Wnętrze

Kolor oliwkowy we wnętrzu

Osoba jest tak zaaranżowana, że ​​ciągle chce coś zmienić w mieszkaniu i niełatwo przestawiać meble lub je aktualizować, ale także zmieniać kolor wnętrza pokoju, dzięki czemu nie jest całkiem zwyczajna. Przykładem tego jest użycie koloru oliwkowego jako odcienia dominującego lub uzupełniającego. Sam w sobie ten kolor jest nudny, nawet trochę nudny, ale przy dobrym układzie i połączeniu z innymi kolorami może stać się «skórka owocowa» we wnętrzu lokalu, co czyni go niezwykłym i atrakcyjnym. Będziesz jednak musiał liczyć się z pewnymi cechami i niuansami wystroju, które sprawią, że pokój będzie nie tylko nudny, ale wręcz przeciwnie, jasny, kolorowy i atrakcyjny. Mamy okazję zastanowić się na licznymi przykładami, jak wykorzystać ten kolor..

Kolor oliwkowy w jadalni

Przyjrzyjmy się dwóm opcjom wykorzystania oliwki. Zastanów się nad nimi i spróbuj zrozumieć, dlaczego wolisz jedno z tych wnętrz..

Kolor oliwkowy pochłania światło, dlatego nie rób całego pomieszczenia w jednym kolorze. Powinien zawierać jasne kolory. Czym różnią się te pokoje? Miękkość oliwkowego odcienia, lekkość i ilość zmiękczającej bieli. Dlatego pierwsza opcja wygląda bardziej świątecznie i zabawnie, ale druga nie jest pozbawiona atrakcyjności. W tej jadalni zainstalowano duży żyrandol, który sprawi, że pomieszczenie będzie cieplejsze, ale tylko pod warunkiem zastosowania ciepłego światła, blisko słońca, ponieważ lampy z zimnym światłem mogą sprawić, że będzie ponuro..

Na przykładzie innych pomieszczeń możemy szczegółowo zbadać zmianę we wnętrzu zmieniając kolor ściany na oliwkowy. Zacznijmy od najjaśniejszych odcieni, które najmniej ich potrzebują. «roztwór» choć nie są pozbawione dodatkowych elementów dekoracyjnych, które nie dominują, ale czynią pomieszczenie bardziej komfortowym.

Interesujące będzie również zastanowienie się, jak czerwony jest, a jego odcienie harmonijnie wpasowują się we wnętrze pomieszczenia, podkreślając jego indywidualność..

Lub inne opcje dla pokoi ze ścianami w kolorze oliwkowym.

Jednak wygląd pomieszczenia możesz zmienić nie tylko dzięki ścianom..

Meble z oliwek

Kolor oliwkowy w małym przedpokoju nie powinien dominować, ponieważ go zaciemnia i stwarza wrażenie zmniejszania się przestrzeni, dlatego zastosowanie tego koloru do mebli w połączeniu z dużą ilością bieli i jasnym oświetleniem sprawia, że ​​pomieszczenie wygląda elegancko i elegancko. wyrafinowany. Dodanie żółtego, lub jak w tym przypadku pomarańczowego, pasuje dobrze.

Przedpokój oliwkowy

Kolor oliwkowy w sypialni

Na szczególną uwagę zasługuje sypialnia, ponieważ odcienie i kombinacje we wnętrzu w kolorze oliwkowym wprowadzają do domu kawałek natury. Z tego powodu, ze wszystkimi swoimi odcieniami, idealnie pasuje do wnętrza sypialni, ponieważ jego odcienie sprawiają, że atmosfera jest przytulna i lekka, dodając ciszy i spokoju..

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że kolor oliwkowy bardziej pasuje do stylu klasycznego niż egzotycznego, dlatego nie ma potrzeby przeciążania wnętrza niepotrzebnie jasnymi lub ciężkimi detalami..

Jeśli chcesz rozjaśnić sypialnię, możesz dodać jasnoróżowy, beżowy, żółty lub pomarańczowy. Do tego pomieszczenia najlepiej stosować delikatne odcienie zarówno oliwkowej zieleni, jak i kolorów dopełniających. Nie daj się ponieść ciemnym odcieniom za pomocą ciężkich zasłon lub zasłon. Nawet jeśli takie zaciemnienie ratuje dzień przed jasnym słońcem, to w ponurej lub ciemnej porze dnia sytuacja może okazać się ponura.

Kąpiel i toaleta

Niezależnie od tego, czy masz łączony węzeł, czy nie, jeśli chcesz zrobić w nim coś ekstrawaganckiego, możesz pomalować ściany na jasnofioletowe odcienie. Jak widać, nawet bez dodatkowego oświetlenia pokój wyszedł «ciepły», a jeśli włączysz jasne światło, to jeszcze bardziej zmiękczy sytuację, czyniąc ją bardziej atrakcyjną.

Dla miłośników ciemnych kolorów możesz rozważyć pomalowanie ścian toalety na ciemny odcień oliwki z dodatkiem jaśniejszych elementów dekoracyjnych.

Toaleta z oliwek

Kuchnia

Oczywiście chcesz, aby kuchnia po remoncie była jak najdłużej świeża. Pomoże w tym kolor oliwkowy, ponieważ jest praktyczny. Niezależnie od tego, czy będą to ściany, podłogi czy meble, okruchy, plamy, krople, które się na nich pojawią, będą mniej zauważalne. Ale jeśli pytanie dotyczyło tylko praktyczności, jest mało prawdopodobne, aby kolor oliwkowy był popularny. Aby stworzyć spokojną atmosferę i nie rozpraszające tła w kuchni, należy zminimalizować liczbę jasnych i kontrastujących detali, a jeśli istnieje chęć ożywienia tego pomieszczenia, należy zwiększyć ich liczbę. Przykład takiego podejścia można zobaczyć w konstrukcji projektu kuchni, zaczynając od bardziej rygorystycznego (od lewej do prawej).

Niezależnie od tego, jaki odcień oliwki wybierzesz, pamiętaj o zachowaniu równowagi między ciemnymi i jasnymi kolorami, dzięki czemu dobrze dopasujesz się do swojej przestrzeni. Nie zapominaj, że wygląd pomieszczenia zmienia się wraz z oświetleniem, a to, co zostało zrobione w jasnym świetle słonecznym, może wieczorem wyglądać nieatrakcyjnie, a nawet odpychająco (lub odwrotnie). Właściwe podejście, plus lot pomysłów projektowych, może zmienić wnętrze każdego pomieszczenia na lepsze..