Wnętrze

Ekologiczny styl dla nowoczesnego podmiejskiego domu

Wykorzystanie motywów w stylu ekologicznym do dekoracji prywatnego domu obejmuje nie tylko wykorzystanie naturalnych materiałów, ale także palety kolorów naturalnego pochodzenia. Bez względu na to, jak bardzo ludzkość wymyśla postępowe materiały budowlane i wykończeniowe, tylko surowce stworzone przez samą naturę są w stanie wnieść do naszych domów prawdziwe ciepło. Pytanie tylko, że tworzenie wnętrza z materiałów, które nie szkodzą człowiekowi i środowisku na wszystkich etapach obróbki, nie jest tanie. Wytwarzanie łatwych w użyciu, przyjaznych dla środowiska materiałów, które nie są przetwarzane z produktami naftowymi, jest drogie, dlatego efekt końcowy nie jest dostępny dla każdego. Ale w rezultacie pomieszczenie z czystym powietrzem, wypełnione naturalnym ciepłem, jest godne takiego marnotrawstwa. Zastanów się nad projektem jednego wiejskiego domu, w którym harmonia, naturalne ciepło i naturalna paleta kolorów panują zarówno za oknami, jak i wewnątrz lokalu..

Styl Eco to zawsze przestronność i obfite oświetlenie. Trudno osiągnąć taki efekt w małym mieszkaniu miejskim, ale duży prywatny dom z wysokimi sufitami i panoramicznymi oknami to doskonała biała prześcieradło dla projektantów do pracy nad stworzeniem przyjaznego dla środowiska i nowoczesnego wnętrza..

Przestronne wnętrze salonu

W przestronnym pokoju na parterze, wykorzystując otwarty plan, udało się zorganizować strefę salonu, jadalni, kuchni i przedpokoju i zrobić to w taki sposób, aby nie odczuwało się poczucia swobody, lekkości, a nawet nieważkości. pozostaw te obecne w którymkolwiek z segmentów funkcjonalnych. W kwestii nadania lekkości tak dużemu pomieszczeniu ważną rolę odegrała dekoracja – małe segmenty ścian (wszystko co nie jest szklaną powierzchnią) w kolorze białym, zastosowanie jasnego drewna z pięknym naturalnym wzorem do dekoracji okien, drzwi i przestrzeń wokół nich, okładzina podłogowa z podobnego materiału.

Obszerna, miękka część mieszkalna w wiejskim domu

Jaki salon w wiejskim domu może obejść się bez kominka? W tej sali wypoczynkowo-recepcyjnej palenisko znajduje się w taki sposób, aby było widoczne z każdego miejsca w przestronnym pomieszczeniu. Duży budynek stał się miejscem do zorganizowania nie tylko kominka z oryginalnym stosem drewna, ale także strefy wideo z dużym telewizorem. Ciemny projekt przestrzeni wokół paleniska stał się kontrastowym punktem w jasnym wnętrzu salonu, podkreślając okolicę. Duży kominek stał się centralnym punktem, wokół którego zbudowana jest reszta układu salonu – obszerna miękka część wypoczynkowa zlokalizowana jest w taki sposób, aby każdy siedzący w wygodnych kanapach lub fotelach mógł oglądać taniec ognia.

Ogromny kominek ze stosem drewna i strefą wideo

Miękka część wypoczynkowa w salonie utrzymana jest w odcieniach szarości. Ogromna sofa, wygodne fotele, duży stolik kawowy i oryginalny puf tworzą organiczne i praktyczne połączenie, które nie tylko wygląda nowocześnie, ale też nie. «ciągnie» uwaga ze wspaniałego widoku za oknem.

Widok z góry strefy rekreacyjnej z meblami tapicerowanymi

Styl Eco oznacza zachowanie przestrzeni i poczucie wolności w każdych warunkach. Jeśli można nie używać systemów wysokiego składowania, ale zainstalować komody lub niskie półki, należy to zrobić, aby zachować koncepcję stylu. W salonie wiejskiego domu cały klimat przesiąknięty jest naturalnym duchem – nie tylko drewniane meble, ale nawet oprawy oświetleniowe w kształcie grzybów.

Oryginalne urządzenia oświetleniowe

Salon stał się centralnym centrum całego pierwszego piętra wiejskiego domu – z tej strefy można łatwo dostać się do jadalni, segmentu kuchennego lub przejść na piętro do swoich prywatnych pokoi.

Otwarty plan przestronnego pokoju

Jadalnia znajduje się w bliskim sąsiedztwie salonu. Okrągły stół z litego drewna i wygodne tapicerowane fotele tworzyły niesamowicie harmonijne połączenie. Pomimo ciemnego designu stelaży, cała grupa restauracyjna wygląda świeżo i imponująco dzięki lekkiej atmosferze – obfitości okien i śnieżnobiałych powierzchni. Duży żyrandol o przyjaznym dla środowiska designie był w stanie skutecznie uzupełnić wizerunek segmentu restauracyjnego..

Jasna jadalnia z luksusową grupą restauracyjną

W przestrzeni kuchennej królują również naturalne materiały i naturalne odcienie – gładkie elewacje zestawu meblowego wyglądają nowocześnie, praktycznie i funkcjonalnie. Projekt backsplashu i podłogi doskonale uzupełnia wizerunek pomieszczenia, tworząc niezwykle komfortową, przyjemnie wyglądającą atmosferę. Tylko połysk stali nierdzewnej i połysk wykończenia fartucha osłabiają matową harmonię kuchennej przestrzeni.

Nowoczesny zestaw kuchenny

W wiejskim domu znajdują się również niezwykle urządzone pokoje, zwłaszcza pomocnicze. Przestronna, śnieżnobiała przestrzeń z żywą grafiką i oryginalnym projektem siedzeń, stworzona w oryginalnym sojuszu.

Niezwykły projekt pomieszczenia pomocniczego

Niewiele pozostało przejawów eko-stylu w sypialni. Ale na pierwszy plan postawiono nowoczesny styl, praktyczność i funkcjonalność. Przestronny pokój z jasnym wykończeniem i «oddycha» przestronność, swoboda. Kontrastowe zestawienia wyposażenia i wystroju (głównie naścienne) wniosły nuty dynamizmu, a nawet dramatyzmu do obrazu strefy sypialnej. Ale jednocześnie przestrzeń sypialni pozostała wierna głównemu zadaniu tego pokoju – spokojna, relaksująca atmosfera dla zdrowego i zdrowego snu..

Wnętrze przestronnej sypialni

Łazienka urządzona jest w podobnej kolorystyce. Śnieżnobiałe płytki ceramiczne na ścianach, ciemne podłogi i «mediator» ciemnobeżowy kolor dla systemów przechowywania stworzył harmonijne i zrównoważone połączenie. Przyjemna, relaksująca atmosfera łazienki – klucz do przyjemnych i wellness zabiegów wodnych.

Projekt łazienki

Wizualnemu poszerzeniu przestrzeni użytkowego pomieszczenia pomogły nie tylko kombinacje kolorystyczne i wykonanie dolnego ciemnego i górnego światła, ale także obfitość szklanych i lustrzanych powierzchni, które odbijają światło i zacierają granice pomieszczenia. Ważną rolę w tworzeniu wizerunku przestronnego, jasnego, ale jednocześnie wygodnego pomieszczenia odegrał system oświetlenia w postaci oryginalnych i pięknych lamp wiszących..

Przyjemna atmosfera przestrzeni użytkowej

Kolejna sypialnia jest udekorowana głównie bielą i połączeniem jej z różnymi odcieniami szarości. Surowa, ale jednocześnie przytulna atmosfera sypialni zachwyca lakonizmem i nowoczesnym duchem.

Kontrastujące kombinacje sypialni

Łazienka obok drugiej sypialni została wykończona tymi samymi materiałami wykończeniowymi i zestawieniami kolorystycznymi. Dlaczego «wynaleźć rower», jeśli od dawna znaleziono praktyczne, wszechstronne i atrakcyjne na zewnątrz rozwiązania kolorystyczne, a przy pomocy nowoczesnych materiałów wykończeniowych można stworzyć okładzinę, która będzie łatwa w pielęgnacji.

Projekt łazienki ze śnieżnobiałymi ścianami

Ergonomiczne rozmieszczenie armatury, wygodne systemy przechowywania, powierzchnie szklane i lustrzane – wszystko w tym wnętrzu «Pracuje» stworzyć atrakcyjny, praktyczny i jednocześnie komfortowy wizerunek przestrzeni użytkowej.

Wizualna ekspansja przestrzeni

Rzadko wiejski dom może obejść się bez przytulnego terenu rekreacyjnego na świeżym powietrzu. W naszym przypadku można zaobserwować segment do grillowania, posiłków i przyjmowania gości pod baldachimem na drewnianym podeście. Ciemne meble ogrodowe wyglądają kontrastowo i nieco dramatycznie na tle jasnego drewna i muru kominka zewnętrznego.

Teren rekreacyjno-grillowy