Wnętrze

Kolor wnętrza 2021: stylowe pomysły na wykorzystanie odcieni w aranżacji sypialni, salonu i kuchni

Dla większości z nas koncepcja «Dom» kojarzy się z najwygodniejszym miejscem na ziemi, w którym każdy szczegół czy przedmiot przepełniony jest ciepłem i wygodą. To tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu pracy i nabieramy sił do rozwiązywania ważnych problemów. Dlatego przystępując do naprawy i tworzenia wnętrza w konkretnym pomieszczeniu, konieczne jest uwzględnienie wszystkich niuansów, od wyboru rozwiązania stylistycznego po paletę kolorów i inne niuanse, ponieważ każde pomieszczenie ma pewne obciążenie funkcjonalne, co jest jego cechą. I tutaj ważne jest, aby zrobić wszystko dobrze. Jednocześnie szczególną uwagę «guru» zaleca się wzornictwo nawiązywać konkretnie do koloru wnętrza, od którego zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale także zdrowie psychiczne.

Za pomocą gry kolorów i odcieni możesz powiększyć lub odwrotnie zmniejszyć przestrzeń, poprawić kształt pomieszczenia lub podkreślić dominujący temat i umiejętnie odwrócić uwagę od niektórych wad układu. Kolor tworzy nastrój i podkreśla kierunek stylistyczny.

Następnie proponujemy zapoznać się z modnymi kolorami wnętrz 2021 roku, z których eksperci proponują oprzeć się przy realizacji konkretnego pomysłu projektowego..

Projektowanie wnętrz 2021 – trendy w modzie

Podstawą każdego pomysłu projektowego związanego z aranżacją wnętrz w 2021 roku jest stworzenie najbardziej komfortowego środowiska do życia człowieka. W końcu sytuacja z kwarantanną wywołaną pandemią COVID-19 uświadomiła każdemu z nas, jak ważne jest posiadanie przytulnego, wygodnego i jednocześnie wystarczająco funkcjonalnego mieszkania. A to oznacza, że ​​wszystkie propozycje w tej kwestii będą miały na celu wykorzystanie naturalnych materiałów, a zatem odcieni i kolorów występujących w naturze..

Należy również zauważyć, że idee projektowe, utrzymane w jednym stylu, spłynęły na dalszy plan. Personalizacja, czyli urządzanie domu zgodnie z potrzebami, stylem życia i upodobaniami smakowymi konkretnej osoby jest dziś w modzie..

Kolor wnętrza 2021 – trendy w modzie

Jak już nie raz mówiliśmy, kolorystyka wnętrza pozwala na kreację «prawidłowy» percepcja każdego wnętrza i w 2021 r. będzie miała dość różnorodne odcienie, których wybór spowodowany jest chęcią wzmocnienia relacji między człowiekiem a naturą, lasem i oceanem.

Beżowo-brązowy

Zastosowanie tak dyskretnych i neutralnych kolorów będzie świetnie prezentować się we wnętrzu każdego pomieszczenia. Jeśli proponowane pomysły wydają Ci się zbyt spokojne i niepozorne, zawsze możesz rozcieńczyć wnętrze musztardą, piaskiem lub żółcią.

Ochra

Ten kolor będzie doskonałym rozwiązaniem dla podstawy wnętrza. Zwłaszcza, jeśli w swoim projekcie stosujesz wszelkiego rodzaju kombinacje z beżem. Taka propozycja działa uspokajająco na ludzką psychikę i korzystnie wpływa na samopoczucie w ogóle..

Niebieski

Niebieska paleta jest dość wszechstronna i w tym roku projektanci powinni zwrócić uwagę na bardziej skomplikowane kompozycje, na przykład kabalt, lazur, szafir, szaro-niebieski, «Chińska porcelana» i inni. Wyglądają nie mniej imponująco i oryginalnie «czysty» ciemnoniebieski lub granatowy odcień w różnych kombinacjach z innymi tonami.

Zielony

Podobnie jak w przypadku niebieskiego, modna zieleń we wnętrzu to imponująca różnorodność mieszanych odcieni, które wywołują poczucie bliskości natury, takich jak jasna zieleń, zieleń mięty, zieleń butelkowa czy wiosenne liście. Jednocześnie, aby stworzyć jak najbardziej harmonijną atmosferę, nie warto zatrzymywać wyboru na jednym tonie. Łącz ze sobą odcienie zieleni i łącz paletę z innymi kolorami.

Szary

Ten lakoniczny i spokojny odcień będzie doskonałą podstawą do stworzenia wnętrza. I w tym przypadku dominować mogą nie tylko jasne, ale także dość głębokie i ciemne tony. Jasne detale wyglądają bardzo wyraziście na szarym tle, a sama szarość, w zależności od poziomu oświetlenia w pomieszczeniu, a także wielu innych czynników, może wypełnić pomieszczenie chłodem lub ciepłem.

Czerwony, różowy, bordowy, brzoskwiniowy, szkarłatny

Czy jesteś zaskoczony? Bez względu na to, jak jasne i wyraziste mogą wyglądać takie propozycje, w 2021 roku projektanci zaproponowali odważne połączenie tak jasnych opcji z innymi odcieniami. Pomogą uniknąć poczucia codzienności i odświeżą każdy projekt. Równie imponującym przykładem jest użycie kolorów dyni, rokitnika czy mango. A także głęboki odcień czarnej porzeczki, jasny akwamaryna i wiele innych propozycji.

Modne kolory 2021 we wnętrzu kuchni

Wnętrze kuchni jest zawsze czymś wyjątkowym i nieprzewidywalnym, ponieważ w większości mieszkań pokoje te nie różnią się dużą powierzchnią ani nie mają niestandardowego kształtu. Dlatego będzie to wymagało pewnego doświadczenia i wiedzy w wyborze palety kolorów. Jeśli fizycznie niemożliwe jest rozszerzenie lub zmiana układu, zawsze możesz mniej lub bardziej poprawić sytuację za pomocą koloru, a mianowicie podzielić kuchnię na strefy, wizualnie podnieść sufit lub zwiększyć przestrzeń.

Wnętrze kuchni 2021 powinno być jak najbliżej natury, dlatego wybierając odpowiednią paletę kolorów, preferuj kolory niebieski, zielony, beżowy, brązowy, szary, piaskowy żółty i inne neutralne kolory. Może być klasyczna biel, kość słoniowa, czerń lub mleczna..

W zależności od stylu wnętrza w kuchni dopuszczalna jest obecność tekstyliów wykonanych z materiałów naturalnych, drewna i kamienia, a także połączenie powierzchni błyszczących i matowych..

Wybór koloru wnętrza do salonu

W salonie rozgrywają się wszystkie ważne wydarzenia naszego życia. Tutaj przyjmujemy gości, odpoczywamy i spędzamy czas z naszą rodziną. Dlatego wybierając odpowiednie wnętrze, należy skupić się przede wszystkim na wszechstronności i komforcie. Jednocześnie dość głębokie odcienie i jasne kolory zastąpiły spokojne neutralne odcienie. Jednak taka propozycja wcale nie oznacza, że ​​trzeba pilnie pomalować ściany na jeden z nowomodnych kolorów..

Wszystkie detale i kolory powinny harmonijnie się uzupełniać. Lista modnych pomysłów obejmuje niebieski, zielony i fioletowy. Kolor ochry, złoty i piaskowy. A także wszelkiego rodzaju odmiany pomarańczy, czerwieni i różu. Doskonała podstawa do tworzenia niesamowitych pomysłów!

Modne kolory sypialni 2021

Jeśli cała energia domu skupia się w kuchni, a salon powinien być zawsze wygodny i przytulny, to sypialnia przeznaczona jest na relaks i samotność, gdzie każdy członek rodziny odnajdzie dla siebie wyczekiwany spokój i relaks. Dlatego w głównej palecie kolorów, które są istotne dla dekoracji wnętrz w tym pokoju, wiodące pozycje zajmują odcienie ciemnoniebieskie, miętowe, śliwkowe, beżowe i brązowe..

Takie propozycje doskonale sprawdzą się w różnych stylach i zbliżą atmosferę lokalu jak najbardziej zbliżoną do natury. Jednocześnie możliwe są wariacje kombinacji proponowanych opcji z innymi lakonicznymi lub podobnymi odcieniami w kole kolorów oraz zmienność kolorów od najjaśniejszego do najciemniejszego.

Główny kolor wnętrza 2021 – co to jest? Dziś na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. W niektórych przypadkach otrzymujemy powściągliwe i neutralne odcienie, które należy wykorzystać jako bazę. W innych wnętrze może zawierać najbardziej niezwykłe pomysły na jasne i chwytliwe zestawienia. Z tego możemy wywnioskować, że modne wnętrze 2021 roku to świetna okazja do wyposażenia mieszkania zgodnie ze swoimi upodobaniami i stylem życia..

Główny trend wnętrz 2021 – personalizacja!