Wnętrze

Jak udekorować swój dom? 100 niesamowitych pomysłów na zabawną kreatywność

Każda gospodyni, której nie jest obojętna aranżacja domu, zawsze chce wnieść do swojego domu coś nowego, ciekawego i niezwykłego. Ale w sklepach nie zawsze można znaleźć coś, co jest naprawdę oryginalne, naprawdę się podoba lub idealnie wpasuje się w domowe wnętrze. Być może w naszym wyborze uderzających przykładów i nietypowych pomysłów znajdziesz coś ekskluzywnego, indywidualnego i miłego dla oka..
rukodeliya_dlya_doma_054

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_13

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_54

Malowane kamienie na sukulenty

rukodeliya_dlya_doma_076-650x799

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_08-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_14kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_29-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_39 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_40 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_62

W dekoracji wnętrz ważną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju dodatki: figurki, wazony, poduszki dekoracyjne, świeczniki, obrazy i inne ciekawe detale. Aby harmonijnie wpisywały się w ogólny obraz wnętrza i nie zmieniały się w “odpylacze”, Nie musisz prosić projektanta o pomoc. Jeśli chcesz, możesz sam stworzyć prawdziwe piękno w domu. Najważniejsze jest tutaj utrzymanie wszystkich elementów wystroju w jednym kierunku stylistycznym, który będzie harmonizował z ogólnym wnętrzem pokoju i całego domu..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_36

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_01-650x974 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_09kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_21

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_12

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_48 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_63 rukodeliya_dlya_doma_062-650x3345

Ponadto każdy pokój wymaga indywidualnego podejścia. Na przykład w salonie i przedpokoju takie dekoracje jak wiklinowe kosze, owoce i malowane naczynia będą nieistotne. Te rzeczy lepiej nadają się do dekoracji kuchni..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_53 rukodeliya_dlya_doma_080-650x1516

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_02

Poduszki dekoracyjne do salonu

Być może najbardziej funkcjonalnymi dekoracjami salonu są urocze małe poduszki. Mogą być kontrastowe lub pasować do podstawowego tonu wnętrza. Poduszki dekoracyjne są łatwe do uszycia własnymi rękami. To zadanie jest w mocy nawet początkujących potrzebujących..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_51 rukodeliya_dlya_doma_059-650x975 rukodeliya_dlya_doma_051-650x975

Takie poduszki mogą być wykonane z niemal każdego materiału, który ci się podoba, ale musi spełniać następujące kryteria:

  • być całkowicie hipoalergiczny;
  • utrzymuj dobrą formę;
  • być odpornym na pranie.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_04-650x650

Kolejnym zadaniem jest dobranie odpowiedniego materiału do wypełnienia poduszki. Najlepszą opcją byłby silikon i guma piankowa. Również tkanina na poszewkę powinna być gęsta, lekka i solidna. Lepiej jest tutaj preferować bawełnę. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_47

W kształcie klocki mogą być kwadratowe, okrągłe, prostokątne. To są najczęstsze typy. Do tematycznej dekoracji pokoju lub pokoju dziecięcego poduszki w kształcie kwiatka, serca lub jakiegoś zwierzęcia wyglądają bardzo nietypowo.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_27

Po ustaleniu projektu i kształtu przechodzimy do szycia. Najbardziej udanym szwem do szycia poszewek i poszewek jest len. Łączymy detale i zszywamy je z przodami. Prasujemy, a następnie zszywamy. Łuszczące się krawędzie materiału znajdą się wewnątrz szwu.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_49

Dekoracja domu prywatnego

Prywatny dom daje jeszcze więcej możliwości realizacji ciekawych pomysłów na wystrój. Rzeczywiście, na dużej powierzchni luksusowego domku jest miejsce na kreatywną wyobraźnię. Dodatkowe pole do realizacji wyobraźni – zewnętrzna strona domu: dziedziniec, dach, ogrodzenie, drzwi wejściowe, ganek itp.. 

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_16 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_26-650x991 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_57-650x963 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_76-650x937 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_18-650x882

Możesz wymyślić różne opcje dekoracji przy użyciu płytek elewacyjnych i chodnikowych. Dużą popularnością cieszą się również dekoracje betonowe. Ich częściowe zabarwienie na złoto jest często stosowane przez skandynawskich projektantów..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_24

Piękny wystrój urodzinowy

Urodziny to świetna okazja, aby maksymalnie pokazać swoją wyobraźnię i kreatywność. Rzeczywiście, podczas świątecznej dekoracji nie jest konieczne przestrzeganie zasad zgodności z wnętrzem, ponieważ po imprezie dekoracje są zwykle usuwane.. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_37

Balony są prawdopodobnie najpopularniejszą opcją dekoracji urodzinowej. Zwykłe bale nie są już modne i nieistotne. Bądź oryginalny, wypełnij je helem.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_16

Aby to zrobić, potrzebujesz: pianki kwiatowej w postaci kulek, dużej igły, farby i gąbki do jej nakładania. Długość igły musi być większa niż średnica największego balonu piankowego.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_15

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_48 dekor-butylok-svoimi-rukami_35-650x2166 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_11-650x851

Przytulne rękodzieło do dekoracji

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_42_1 rukodeliya_dlya_doma_020

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_23

rukodeliya_dlya_doma_060-650x1043

rukodeliya_dlya_doma_073-650x812 rukodeliya_dlya_doma_089-1-650x628 rukodeliya_dlya_doma_108-650x742

rukodeliya_dlya_doma_025

W domu tworzymy bajkę noworoczną

Wszystko, czego potrzebujesz do wystroju noworocznego, to minimum noworocznych atrybutów w postaci choinki, gałęzi sosny, szyszek, girland, zabawek tematycznych i piłek. No i oczywiście nastrój, inspiracja i odrobina kreatywnej oryginalności, aby stworzyć niepowtarzalną świąteczną atmosferę..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_03 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_05 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_43 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_44

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_41

Biżuteria papierowa

Aby stworzyć oszałamiającą kompozycję w stylu vintage, taką jak na poniższym zdjęciu, przygotuj następujące elementy:

  • papier dekoracyjny;
  • Sznurówka;
  • taśmy;
  • Zdjęcie;
  • tkanina do dekoracji papieru;
  • niezbędne materiały pod ręką. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_25

Za pomocą tych prostych materiałów możesz ozdobić dowolny przedmiot. W naszym przypadku to stara walizka. Taka dekoracja stanie się atrakcją we wnętrzu sypialni, salonu czy kuchni. Co więcej, w walizce vintage można przechowywać różne przedmioty. Wystarczy ostrożnie przykleić go szmatką i papierem. Możesz także przykleić stare zdjęcia, a krawędzie ozdobić koronką, wstążkami lub warkoczem.. 

Równie ciekawą opcją jest panel z życzeniami, wiadomościami i notatkami. Przygotuj ładną grubą tkaninę lub ciemny papier. Przyklej go do ściany i przyklej naklejki w ciekawych kształtach (np. w postaci kwiatów lub liści). Za każdym razem, gdy spotykasz gości, zaproś ich do pozostawienia notatki na naklejkach w postaci życzeń, cytatów, celów itp.. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_19-650x749

Kolejnym świetnym pomysłem na dekorację domu jest zabawne rzemiosło w postaci papierowych pomponów. Z materiałów, których będziesz potrzebować: papier w kolorze bibuły, nici, nożyczki.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_57

Składamy kilka kartek papieru z akordeonem w kilka warstw jedna na drugiej. Zawiąż środek prześcieradła nitką, bez dokręcania. Końcówki nici pozostaw długie, aby można było później łatwo powiesić pompony. Wytnij krawędzie akordeonu w kształcie półokręgu lub trójkąta. Rozłóż wszystkie arkusze akordeonu, a następnie rozciągnij i wyprostuj każdą warstwę. W efekcie powinieneś otrzymać taki sam uroczy pompon jak na tym zdjęciu..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_26-650x650

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_06-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_10

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_35-650x983

DIY kreatywne plafony

plafony_dlya_liustr_ plafony_dlya_liustr_004-650x1151 plafony_dlya_liustr-650x813

Więcej estetyki w przedszkolu

Szykowne wnętrze w przedszkolu jest dobre. Ale jeśli jest wykonany zgodnie ze zwykłymi standardami i brakuje mu indywidualności, należy pilnie coś zrobić. Ciekawe urocze rzeczy w pokoju dziecka nie tylko tworzą przytulność, wypełniają wnętrze szczególnym nastrojem i ciepłą atmosferą, ale także rozwijają kreatywną wyobraźnię w rosnącym dziecku, poczucie własnego stylu i smaku. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_52 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_64 rukodeliya_dlya_doma_071-650x1939 rukodeliya_dlya_doma_097-1-650x833

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_84

Jak widać, istnieje ogromna liczba opcji dekoracji wnętrza domu. Wybierz te, które Ci się podobają spośród oferowanych przez nas, a jeśli masz własne oryginalne pomysły, koniecznie podziel się nimi w komentarzach.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_20 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_22 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_38 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_45

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_07

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_58

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_46 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_50