Wnętrze

Domy kontenerowe ze szklanymi ścianami

W rękach utalentowanych projektantów wiele przestarzałych przedmiotów może stać się dziełami sztuki. Ale przedmioty sztuki cieszą się mniejszym zainteresowaniem ludności, ale możliwość uzyskania oryginalnego, funkcjonalnego i nowoczesnego mieszkania ze starych kontenerów morskich cieszy klientów na całym świecie. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że z kontenera cargo można zorganizować tylko mały wiejski dom lub tymczasowe schronienie dla jednej osoby. Ale po obejrzeniu naszej niesamowitej selekcji, która prezentuje zewnętrza i wnętrza domów wykonanych z metalowych kontenerów z dużymi oknami, tarasami, werandami i innymi elementami architektonicznymi, staje się jasne, że ten temat dopiero nabiera rozpędu i może stać się głównym nurtem w produkcji niedrogie i oryginalne mieszkania w niektórych zakątkach globu.

Domy kontenerowe z dużymi oknami

Klimat naszego kraju jest tak różnorodny, że trudno dochodzić możliwości stałego zamieszkania w domach tworzonych z kontenerów transportowych z dużymi panoramicznymi oknami. Ale jako wiejski domek letniskowy takie budynki mogą być używane w wielu regionach naszego dużego państwa. Co więcej, za pomocą nowoczesnych materiałów wykończeniowych domy kontenerowe można łatwo zaizolować lub, przeciwnie, zabezpieczyć przed przegrzaniem w czasie upałów..

Fasada i wnętrze metalowego domu

Parterowe domy kontenerowe

Umiejscawiając konstrukcję z metalowych kontenerów poza miastem, w domku letniskowym lub na osobistej działce, należy zadbać o kwestię bezpiecznego i trwałego ułożenia ramy – jeśli budynek nie ma fundamentu (i tak jest najczęściej), wówczas konieczne jest zainstalowanie go na stosach. Z reguły jako podpory stosuje się konstrukcje żelbetowe, w niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie elementów drewnianych wykonanych z gęstego drewna..

Dom kontenerowy na palach

Na pierwszy rzut oka na budynki zbudowane z kontenerów może się wydawać, że niemożliwe jest zorganizowanie pełnoprawnego mieszkania wewnątrz, organicznie rozmieszczając wszystkie niezbędne segmenty funkcjonalne w wąskich pomieszczeniach. Ale po pierwsze, kontenery można ze sobą łączyć, składać jak puzzle i tworzyć naprawdę dogodne z punktu widzenia eksploatacji pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu dużych okien i przeszklonych drzwi przestrzenie są wypełnione światłem słonecznym i wydają się wizualnie większe. Ponadto okna panoramiczne pomagają złagodzić psychologiczne problemy związane z przebywaniem w małych pomieszczeniach. Po drugie, aby stworzyć wygodne, ergonomiczne i atrakcyjne wizualnie wnętrze, istnieje wiele technik projektowania, które pomagają stworzyć przytulną atmosferę nawet w małych pomieszczeniach..

Wnętrze domu z metalową ramą

W ogrodzie można zamontować konstrukcję ze starego kontenera transportowego na drewnianej platformie. W tym przypadku wystarczy zorganizować baldachim o szerokości podestu, aby zapewnić sobie nie tylko wygodne miejsce do przebywania, ale także miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu ze schronieniem przed deszczem..

Jasny wiejski dom

Wewnątrz taki jasny, słoneczny dom wygląda nie mniej atrakcyjnie. Lekkie wykończenie wszystkich powierzchni, wygodne, ale lekkie meble i umiejętne rozplanowanie małych pomieszczeń prowadzą do stworzenia komfortowego, przytulnego i nowoczesnego wnętrza. Zastosowanie powierzchni szklanych i lustrzanych pomaga optycznie powiększyć przestrzeń i nadać pomieszczeniu lekki wygląd.

Projekt domu kontenerowego

Oto kolejny przykład efektownego projektu domu kontenerowego z baldachimem, znajdującego się na platformie. Do metalowego stelaża baldachimu przymocowane są prześcieradła z nienasiąkliwej tkaniny, które można zdjąć w chłodne dni, a w upalne dni dają cień i chłód wszystkim w domu i wokół niego. Możesz odpocząć i zjeść obiad na świeżym powietrzu, w cieniu, podziwiając widoki na okolicę.

Oryginalny domek letniskowy

Wewnątrz «Pomarańczowy» dom posiada kilka stref funkcjonalnych. Pokoje są skromne, ale za pomocą lekkich wykończeń, ergonomicznego rozmieszczenia średniej wielkości mebli oraz zastosowania panoramicznych okien i przesuwnych szklanych drzwi udało się stworzyć naprawdę komfortowe pokoje.

Salon i taras zewnętrzny

Kontynuacja «Pomarańczowy» elewacje, kolejny dom, składający się głównie z powierzchni szklanych. Mały dom na palach, z jasnopomarańczową fasadą i dużymi oknami, niesamowicie wygodny w środku.

Pomarańczowy metal i duże okna

Przebywanie w przytulnej atmosferze takiego domu ze szkła i metalu daje wrażenie całkowitej jedności z naturą. Obfitość światła słonecznego i wykończenia powierzchni w jasnych kolorach, zastosowanie mebli w pastelowych kolorach, z powierzchniami szklanymi i lustrzanymi – ta waga pozwoliła nam na stworzenie oryginalnego, ale jednocześnie praktycznego i atrakcyjnego z estetycznego punktu widzenia projektu dom.

Jasne wnętrze oryginalnego domu

Projekt sypialni w domu kontenerowym

Dom podobny w konstrukcji ze szklanymi ścianami, przesuwanymi szklanymi drzwiami, daszkiem, podestem przed budynkiem i całym klombem, rozbitym bezpośrednio na dachu budynku.

Niezwykły dom z kwietnikiem na dachu

Kolejny mały domek to opcja, w której cały kontener pełni rolę zadaszonej wiaty, w której częściowo usunięto dwie ściany. Wygodne i praktyczne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu, chronione przed słońcem, deszczem i innymi czynnikami atmosferycznymi, do dyspozycji właścicieli.

Dom z metalową ramą

Wielopoziomowe budynki ze szklanymi ścianami

W przypadku budynków z dwoma lub więcej poziomami kontenerów należy zwrócić uwagę na obecność fundamentu. Często w takich domach stare drzwi skrzydłowe pozostawia się jako drzwi lub modernizuje się je w celu wygodniejszego użytkowania. Ale najczęstszą opcją pozostaje zastosowanie szklanych drzwi, aby stworzyć maksymalne naturalne światło w pomieszczeniu i wizualnie powiększyć przestrzeń..

Dwupiętrowy budynek z kontenerów morskich

Wewnątrz dwupiętrowy budynek wygląda bardzo przyzwoicie. Przy pomocy otwartego planu możliwe jest umieszczenie kilku stref funkcjonalnych w obrębie jednego pomieszczenia, przy zachowaniu poczucia przestronności, swobody ruchu i lekkości powstałego wizerunku wnętrza.

Nowoczesne wnętrza nietypowych budynków

Oryginalna fasada budynku, złożona z kilku bloków, ozdobiona jest dużymi lustrzanymi oknami. Odblaskowe i energooszczędne powierzchnie pozwalają zapewnić do wnętrza mieszkania maksymalną ilość światła słonecznego, utrzymując ciepło w domu w chłodnych porach roku i nie wpuszczając ciepła do wnętrza budynku latem.

Duży dom z lustrzanymi oknami

Nietrywialne podejście do wykorzystania nie tylko kontenerów jako ramy budynku, ale także organiczne połączenie powierzchni z różnych materiałów, gra kształtów i linii, pozwoliło na stworzenie oryginalnej konstrukcji, nowoczesnej i funkcjonalnej.

Otwarte tarasy i chodniki z drewnianymi pomostami

Ogromna własność domu powstała dzięki połączeniu kilku metalowych pojemników i użyciu wielu szklanych powierzchni. Ale ten praktyczny, piękny i niesamowicie przestronny budynek wymaga nie tylko ochrony przed osiadaniem w postaci fundamentu czy podestu, ale także ochrony przed promieniami słonecznymi, które mogą nagrzewać dach do wysokich temperatur..

Rezydencja z kontenerów transportowych

Wnętrze budynku jest nie mniej interesujące niż jego fasada. Na przykład salon wydaje się znajdować na świeżym powietrzu – dzięki obfitości szklanych powierzchni powstaje poczucie nieważkości pomieszczenia, niesamowita lekkość.

Oryginalne wnętrze szklanego domu

Wewnątrz dom wygląda niesamowicie przestronnie – śnieżnobiałe wykończenie, błyszczące i szklane powierzchnie wizualnie dodają skali lokalu. W takim wnętrzu każdy będzie komfortowo – zarówno domownicy, jak i ich goście..

Wnętrze kuchni z jadalnią w jasnych kolorach

Projekt w białych kolorach

Połączenie śnieżnobiałych powierzchni z ciemnymi. Kontrastowe elementy wnętrza, pozwalają na stworzenie dynamicznego i nowoczesnego designu. A jednocześnie nie ma znaczenia, z jakich materiałów składa się rama budynku – metalowe pojemniki, szkło, beton czy drewno..

Wnętrze salonu w kontrastowych zestawieniach

W zależności od warunków klimatycznych, w których znajduje się kontenerowiec, część ścian można pozostawić bez izolacji, a oryginalna faktura kontenera będzie widoczna we wnętrzu. Dzięki takiemu podejściu projektanci wolą zwykłe malowanie ścian falistych, aby stworzyć ciekawy, nietrywialny obraz pomieszczenia..

Projekt kuchni

Łazienka w domku kontenerowym

W domach z dużymi panoramicznymi oknami i przesuwanymi szklanymi drzwiami otwory nie są drapowane nawet w łazienkach i sypialniach, zapewniając przestrzenie z maksymalnym dostępem do światła słonecznego.

Panoramiczne okna w łazience

Połączenie powierzchni metalowych, szklanych i drewnianych w projektowaniu fasad o prefabrykowanej, modułowej konstrukcji pozwala na stworzenie atrakcyjnych, ciekawych i jednocześnie niezwykle harmonijnych obiektów architektonicznych. Taka własność domu na pewno nie będzie mieszać się z tymi samymi fasadami zwykłych domów na ulicy miasta lub wśród podmiejskich obszarów z budynkami..

Oryginalna fasada budynku

Kolejny oryginalny budynek, którego projektu nie można pomylić z żadnym innym. Długie i wąskie przestrzenie połączone szklanymi pasażami wyglądają futurystycznie, oryginalnie, ale jednocześnie atrakcyjnie.

Niezwykła konstrukcja

Wewnątrz takiego domu nie opuszcza się poczucie nierzeczywistości – oryginalne wnętrze z całą swoją prostotą pozwala nie zapomnieć o tym, z czego składa się dom i jak niebanalny jest jego projekt.

Dom z ogromnymi oknami

Nietrywialne podejście do architektury

I wreszcie cały kompleks, składający się z kontenerów ładunkowych połączonych przeszklonymi przejściami, z balkonami, daszkami chroniącymi przed słońcem i wygodną platformą przed wejściem. Różnokolorowe kontenery i bogactwo szklanych powierzchni doskonale współgrają, tworząc ciekawy, nowoczesny i pozytywny wizerunek budynku..

Jasny, duży, szklany budynek z metalowymi skrzynkami