Wnętrze

Kolor turkusowy: połącz z duszą

Turkus jest często określany jako cyjan lub zielony, ponieważ reprezentuje cienką linię między nimi. Chociaż ten kolor można nazwać niezależnym, ma on swoje odcienie, są ciemne i jasne turkusy oraz «akwamaryn», używając ich poprawnie, możesz osiągnąć niesamowite rezultaty. Turkus ma wyjątkową właściwość nadawania pomieszczeniu romantycznego wdzięku, jakby był ozdobiony samym turkusem. W takim wnętrzu czujesz się, jakbyś był otoczony bezkresnymi przestrzeniami morskimi lub zaroślami dzikich lasów..

Turkusowe wnętrze Turkusowy gąszcz

Jeśli nie masz pewności, że turkus to świetny pomysł na wnętrze, spróbuj najpierw wykonać wannę w tym kolorze..

Na przykładzie turkusowej łazienki spróbuj dowiedzieć się, czy ten kolor Ci odpowiada, czy nie.

Turkusowe wnętrze łazienki

W takim otoczeniu czujesz się jak na dnie morskim, turkusowy kolor otula swoją oryginalnością, miękkością i wdziękiem.

Bogaty turkus

A jeśli nie boisz się eksperymentować, a jasne kolory są do zaakceptowania dla twojego życia, możesz użyć intensywnego turkusu w innych pomieszczeniach. Możesz po prostu zrobić kilka akcentów w tym kolorze..

Ale nie zapominaj, że turkus jest zimnym kolorem, dlatego dużo turkusu oznacza dużo zimna. Dlatego, jeśli jesteś na to gotowy, możesz rozpocząć ten projekt pokoju. A jeśli użyjesz rysunku, na przykład na tapecie, meblach lub obrazie z kwiatkiem na turkusowym tle, efekt będzie odwrotny, czyli bardziej miękki i nie tak zimny.

Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że jasny turkus lepiej łączyć ze spokojniejszymi odcieniami, w przeciwnym razie cały efekt turkusu zniknie, a pomieszczenie będzie zbyt kolorowe.

Turkus i beż

Pastelowe kolory idealnie pasują do motywów turkusowych, dodają lekkości i lekkości lekkości. Takie wnętrza nadają się dla rozmarzonych natur o spokojnym charakterze. W takich wnętrzach zaleca się stosowanie turkusu z umiarem, np. na jedną ścianę i kilka akcentujących obiektów. I nałóż beżowy kolor na meble, niektóre fragmenty ścian i inne detale. Tutaj zastosowano punktowy rozkład ról, który ustala pożądany nastrój w pomieszczeniu, ponieważ chaotyczne mieszanie kolorów jest bardziej odpowiednie, jeśli są zbliżone do tonalności. Ale łącząc jasne i spokojne kolory, lepiej je od siebie oddalić, inaczej jeden z nich zostanie utracony.

Łącząc kolory turkusowe i pastelowe nie mieszaj ich, bardziej odpowiedni będzie rozkład punktowy

Turkus i beż

Ponieważ turkus uosabia naturę, można go uzupełnić drewnem zarówno jako kolor, jak i materiał. Takie wnętrze będzie jak najbardziej komfortowe i przytulne, będziesz chciał tu spędzić jak najwięcej czasu. Atmosfera tak urządzonej jadalni będzie sprzyjała szczerym i szczerym rozmowom..

Turkus i drewno

Kolor drewna lub słomy w połączeniu z turkusem może ożywić wnętrze i optycznie powiększyć pomieszczenie, wszystko zależy od prezentacji i wystroju. Dodatkowo drzewko w tym połączeniu złagodzi chłód turkusowego koloru, a wnętrze zrobi się cieplejsze..

Ale pomimo wszystkich zalet turkusu rzadko jest postrzegany jako dekoracja wnętrz. Nie jest jasne, co spowodowało tę niesprawiedliwość w tym kolorze. W końcu jeśli ktoś nie lubi jego nadmiernej jasności, to należy zwrócić uwagę, że turkusowy kolor, podobnie jak wiele innych, ma bardziej stonowane odcienie, na przykład rozmyty turkus. Ten odcień jest szeroko stosowany we wnętrzach zachodnich ze względu na to, że nie jest tak zimny i nie jest zbyt aktywny. Kolor ten jest spokojny, pomaga zmniejszyć intensywność zachodzącego słońca..

Kolor

Rozmyty turkus sprawdzi się w pokoju dziecka, sypialni, a nawet gabinecie. W odniesieniu do pokoju dziecięcego jasne akcenty lub połączenie z innym bardziej nasyconym nadają się do miękkości rozmytego turkusu.w szafce dobrze sprawdza się również sprany turkus, nie powoduje senności, ale też nie odwraca uwagi od pracy.Na przykład czerwony, pomarańczowy, niebieski, zielony. Takie zestawienia sprawią, że pomieszczenie będzie zabawne, ale nie stresujące dla psychiki..

Jeśli chodzi o sypialnię, tutaj, jak zawsze, preferowana jest spokojna gama kolorów, ponieważ najlepiej nadaje się do dobrego snu i relaksu. Dlatego zastosowanie turkusu rozmytego najlepiej pasuje tutaj w połączeniu z tonami pościeli..

  • Miłośnicy miękkości i lekkości do sypialni wybierają kolor „prany turkus”

    Daje dobry nastrój, ale nie wywiera presji na psychikę.

  • Barwiony turkus idealnie nadaje się do sypialni

    Będzie zarówno świeżość, jak i spokój

  • Rozmyty turkus w sypialni sprzyja dobremu wypoczynkowi

  • Jeśli użyjesz turkusu w sypialni…

    Lepiej wziąć jego bardziej miękki odcień

Poprzednie Następne
1234

Wyprany turkus sprawdzi się również w domowym biurze, nie powoduje senności, ale też nie odwraca uwagi od pracy..

Podczas pracy z dowolnym kolorem istnieje wiele niuansów i możliwości, aby dobrze go odtworzyć. Użyj jako główny lub akcent, bogaty lub miękki, w połączeniu z jasnymi kolorami lub neutralnymi – wszystko zależy od pożądanego rezultatu i wartości nadanej pomieszczeniu. Najważniejsze to robić wszystko z duszą.