Wnętrze

Jak ozdobić pustą ścianę: oryginalne pomysły

Nierzadko po zakończeniu remontu pojawia się problem: pokój wygląda na czysty i schludny, ale jednocześnie jest zbyt pusty i niewygodny. Jedną z przyczyn tego problemu jest brak odpowiedniej dekoracji ścian. Aby atmosfera w pomieszczeniu była przytulna i wygodna, ważne jest odpowiednie udekorowanie pustej ściany. Tradycyjne opcje (półki, obrazy) działają bez zarzutu, ale niektórzy mogą uznać to za nudne. Nie jest jednak trudno w oryginalny sposób udekorować pustą ścianę, jednocześnie zmieniając zwykłe wnętrze w ekskluzywne..

Istnieje kilka najbardziej odpowiednich sposobów udekorowania ściany:

Bez wątpienia zegar w domu jest koniecznością. Jednocześnie mogą stanowić nie tylko funkcjonalny element wnętrza, ale także ekskluzywny akcent pomieszczenia. Zegar wbudowany w ścianę wygląda bardzo stylowo – takie modele szybko zyskały popularność w dziedzinie dekoracji. A zamiast zwykłej tarczy możesz użyć wszystkiego: zdjęć, fotografii, niezwykłych postaci. Taki zegar może stanowić solowy akcent i gwarantuje, że każde pomieszczenie stanie się ekskluzywnym i oryginalnym.

Kolejnym bezpiecznym pomysłem na udekorowanie pustej ściany na zegar jest wybór dużych modeli vintage. Ogromny zegar w pokoju od razu przyciąga uwagę, a swoim wyglądem, naśladując dawny design, dopełnia wnętrze nutami arystokracji i wyrafinowania.

Równie funkcjonalny element wnętrza: oprócz swojego bezpośredniego przeznaczenia, za pomocą luster można optycznie powiększyć przestrzeń, wypełnić pomieszczenie głębią i światłem oraz stworzyć przytulność. W przypadku, gdy potrzebujesz stworzyć ciekawą kompozycję i podkreślić styl pomieszczenia, lepiej zastosować grupę luster. Takie rozwiązanie podkreśli również oryginalność i nietuzinkowy gust właścicieli domu. Lustra można grupować na różne sposoby: używając tego samego kształtu lub przeciwnie, tworząc kompozycję z różnych modeli. Pierwsza opcja podkreśli surowość i doda wnętrzu wdzięku, a druga doda wyrazu i dynamiki bawiąc się kontrastami..

Rama lustra to osobny element, od dawna wykorzystywany przez projektantów jako dekoracja pomieszczeń. Może być wykonany w różnych stylach i materiałach. Na przykład drewniana lub kamienna rama z ozdobnymi wzorami nadaje się do klasycznego wnętrza. W nowoczesnych stylach stosuje się z reguły plastikowe, metalowe, drewniane ramy o geometrycznych kształtach..

Zdjęcie

Wiele osób trzyma w domu dużą liczbę fotografii, a to doskonały materiał do dekoracji ścian. Komponując kolaże nie tylko dekorujemy ścianę, ale także tworzymy przedmiot, który będzie nas inspirował każdego dnia. W końcu możesz skomponować wybór zdjęć według dowolnych kryteriów, tutaj możesz puścić wodze fantazji. Możesz na przykład dopasować zdjęcia według koloru: do ścian lub innych akcentów w pomieszczeniu. W kuchni zwykle używają jasnych fotografii monochromatycznych warzyw lub owoców. W salonie lub sypialni możesz tworzyć tematyczne kolaże według fabuły lub stylu. Ramki do zdjęć mogą być używane tak samo – to połączy kompozycję.

Czarny dywan w sypialni

Świetną opcją jest udekorowanie ściany zdjęciami rodzinnymi. Możesz narysować drzewo genealogiczne na ścianie, w takim przypadku będziesz potrzebować wielu zdjęć wszystkich członków rodziny. Możesz też skompilować wybór zdjęć dzieci – w tym przypadku kolaż opowie historię ich życia. W każdym razie każda z opcji takiego wystroju okaże się indywidualna i niepowtarzalna..

Ściana ozdobiona fotografiami

Jedna z najpopularniejszych pozycji w dekoracji wnętrz. Nic w tym dziwnego, bo odpowiednio dobrany obraz potrafi zamienić nieskomplikowane wnętrze w prawdziwe dzieło sztuki..

W dzisiejszych czasach popularność zyskują bardzo duże obrazy bez ramy. Ta technika jest używana, aby rama nie odwracała uwagi od samego rysunku. Kolorystyka i wizerunek powinny być w harmonii z resztą wnętrza iw żadnym wypadku go nie przeciążać..

Temat obrazu nie powinien być również sprzeczny z atmosferą pomieszczenia: martwe natury świetnie prezentują się w kuchni, malarstwo i krajobrazy przemysłowe w salonie, a pejzaże morskie i naturalne w sypialni. Jedną z uniwersalnych opcji jest malarstwo w gatunku abstrakcyjnym. Ta opcja jest jednak trudna do dopasowania do klasycznego wnętrza. Głównym kryterium wyboru takiego obrazu jest skala kolorów i kształty linii. Popularność obrazów abstrakcyjnych wynika częściowo z tego, że wyglądają bardzo stylowo i tworzą atmosferę wyrafinowania i wyrafinowania w każdym pomieszczeniu..

Możesz tworzyć kolaże z małych obrazków w ramkach – ta technika stworzy młodzieżowy projekt w pokoju.

Zdjęcia – plakaty wyglądają nie mniej imponująco. W rzeczywistości plakaty są drukowanym obrazem, a materiałem do druku może być zwykły papier lub płótno artystyczne. Główną zaletą takich obrazów jest ogromny wybór, szybka i stosunkowo tania personalizacja. Jeśli chcesz, z dowolnego zdjęcia stwórz piękny plakat, który ożywi i uzupełni wnętrze.

Kompozycje wolumetryczne

Światowe trendy w sztuce projektowania nie stoją w miejscu, a oprócz odwiecznej klasyki pojawiają się nowe kierunki dekoracyjne. Nie tak dawno temu u szczytu mody okazały się różnorodne obszerne kompozycje, a ich materiał i forma są najszerszym polem kreatywnych pomysłów. Na przykład wystrój czapek wygląda bardzo nietypowo i nie jest trudno stworzyć taki dekoracyjny dodatek własnymi rękami..

Wystrój czapek na ścianie

Wyglądają bardzo egzotyczne kompozycje tematyczne, których podstawą są hobby i hobby właścicieli domu. W tym przypadku kompozycja oprócz tego, że jest dekoracyjna, ma również charakter informacyjny – opowiada o upodobaniach mieszkających w domu osób..

Talerze dekoracyjne to kolejny kreatywny sposób na dekorację ściany. Ponadto mogą być wykonane z różnych materiałów i łączone w jedną kompozycję. Przekonanie, że dekorowanie ścian płytami jest właściwe tylko w klasycznym wnętrzu, jest z gruntu błędne. Na przykład wiklinowe talerze doskonale podkreślą styl wiejski, malowane talerze będą pasować do stylu francuskiego, a jasne, proste kształty będą pasować do każdego nowoczesnego.

Kompozycje wolumetryczne na ścianie mogą być najbardziej niezwykłe – to nieskończony zakres kreatywności. Różnorodne zastosowania, ciekawe kształty, oryginalne materiały i kształty – to wszystko może być doskonałym materiałem do stworzenia ekskluzywnej kompozycji, która ozdobi ścianę i doda komfortu pomieszczeniu..