczeniu nowy i niezwykły wygląd. Głębokie odcienie różnych kolorów, odpowiednio połączone, nie będą ponure, ale nadadzą wnętrzu szlachetności i szyku.

Każda wykładzina podłogowa ma zarówno zalety, jak i wady. Ciemny laminat nie jest wyjątkiem. Jedną z głównych wad jest to, że brud i kurz są widoczne na ciemnej podłodze. Również ślady stóp pozostaną na ciemnym laminacie, jeśli nie będzie idealnie czysty..

Wyjściem z tej sytuacji może być regularne czyszczenie na mokro lub zakup robota odkurzającego. Jednocześnie jest mała sztuczka: na matowym laminacie brud jest mniej zauważalny niż na lakierowanym. Błyszcząca powierzchnia również traci swój wygląd z powodu drobnych zarysowań. Obszary najbardziej narażone na zabrudzenia i uszkodzenia można przykryć dywanikami. Również ten brak ciemnej powłoki można zrekompensować, wybierając model z jasnymi plamami..

Kolejną wadą ciemnego laminatu jest jego kapryśność w doborze innych elementów wnętrza. Wybór niewłaściwego koloru ścian i sufitów może zmienić przytulny pokój w ciemną szafę. I wystarczy pomylić się tylko kilkoma tonami..

Kolejną wadą jest zdolność ciemnej podłogi do zmniejszenia pomieszczenia. Dlatego jest przeciwwskazany w małych pomieszczeniach z niskimi sufitami i ograniczonym oświetleniem. Problem ten można rozwiązać łącząc metody wizualnego powiększania przestrzeni:

 • lekkie ściany i sufit;
 • Pionowe paski;
 • lustra i cząstki odblaskowe w powłokach;
 • obfitość opraw oświetleniowych i naturalnego światła.

Jedną z zalet jest to, że ciemny laminat zawsze wygląda drożej i bardziej efektownie niż jasny laminat tej samej jakości. Ta właściwość tej podłogi pozwala stworzyć niepowtarzalne wnętrze za niewielkie pieniądze. Wystarczy umiejętnie połączyć wszystkie szczegóły.

Ciemna podłoga nadaje pomieszczeniu solidność i solidność. W takim pomieszczeniu odwiedzający poczują się komfortowo i bezpiecznie..

Przy takim laminacie kontrast kolorów wygląda najbardziej imponująco. W ten sposób można bez większych trudności i dodatkowych kosztów nadać wnętrzu efektowności..

Pomimo pewnych ograniczeń w stosowaniu i projektowaniu ciemnych podłóg laminowanych w projektowaniu pomieszczeń, jest dużo miejsca na wyobraźnię. Głównym celem zastosowania tej powłoki jest stworzenie eleganckiego wnętrza..

Najpierw musisz zdecydować o odcieniu ciemnego laminatu. Producenci oferują szeroki wybór z różnych asortymentów. Każdy kolor na swój sposób wpływa na wnętrze. Ciepły odcień czekolady wygląda drogo. Potrafi zapewnić salonowi komfort na rodzinne spotkania i spokój na spokojne rozmowy z przyjaciółmi. Również taki odcień jest w stanie dopracować biuro i nadać wizerunkowi właściciela zdecydowanie i brutalność..

Najczęściej spotykane są imitacje podłóg drewnianych. Wśród nich jest wiele ciemnych odcieni. Przy pomocy takiej podłogi szyku może nadać również podobieństwo do drogich gatunków drewna. Ponadto będzie można osiągnąć modną od ponad roku naturalność..

«Drewno» Podłoga laminowana świetnie wygląda z odsłoniętymi belkami stropowymi. Styl wiejski wymaga zastosowania podłóg drewnianych, a przy braku środków laminat będzie zbawieniem. Pomieszczenia stylizowane na domki myśliwskie lub rybackie będą wyglądały kompletnie, jeśli na podłodze znajdzie się wysokiej jakości imitacja ciemnej deski podłogowej. W tym wnętrzu kominek i skóra niedźwiedzia na podłodze będą wyglądać szczególnie ekologicznie..

Dla miłośników nietypowych mebli odpowiednia jest czarna podłoga. Najczęściej służy do tworzenia tła nowoczesnych wnętrz. Taki laminat nadaje się do minimalistycznego stylu i pokoju high-tech..

Ciemnoszare odcienie są bardziej odpowiednie do przestrzeni publicznych:

 • biura;
 • sklepy;
 • biura recepcyjne urzędników;
 • biura;
 • wspólne obszary.

Wynika to z chłodu szarego. Dla przestrzeni życiowej warto wybrać inny ton, gdyż niezwykle trudno będzie ogarnąć pomieszczenie z szarą podłogą..

Przedpokój z ciemnym laminatem

Projektanci zalecają stosowanie ciemnych podłóg do tworzenia kontrastowych wnętrz. W większym stopniu wynika to z faktu, że połączenie ciemnych podłóg z ciemnymi ścianami można zastosować tylko w ogromnych pomieszczeniach, w których nie pojawi się uciążliwy stan ciasnej przestrzeni..

Ciemne tło z laminatu to świetna baza dla jasnych plam. Wcale nie jest konieczne, aby były to inne kolory. Możesz wybrać jaśniejsze odcienie tego samego koloru. Na przykład ciemnobrązowa podłoga będzie harmonizować z kawą i beżowymi odcieniami jasnych tonów. Możesz tu wykorzystać wszystko: zasłony, meble, obrazy i ich ramy, tapety i inne detale. Ta metoda pomoże stworzyć przytulną, miękką atmosferę w każdym pomieszczeniu..

Jeśli wrodzony smak nie jest mocną stroną tego, kto podjął się projektowania takiego pokoju, wówczas korzystną opcją byłoby wybranie następujących odcieni do połączenia z ciemnym laminatem:

 • karmel;
 • beżowy;
 • Perła;
 • pieczone mleko;
 • róża herbaciana;
 • Słomka;
 • szampan;
 • ecru.

Te odcienie zapewnią idealne połączenie i pozwolą dokonać właściwego wyboru..

Połączenie ciemnej podłogi, szarych ścian i białego wystroju

Bardziej odważnym rozwiązaniem byłoby czarno-białe wnętrze. Surowa czarna podłoga i śnieżnobiałe ściany z sufitem stworzą wymagany kontrast. Takie rozwiązanie projektowe doda oryginalności przedpokojowi, salonowi i innym podobnym miejscom. W sypialni lub pokoju dziecinnym takie nagłe przejścia są niepożądane, ponieważ mogą powodować nadmierne pobudzenie. Jasne kolory pomogą zmiękczyć wnętrze, a dynamizmu można dodać za pomocą bogatych kolorów: pomarańczy, zieleni, czerwieni.

Do czarno-białego wnętrza odpowiednie będą geometryczne wzory i proste linie. Meble lakoniczne równoważą ostrość kontrastu.

Ciemny laminat i białe meble w kuchni

Wybierając ciemne podłogi pamiętaj, że podkreślą i wzmocnią wpływ każdego innego koloru. Dlatego dla przestrzeni życiowej nadmiar aktywnych, energetycznych kolorów w połączeniu z ciemnym laminatem może być nieodpowiedni i drażnić odwiedzających. Aby osiągnąć harmonię, wystarczy przestrzegać zasady umiaru. Wtedy ciemne podłogi pokażą wszystkie swoje zalety i zachwycą gości..