Wnętrze

Dekorowanie ścian freskami

Wszyscy chcemy zamienić nasz dom w coś ciekawego, niezwykłego, pięknego i niezapomnianego. Właśnie w tym celu ludzie wpadli kiedyś na pomysł wykorzystania fresków we wnętrzu..

Freski we wnętrzu

Wcześniej aplikacja fresków była wykonywana ręcznie przez mistrza, jego pędzel tworzył wspaniałe arcydzieła, a to było odzwierciedleniem jego charakteru. Te tajemnice posiadało tylko kilku artystów, a praca ta zajęła wiele lat. Teraz freski we wnętrzu nabrały skali przemysłowej. Istnieje ogromna liczba technologii tworzenia unikalnych obrazów na ścianach, sufitach i podłogach. A teraz te rysunki nie oddają charakteru mistrza, ale właściciela mieszkania lub domu, a ich stworzenie nie zajmuje tyle czasu..

Freski we wnętrzu oddają charakter właściciela Tematyczne freski we wnętrzu

Czym są murale?

Freski wewnętrzne to historyczne, antyczne lub nowoczesne obrazy dekoracyjne, które są nakładane na powierzchnię o wytłaczanej lub płaskiej strukturze. Rezultatem jest obraz, który jest przedstawiony bezpośrednio na ścianie, suficie lub podłodze. Za pomocą fresków we wnętrzu powstaje specyficzna atmosfera. A jeśli dodasz zdjęcie do otworów drzwiowych lub okiennych, zboczy, mebli itd., otrzymasz holistycznie połączoną fabułę.

Holistyczna fabuła poprzez fresk

Cechy fresków

Nowoczesne freski we wnętrzu to najnowsze technologie. Wykorzystując różne rodzaje materiałów, faktura fresku może być płaska lub trójwymiarowa, obecnie nazywa się to efektem 3D. Z jego pomocą możesz nadać obrazowi żywotność i naturalność. Farby użyte do wykonania fresku mają wysokiej jakości strukturę i odporność na blaknięcie na słońcu, a także różnego rodzaju zabrudzenia i wilgoć.

To bardzo wygodne, że fresk można zastosować do wnętrza na dowolnym etapie projektu. Ale w każdym razie musisz dokładnie zastanowić się, jaką wartość przyniesie obraz i jak będzie on połączony z ogólnym wystrojem wnętrza. Za pomocą fresku można stworzyć niemal każde wnętrze, na przykład luksusowy zamek lub pałac..

Luksusowe wnętrze z freskiem

Lub zanurz się w bezkresnym morzu.

Wnętrze morskie z freskami

Możliwe nawet, że freski we wnętrzu przeniosą Cię do innych krajów i wypełnią atmosferę kulturą i duchem tych ziem..

Freski w duchu kultury innych krajów

Niewątpliwą zaletą fresku jest jego długa żywotność. Dając teraz jasne i pozytywne emocje, będzie nadal Cię zachwycać, imponować i zadziwiać.

Niezapomniana atmosfera wnętrza z freskiem

Nakładając freski na ściany, zmieniasz swój pokój, nadajesz mu aurę, która jest Ci bliższa. Czy to wyrafinowanie, neutralność, oaza inspiracji, przepych, harmonia z naturą czy dziecinne figle – to wszystko można osiągnąć dekorując ściany freskami.

Freski we wnętrzu mogą pełnić rolę solową lub stanowić tło. Zależy to oczywiście od twojego pragnienia, a zatem od rozmiaru obrazu, ramki, lokalizacji i odcieni kolorów użytych do stworzenia obrazu..

Fototapety mają wiele twarzy, mogą ozdobić wnętrze każdego pomieszczenia, niosąc różne znaczenia i znaczenia. To może być sypialnia.

Freski we wnętrzu sypialni

Murale w sypialni

Wykorzystując freski we wnętrzu sypialni, otoczysz się magiczną mocą rysunku, który jest w stanie zapewnić upragniony spokój i ciszę, tak niezbędną w tym pokoju..

Aby rysunek był w harmonii z otaczającym środowiskiem, konieczne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia tła. Oprócz centralnego żyrandola uzupełnij wnętrze kilkoma lampami podłogowymi, dzięki czemu stworzysz rozproszone oświetlenie, które korzystnie podkreśli obecność fresku we wnętrzu / A freski świetnie nadają się również do jadalni.

Freski we wnętrzu jadalni

Freski we wnętrzu jadalni jadalnia z freskami

Freski w jadalni są ważnym dodatkiem do ogólnej atmosfery. W odpowiednio zaprojektowanej jadalni każde jedzenie będzie bardziej apetyczne i smaczne. Główna zasada: nie wybieraj zbyt wielu jasnych i soczystych kolorów, może to spowodować pogorszenie apetytu, a nawet trawienie, a także bóle głowy. Do jadalni nadają się bardziej kojące odcienie i odcienie stosowane do fresków.

Spokojne tony fresków do jadalni

Chociaż obraz jasnej natury w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na ciebie i twój apetyt. Wręcz przeciwnie, wszystko, co związane z naturą, zwłaszcza w jadalni, napełni Cię radością i dobrym nastrojem..

Jasne naturalne freski w jadalni

Najciekawsze i najbardziej misterne freski w pokoju dziecięcym.

Freski we wnętrzu pokoju dziecięcego

Freski we wnętrzu przedszkola

Przedszkole dla dziecka to cały świat. Dekoracja pokoju świetnie wpływa na rozwój osobisty dzieci. Dlatego tak ważne jest stworzenie wygodnego, przyjemnego i wesołego wystroju wnętrza pokoju, aby było wygodnie i radośnie przebywać w nim maluszka. Przyda się obszerny fresk, który odzwierciedla ulubione hobby dziecka i sprawia mu przyjemność..

Fresk wolumetryczny do pokoju dziecięcego

Wiele fresków we wnętrzu zakochało się w tym, że są w stanie wizualnie poprawić i dodać oryginalności pomieszczeniu. Zrób na przykład prawdziwe arcydzieło ze zwykłej łazienki.

Dzięki wzorom ściennym możesz stworzyć największe iluzje, poszerzyć lub zawęzić przestrzeń. Aby dotknąć historii, a nawet poczuć się w niej uczestnikiem, zostań właścicielem wspaniałych zabytków i rarytasów – wszystko zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni.