Wnętrze

Kolor bordowy we wnętrzu – uosobienie dojrzałości i sukcesu

Jesteś osobą zamożną. Masz za sobą dobrą szkołę życia i praktykę. Ale twoje mieszkanie nie w pełni odpowiada twojemu statusowi osoby dojrzałej i samowystarczalnej. Małe wyjaśnienie: osoba dojrzała nie zawsze oznacza osobę starszą. Osoba dojrzała to osoba, która swoją pracą osiągnęła pewien szczyt w społeczeństwie, ma powiązania i pozycję wśród elity tego społeczeństwa. I oczywiście wszystko wokół ciebie musi odpowiadać temu statusowi, w tym mieszkanie i jego wnętrze. Obecność dowolnych kolorów jest możliwa w aranżacji wnętrz, ale przewaga jednego lub dwóch kolorów powinna odpowiadać charakterowi właściciela, jego zamożności i pozycji w społeczeństwie. Jakie więc powinno być wnętrze mieszkania osoby dojrzałej i zamożnej? Jakie kolory powinny w nim dominować??

Dlaczego burgund to Twój kolor

Burgund to zachwycająca mieszanka czerwieni i brązów. Dlatego ma właściwości tych kolorów. Czerwień to symbol życia, ognia, symbol młodości, odwagi i miłości. To właśnie te cechy pozwalają człowiekowi wiele osiągnąć w życiu. Od czasów starożytnych do współczesności czerwień była symbolem szlachetności i władzy. Charakterystyczny jest efekt podniecenia. Brązowy kolor działa uspokajająco, jest w pewnym sensie symbolem pewności siebie, tradycji, a jednocześnie zmęczenia i znużenia.

Dzięki oryginalnym odcieniom czerwieni i brązu kolor bordowy nadaje wnętrzu wszystkie cechy czerwieni, ale jednocześnie są one nieco stonowane. Nie ma tak ekscytującego efektu. Jednak wnętrze zachowuje świąteczny, uroczysty, ekscytujący efekt. Bordowy kolor nadaje pomieszczeniu poczucie przynależności do elitarnej, imponującej, charakterystycznej dla czerwieni luksusu, ale jednocześnie dodaje dojrzałości i spokoju. Tylko trochę iz umiarem. Kolor ten nie sprzyja impulsywnym działaniom charakterystycznym dla okresu dojrzewania. Ale też nie powoduje nadmiernego rozluźnienia. jednocześnie przyczynia się do koncentracji myśli i wzrostu tonu do dalszej pracy. Być może nie musisz już przekonywać, że burgund stworzy atmosferę pasującą do Twojego stylu życia..

Burgund to Twój styl życia

Tak więc decyzja została podjęta – bordowy kolor ma znaleźć się we wnętrzu Twojego mieszkania. Ale burgund to dość uniwersalny kolor. Jego użycie wymaga pewnej ostrożności. Delikatność tego koloru polega na tym, że w połączeniu z innymi kolorami, odcieniami przejawia się na wiele sposobów. Zależy to również od przeznaczenia pomieszczenia, w którym zamierzasz z niego korzystać. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czego można się spodziewać po burgundowym kolorze we wnętrzu. Od Ciebie zależy, jakie połączenie z innymi kolorami będzie optymalne i skuteczne. I ten materiał w tym pomoże.

Kolor bordowy nawiązuje do “ciepły” kwiaty. Dlatego jego połączenie z kolorami tej samej kategorii (beżowy, kremowy, jasnoszary) jest najbardziej odpowiednią opcją do wnętrza..

Połączenie burgunda ze złotem, srebrem wzmocni poczucie luksusu.

Obecność bordowych i czarnych kolorów w pomieszczeniu nada jego wnętrzu pewną surowość, nie umniejszając w najmniejszym stopniu efektu luksusu i oznak dobrego gustu właściciela. Ta kombinacja będzie wymagała od Ciebie odwagi, ponieważ nie każdy podejmie ryzyko eksperymentowania z nią. A jednak korzystając z tej opcji nie będziesz tak rozczarowany jak Twoi goście. Jednocześnie użycie tych kolorów pomoże ci zagospodarować pomieszczenie. Jednak połączenie tych kolorów nie będzie pasować do każdego pomieszczenia. Salon i sypialnia na pewno nie są dla niego..

Burgund i czerń - surowość

Ale połączenie bordo i jasnoszarego będzie bardzo przydatne w każdym pomieszczeniu. Jeśli nadal jesteś zwolenniczką jakiegoś rygoru we wnętrzu, to jasnoszary kolor zapewni Ci to, ale bardzo delikatnie. Goście nie będą czuli się skrępowani, ale zapomną też, że są gośćmi. Wszystko z umiarem.

Jasnoszary łagodzi napięcie w pomieszczeniu

Jednym z najpopularniejszych jest połączenie burgundu i brązu. To prawda, że ​​ta kombinacja mówi więcej o pewnej skromności właściciela niż o jego luksusie. Bardzo dobrze wygląda przy braku krzykliwych elementów luksusu: drogich mebli, dodatków. Ta opcja jest dobra zarówno dla dużych, jak i małych pomieszczeń..

Sypialnia z kombinacją bordowo-brązową

Eksperci twierdzą, że burgund i ciemna zieleń wyglądają najbardziej imponująco w bliskim sąsiedztwie. Ale ich kombinacja szybko się nudzi i męczy. Dlatego zaleca się stosowanie kombinacji bordowej i ciemnozielonej we wnętrzu tych pomieszczeń, w których nie oczekuje się długotrwałej obecności osoby. Jak już zrozumiałeś, to jest toaleta i łazienka.

Burgund i ciemna zieleń powinny zawsze być razem

Kolor bordowy w połączeniu z różem tworzy w pomieszczeniu atmosferę delikatności i ciepła. Różowy kolor łagodzi niejako nasycenie koloru bordowego. To połączenie bardzo dobrze prezentuje się w sypialni. W sypialni dziecięcej należy zminimalizować obecność burgunda. To jest zalecenie psychologów. bądź ostrożny.

Wnętrze z połączeniem burgunda z tonami od jasnego brązu do pomarańczy nie pasuje do każdego stylu. Idealnie nadaje się do tych kombinacji «rustykalny» stylu country.

Burgundowy styl wiejski

Jasny bordowy kolor, prawie na granicy czerwieni, w połączeniu z jasnymi tonami stworzy w pomieszczeniu atmosferę miłości i namiętności.

Kolor bordowy w sypialni

Kolor bordowy w połączeniu z bielą nie traci swoich właściwości, niezależnie od tego, co jest prezentowane i na jakim obszarze. Od bordowej lampy podłogowej po bordową ścianę.

Podsumowując – zastrzeżenie

Ze względu na wszystkie jego różnorodne pozytywne cechy ponownie przypominamy, że burgund powinien być używany ostrożnie. Jego nadmierna obecność w pokoju jest przygnębiająca, przygnębiająca. W bardzo krótkim czasie, poza irytacją, nie spowoduje niczego innego.

Burgund tłumi, przygnębiający

Po przeczytaniu tego artykułu zdałeś sobie sprawę, że każdy drobiazg odgrywa rolę w dekoracji wnętrza mieszkania. Nawet jeśli to «drobiazg» będzie kombinacja kolorów. Nie zapominaj, że dzięki zestawieniom kolorystycznym takie arcydzieła sztuki, jak sufit Kaplicy Sykstyńskiej autorstwa Michała Anioła Buanarrotiego, obraz «Narodziny Wenus» Sandro Botticelli i wielu innych. Zrób też arcydzieło ze swojego mieszkania. Powodzenia.