Wnętrze

Jasne akcenty we wnętrzu mieszkania w Holandii

Zwracamy uwagę na krótkie zwiedzanie wnętrz apartamentów holenderskich, urządzonych w europejskim stylu z oryginalnym, kolorowym wystrojem. W duchu skandynawskich tradycji prawie wszystkie pokoje w mieszkaniu są urządzone w jasnych kolorach, w meblach zastosowano neutralną paletę, ale elementy dekoracyjne, tkaniny, dywany i akcesoria wewnętrzne nadają atmosferze jasność i indywidualność. Przyjrzyjmy się bliżej wyposażeniu mieszkania holenderskiego.

Zwiedzanie tradycyjnie rozpoczniemy od głównego i centralnego pomieszczenia mieszkania – salonu. Ten przestronny pokój z wysokimi sufitami stał się rajem nie tylko dla gości, ale także dla jadalni. Rozważmy najpierw segment relaksu – wygodna sofa z praktyczną ciemnoszarą tapicerką stała się centrum strefy miękkiej, siedząc na ciepłym dywaniku z długim włosiem. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej można znaleźć konstruktywną imitację kominka. Taki element wnętrza nie pełni funkcji ogrzewania pomieszczenia, ale oczywiście go zdobi, podnosi status i poziom atrakcyjności. W niszy zaimprowizowanego kominka zwykle wykonuje się kompozycje ze świec (czasem w świecznikach o różnych modyfikacjach). Kominek służy jako podstawka do dekoracji i różnych uroczych gadżetów. Nad kominkiem znajduje się pięknie oprawione lustro lub oryginalny obraz. Kinkiety lub kinkiety umieszcza się po obu stronach kominka lub nad kominkiem. Dzięki temu nawet nieaktywny kominek staje się w centrum uwagi..

Salon

Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na stolik kawowy o oryginalnym designie. Ten mebel wygląda bardziej jak paleta wykonana z różnych kawałków drewna, pomalowanych na jasne kolory. Niski stolik nie tylko doskonale spełnia funkcję stojaka, ale także urozmaica paletę kolorystyczną salonu, wnosi element wyjątkowości, ponieważ taki mebel można wykonać własnymi rękami, personalizując przestrzeń.

Stolik kawowy

Naprzeciw sofy w przestrzeni między oknami umieszczono strefę telewizyjną otoczoną rozbudowanym wystrojem. Oto zdjęcie w ciemnych ramkach i duża żywa roślina w wannie wykonanej w formie wiklinowego kosza oraz bukiet w wazonie na niskim stojaku.

Obszar telewizyjny

Często nowoczesne wnętrza harmonijnie nawiązują do zabytkowych mebli lub antycznych elementów wystroju. A w tym salonie biały odcień ścian stał się doskonałym tłem dla pary zabytkowych toreb podróżnych, które mogą służyć jako systemy do przechowywania i elementy dekoracyjne do dość skromnego wnętrza..

Walizki vintage

Tutaj w salonie znajduje się jadalnia z oryginalną grupą jadalną. Pojemny drewniany stół pomalowany na czarno zebrał wokół siebie śnieżnobiałe krzesła słynnego projektanta ze śnieżnobiałymi siedziskami i jasnymi drewnianymi nogami. Ale niekwestionowanym liderem tej grupy była wąska sofa w jasnym szmaragdowym kolorze z dekoracją.

Jadalnia

Pomieszczenie jest wystarczająco duże, więc same żyrandole sufitowe nie wystarczą, aby oświetlić dwie strefy o różnej funkcjonalności. Kinkiety ścienne są zaprojektowane tak, aby zapewnić wystarczający poziom oświetlenia całego pomieszczenia, a świece umieszczone w różnych segmentach pomieszczenia mogą posłużyć do stworzenia bardziej intymnej, romantycznej atmosfery..

Czarny stół jadalny

Idealnie dobrana kolorystyka sofy i ozdoba dywanu stała się odkryciem projektanta. Jasny, ale jednocześnie przyjemny dla oka kolor bogatego malachitu stał się akcentem jadalni..

Jasny malachit

Grupa obiadowa

Śnieżnobiałymi schodami, obok dekoracyjnej kompozycji składającej się z niewielkich oprawionych zdjęć, luster i zegarów, wchodzimy na piętro, gdzie zobaczymy nasze prywatne pokoje i pomieszczenia użytkowe..

Schody w górę

W pierwszej sypialni o śnieżnobiałym wykończeniu uwagę zwraca nie centralny mebel – duże łóżko z miękkim zagłówkiem, ale kompozycja złożona z zabytkowych stolików nocnych, lamp stołowych o oryginalnym wystroju i luster nietypowy kształt.

Sypialnia

Kolejna sypialnia znajduje się w pokoju ze skośnymi sufitami i skomplikowaną geometrią pomieszczenia. Białe wykończenie w tym przypadku jest idealną opcją projektową dla wszystkich powierzchni i doskonałym tłem dla czarnego łóżka z kutego żelaza. Śnieżnobiałą sielankę strychu można było rozcieńczyć za pomocą jasnego obrazu i kolorowych tekstyliów na łóżko.

Łóżko z kutego żelaza

Wystrój sypialni

Pokój na poddaszu nie jest bogaty w przestrzeń, aby pomieścić pełnowartościowe systemy przechowywania, dlatego konieczne jest wykroczenie wszelkich możliwości zainstalowania wbudowanych szaf lub komód. Zaimprowizowana toaletka, umieszczona na niskim systemie przechowywania, jest dobrze doświetlona dzięki umieszczeniu pod oknem lukarny.

Toaletka

Obok sypialni znajduje się łazienka wyłożona błyszczącymi płytkami. «pod ziemią» jasny niebieski». Odrobinę ciepła w chłodnej dekoracji pokoju kąpielowego wniosła dekoracja przestrzeni pod łazienką drewnianymi listwami..

Łazienka

Mały, ale jednocześnie wystarczający rozmiar, pomieścił wszystkie niezbędne instalacje i atrybuty. Na tle jasnych odcieni niebieskich płytek ceramicznych biel ceramiki sanitarnej prezentuje się szczególnie olśniewająco.

Dekoracja łazienki

Nawet w pomieszczeniu użytkowym znalazło się miejsce na dodatkowy wystrój, np. na zainstalowanie zielonych roślin w wazonie.

Roślina w łazience

Tonąć