Wnętrze

Kawalerka: przyzwoite mieszkanie dla prawdziwego mężczyzny

Ile wygląd mieszkania może powiedzieć o jego właścicielu! Wystarczy jedno spojrzenie na mieszkanie, aby jak najdokładniej określić, kto w nim mieszka: rodzina z kilkorgiem dzieci, starsza para czy niezamężna dziewczyna. Jednak dzisiaj nie musimy zgadywać, kto dokładnie jest właścicielem mieszkania znajdującego się w jednym z wieżowców hałaśliwego miasta, ponieważ jest to znane z góry. Odwiedzimy mieszkanie odnoszącego sukcesy współczesnego mężczyzny, który nie miał jeszcze czasu na założenie rodziny i dzieci..

Kawalerski salon

Co odróżnia kawalerkę od zwykłego miejskiego mieszkania?

Kawalerka

Tak więc przed nami jest typowe mieszkanie samotnego mężczyzny. Nowoczesny dom kawalerski składa się z kilku pokoi. Najbardziej przestronna z nich zawiera kilka istotnych obszarów funkcjonalnych:

– miejsce na codzienny odpoczynek;
– minibiblioteka;
– kantyna;
– badanie.

Mieszkanie młodego mężczyzny

Należy zauważyć, że wnętrze całego mieszkania zaprojektowane jest w tym samym stylu. Nie ma tu nic krzykliwego, prowokującego i ekstramodnego. Jest to raczej duet takich trendów projektowych jak styl nowoczesny i retro. Kolorystyka wybrana do dekoracji mieszkania jest dość spójna z ogólnym nastrojem domu samotnego mężczyzny. We wnętrzu dominują jasne odcienie: biel, brązowo-beżowy i szary.

Kawalerski salon

Strefa rekreacyjna zajmuje największą powierzchnię w centralnym pomieszczeniu mieszkania. Jest tu wszystko, co pomaga stworzyć poczucie komfortu po ciężkim dniu pracy:

Sofa w kawalerce

Duża miękka sofa, obita praktyczną szarą tkaniną, w razie potrzeby można powiększyć. Szaro-biały patchworkowy dywan świetnie prezentuje się w zestawieniu z tapicerką i tekstyliami w tym samym kolorze. Biały fotel w połączeniu z lampą podłogową i poduszkami uzupełnia ogólną kolorystykę. Mały stolik kawowy z okrągłym blatem na trzech zakrzywionych nogach pełni wyłącznie funkcję dekoracyjną: na jego powierzchni umieszcza się naczynie na świeże kwiaty o oryginalnym kształcie.

Przytulny kącik kawalerski

Naprzeciwko strefy rekreacyjnej znajduje się niewielka zabytkowa komoda szaro-fioletowa, która służy do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy..

Przedmioty używane przez właściciela domu na co dzień doskonale zmieszczą się na półkach, w szufladach i na jego powierzchni.

W tym mieszkaniu nie ma miejsca na czytanie książek i czasopism. Możesz usiąść z książką w rękach zarówno po prawej, jak i po lewej stronie sofy. W części pokoju właściciel mieszkania czeka na proste drewniane krzesło o nieskomplikowanym kształcie, mały prowizoryczny stolik i otwartą szafkę do przechowywania książek oraz inne równie ważne przedmioty.

Po drugiej stronie pokoju stoją meble takie jak brązowo-beżowy fotel, duża miękka kremowa podnóżek, na podłodze sterta starych czasopism oraz wąska metalowa szafka służąca jako sejf i stolik kawowy przy o tym samym czasie..

Fotel w tej części pokoju ma mniej ascetyczny wygląd: wykonany jest z drewna i miękkiej elastycznej skóry. Do oświetlenia tego obszaru można użyć specjalnej lampy stołowej stojącej na metalowej powierzchni szafki..

W części pokoju reprezentującej jadalnię znajdują się następujące meble i dodatki:
– solidny drewniany stół o prostokątnym kształcie;
– cztery krzesła na metalowych stelażach, z których jedno różni się nieco od pozostałych;
– zaimprowizowany kominek;
– masywny, przysadzisty regał;
– dwie lampy wiszące w stonowanym pomarańczowym kolorze nad stołem jadalnym;
– stylowe zdjęcia i zdjęcia w ramkach.

Strefa obiadowa

Na szczególną uwagę zasługuje podłużna szafa na podłodze. Jej powierzchnia służy do przechowywania wielu niesamowitych przedmiotów. Tutaj można zobaczyć stary odtwarzacz muzyczny ze słuchawkami, butelki na napoje alkoholowe i metalową lampkę stołową o oryginalnym zaokrąglonym kształcie..

Oryginalna półka na książki

Biuro licencjackie

Miejsce pracy znajduje się w rogu pokoju. Gabinet zajmuje bardzo mało miejsca w pokoju, jednak odgrywa bardzo istotną rolę w życiu właściciela mieszkania. Stanowisko pracy wyposażone jest w biurko komputerowe ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, wygodną lampkę biurkową, fotel oraz półkę ścienną, na której zmieścisz wszystko, co potrzebne do procesu twórczego.

Dodatkowo z salonu jest wyjście na loggię – dość duży, dobrze doświetlony pokój. Jest mała sofa z białą tapicerką oraz stare meble w stylu retro: stabilny taboret, podstawka i mały składany stolik. Podłoga w pokoju pokryta jest ciepłą wykładziną, przypominającą miękką trawę. W pokoju znajduje się również kilka doniczek ze świeżymi kwiatami..

Część sypialna znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu. Mała przestrzeń pomieści:
– szerokie łóżko z poduszkami o różnych kształtach;
– kompaktowa szafka nocna na najpotrzebniejsze rzeczy;
– dość długi parapet pełniący funkcję półki, na której można postawić ciekawe stylowe gadżety.

Sypialnia kawalera

Wnętrze pokoju zaprojektowano w mlecznej i kawowej kolorystyce. Zasłony mają najbardziej nasycony kolor. Szlachetny brąz zasłon dobrze komponuje się z pastelowymi tonami ścian, mebli i tekstyliów. Żyrandol wygląda nieco nietypowo na ogólnym tle, które wygląda jak duża czarna kula z nici.

Przestrzeń kuchenna w tym mieszkaniu, podobnie jak sypialnia, zajmuje niewiele miejsca. Wszystko jest tu niezwykle funkcjonalne: jest strefa do przygotowywania i podgrzewania prostych potraw oraz kilka miejsc do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów kuchennych.

Najprawdopodobniej właściciel mieszkania nie przywiązuje dużej wagi do tego pokoju..

Obraz typowego kawalera jest prawie kompletny. A wszystkie detale nieuwzględnione przez projektantów w procesie tworzenia tego wnętrza samo życie postawi na swoim miejscu.