Wnętrze

Ekrany przegród do pokoju jako alternatywna opcja zagospodarowania przestrzennego

Każda rodzina chce mieć własny dom, ale w większości przypadków posiadają tylko małe mieszkania z jednym pokojem. Okazuje się, że ten konkretny pokój powinien pełnić funkcję salonu, sypialni, a może pokoju dziecinnego. Dlatego warto sięgnąć po rozwiązania projektowe, które mają na celu zwiększenie przestrzeni pomieszczenia, nie rzeczywistej, ale przynajmniej wizualnej.

biały ażur w rogach kwiatowy styl na białym tle dąb nad morzem 3 odcienie drewna

Zainstalowanie partycji kapitałowej jest niemożliwe, ponieważ szkodzi finansom, powoduje dyskomfort i zmniejsza przestrzeń i tak już małego pokoju. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest strefowanie przestrzeni pokoju za pomocą specjalnych ekranów..

ażurowa biel u wezgłowia łóżka czarny z lustrzanym blatem biały ekran przy kominku brązowa ściana

Klasyczna wersja ekranu to urządzenie składające się z trzech oddzielnych sekcji, które są połączone pętlami i składane jak akordeon. Rama skrzydła wykonana jest z lekkich materiałów, takich jak plastik czy drewno. Do wypełnienia można użyć papieru, skóry, tekstyliów i innych podobnych materiałów..

antyczny niebieski brązowy na głowie biały ekran na kółkach ręcznie robione rzeźby klasyka w jasnej tonacji

Parawan do pokoju może służyć nie tylko jako przegroda, ale również jako elegancki element wnętrza mieszkania. Główną zaletą takiej przegrody jest to, że można ją szybko usunąć lub przenieść. Jeśli starannie podejdziesz do wyboru parawanu, możesz go użyć jako elementu wystroju pokoju lub ciekawego obiektu artystycznego.

z ptakami na ścianie ażurowe przezroczyste biała skóropodobna z przeszyciami drewniany asymetryczny szeroki brąz na czerwonej ścianie

Krótka historia powstania ekranu

Miejscem pochodzenia ekranu są Chiny, czas jego pojawienia się to VII wiek. W odległej przeszłości Chińczycy zainstalowali ekran przed wejściem do domu, był to specjalny ekran, który według wierzeń ludzi odpędzał złe duchy. Drzwi takiego parawanu wykonano z jedwabiu, który ozdobiono haftem, obrazami lub masą perłową z kolorowymi kamieniami..

brązowy ze zdjęciem angielski styl biały z różowym wzorem w przedszkolu pomarańczowy ekran białe drewno rzeźbione ręcznie fiolet w rogach pokoju

Wiek później ekran zaczął zdobywać popularność w Japonii. Tutaj został wykonany ze specjalnego papieru ozdobionego rysunkami smoków i tygrysów. Rozbiór przeszedł do krajów Europy dopiero w XVII wieku, kiedy to wszystko wschodnie zyskało tu dużą popularność, ale Europejczycy jako pierwsi zaczęli go wykorzystywać jako element dekoracyjny wnętrza..

szeroka biała ażurowa ekran na zawiasach złoty kuty biały japoński styl zagłówek z białej skóry

Już w XIX wieku ekran zaczął zdobywać popularność w Rosji, gdzie głównym celem była praktyczność. Tutaj parawan nie był ozdobą, ale środkiem, co oznacza, że ​​służył jako przegroda pokoju na kilka stref, szczególnie aktywnie wykorzystywana przez tych, którzy wynajmowali swoje domy kilku gościom jednocześnie..

duże lustro czarny i złoty żółty z gałązkami kwiatów biały do ​​czarnego punktu klasyczny akordeon w jasnych kolorach

Nieoceniona godność ekranu

Ścianka działowa do pokoju to wygodne i wielofunkcyjne narzędzie, które pomaga zoptymalizować przestrzeń i podzielić ją na małe strefy. Za pomocą takiej przegrody możesz oddzielić łóżeczko lub utworzyć własne konto osobiste. Co więcej, dzięki tej drugiej opcji nawet ekran może być aktywnie używany, tworząc specjalny «kieszenie» na broszury i ulotki.

parawan w tym samym stylu co łóżko różowe kobiety czarny kuty z geometrycznymi kształtami czarny z przeszyciami wielokolorowy ekran ekran w delikatnych kolorach

Ogólnie rzecz biorąc, można go teraz używać tak, jak chcesz, zaczynając od przegrody pokoju dziecięcego na strefy do spania i zabawy, a kończąc na substytutu zasłon..

Projekt ekranu pokoju

Przy odpowiednim i właściwym podejściu do wyboru ekranu można go zamienić w prawdziwe dzieło sztuki. Przepięknie prezentują się ekrany wykonane z drogich materiałów lub plecione z włókien bambusa (trzciny, rattanu). Sama przegroda będzie ciekawa do dekoracji tematycznie: o czym dokładnie decydują jej właściciele, ponieważ mogą to być zdjęcia rodzinne, specjalne ryciny lub orientalne maski i wachlarze.

składane drzewo biały na zawiasach zielony w drewnianej ramie czarny z gładkimi liniami antyczny ekran niezmienna klasyka

W sprzedaży są również specjalne designerskie ekrany, które są całym obiektem artystycznym wykonanym ze szklanych krążków, metalowych kółek lub innych praktycznych materiałów. W większości przypadków takie ścianki działowe służą jako dekoracja wypełniająca pusty narożnik pokoju. Dla większej praktyczności montuje się na nim półki, na których można wyeksponować różne przedmioty dekoracyjne lub fotografie.

fioletowy w pobliżu łóżka ekrany tworzące osobne pomieszczenie szeroki czarny ekran ekran zasłaniający łazienkę wielokolorowe w kwiaty

Z pomocą takiego designerskiego drobiazgu możesz nie tylko zabezpieczyć część pokoju lub stworzyć kompletną koncepcję wnętrza, ale także dać się ponieść grze świetlnej, instalując oryginalną lampę za ekranem..

Między innymi może służyć jako link. Jeśli we wnętrzu pokoju dominuje kolorystyka jednego kierunku, ale są elementy, które wychodzą z ogólnego asortymentu, to należy zakupić parawan w tym samym kolorze co łóżko lub zasłony. W ten sposób będzie można podkreślić dominujący kolor, zaakcentować go, a wtedy wszystkie elementy wnętrza staną się jedną całością, która wygląda jak doskonała i kompletna kompozycja..

wielokolorowe okrągłe szkło zielony słoń brązowy drewniany ekran na zawiasach bambusowy ekran złoty z kwitnącymi gałęziami

Dekoracja wnętrza z parawanem

Aby stworzyć przytulną i relaksującą atmosferę w domu, nie musisz już zajmować się skomplikowanymi rozwiązaniami projektowymi, ponieważ teraz możesz po prostu wybrać ściankę działową do pokoju według własnego gustu. W dzisiejszych czasach popularne są ekrany, które są wykonane z papieru fotograficznego z jakimś obrazem tematycznym. Na przykład może to być teren górzysty lub wybrzeże ze złotą plażą. A jeśli umiejętnie podejdziesz do tej sprawy i dodatkowo ozdobisz ekran elementami dekoracyjnymi, otrzymasz oryginalny i przytulny kącik, w którym zawsze możesz uciec od szarej codzienności i trochę odpocząć.

czarny popiół złoty chiński styl czarny przy oknie fioletowy pasujący do sofy

Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia, w którym ekran będzie stał, ponieważ może on również wizualnie zmniejszyć wielkość pomieszczenia i odwrotnie. Jeśli obudowa jest bardzo mała, lepiej kupić przegrodę z przezroczystymi tkaninami, która da poczucie lekkości i zwiewności..

białe drewno z prostokątami beż przy krześle beżowy klasyczny parawan jasnych odcieni za sofą przy oknie

Niedawno na rynkach pojawił się inny rodzaj ekranów – elastyczne ścianki działowe. Przyczyniają się do zaspokojenia potrzeb klienta, który może wyginać ekran tak, jak chce i jest wygodny, ponieważ mogą przybierać dowolne kształty.

W rezultacie należy powiedzieć, że ekran jest bardzo wygodną, ​​użyteczną i wielofunkcyjną rzeczą. Jest niezastąpiony w małych pomieszczeniach, które trzeba odseparować. Przegroda jest również idealna dla tych, którzy chcą wykończyć oryginalne wnętrze pokoju lub wykorzystać ją jako jeden z elementów łączących wystrój..
sakurabiały z wzoramizmiana ekranuczarny w kółkaantyczny ekranekran z palmąażurowe kołabrązowe ziarno drewnaw stylu orientalnymdrewniane z wzoramiparawan do sypialni kobietekrany przy lampachekran ze statkamizłoty z liśćmimahoniowy ekranczerwony chińskimotyw architektonicznyparawan łazienkowybeżowe ekrany w sypialnimiasto drukczarno-biały ekranklasyka w sypialniekran w roguzdjęcia miastbiały rzeźbiony ekranażurowe drzewoekran z małych białych kółeklekkie ekrany z drzewamiekran z jasnego drewnaniebieski ekranklasyczna brązowa trzcinaprzegroda z drewnembiały rozdzielacz pokojuekran z motylamiparawan z załadowanymi półkamiparawan z kwitnącym drzewem