Wnętrze

Modna szara tapeta do eleganckiego wnętrza

Pomimo tego, że szary jest bardzo uniwersalny, z punktu widzenia projektantów jest też dość złożony. A jeśli nie użyjesz go ostrożnie i ostrożnie, możesz skończyć we wnętrzu bardzo nudną i przygnębiającą atmosferą. Prowadzi do tego zwłaszcza nadużywanie zbyt ciemnych odcieni szarości. Ale jeśli mądrze podejdziesz do projektu, możesz osiągnąć bardzo elegancki i efektowny wystrój wnętrza. Pomogą w tym szare tapety, o których teraz zajmiemy się bardziej szczegółowo..

Stylowe wnętrze sypialni z szarą tapetą na ścianachNiezwykle delikatna łazienka z szaro-srebrną tapetą na ścianachSpektakularne wnętrze salonu z jasnoszarą tapetąSzara tapeta na rysunku doskonale odświeża wnętrzeDo salonu dobre są zarówno ciemne, jak i jasne odcienie szarości.Szara tapeta z dużym wzorem stanowi wyrazisty element dekoracyjny wnętrzaNeutralna szaro-biała sypialnia łagodzi i relaksuje

Szara tapeta w połączeniu z innymi kolorami

Najczęstsze i najskuteczniejsze kombinacje to szarość z czernią i bielą (z najbliższymi sąsiadami), ponieważ reprezentują neutralne zestawienia, a dominującym kolorem powinna być szarość, a biel i czerń są jej towarzyszami, które można wprowadzić do wnętrza w postaci dodatków, tekstyliów, mebli lub dowolnego innego wystroju. A atmosfera jako całość okazuje się bardzo spokojna i przytulna..
Jeśli chcesz nieco dodać mu ostrości, możesz to doskonale zrobić za pomocą czarnych mebli, których ilość nie będzie tak duża, aby pokryć pokój całkowitą ciemnością..

Czarne meble dodadzą wnętrzu odrobiny odwagi.

Kolor zasłon wybierany jest zwykle w ciemniejszym odcieniu w stosunku do dekoracji ścian. Dotyczy to zwłaszcza sypialni, gdzie główny nacisk należy położyć na łóżko, które jest centralnym elementem całego wnętrza. Aby atmosfera była bardziej miękka i delikatna, bardzo dobrze jest połączyć szarość z różem..

Róż z szarością we wnętrzu to niesamowite połączenie

Aby uzyskać maksymalny efekt, stosuje się tapety, w których te dwa kolory występują w równych ilościach..
Szary w połączeniu z żółtym to również dobre połączenie, na przykład do dekoracji kuchni. Jednak z zastrzeżeniem, że żółtego nie powinno być za dużo. Wystarczy użyć go jako akcentów kolorystycznych i zostanie osiągnięty pożądany efekt, czyli wnętrze w takim zestawieniu odcieni budzi apetyt i nabiera bardzo oryginalnego wyglądu, zwłaszcza jeśli zastosujemy ciemniejsze odcienie szarości. Nawiasem mówiąc, według projektantów ciemne odcienie najlepiej nadają się do dekoracji salonu lub biura.,

Do salonu pasują ciemniejsze odcienie szarości.Ciemnoszare ściany idealnie nadają się do przedpokoju

i lekkie – do sypialni, kuchni czy łazienki.

Wnętrze sypialni, w którym zastosowano połączenie jasnej szarości i bieli

Ogólnie rzecz biorąc, szary jest dość popularny w kuchni, ponieważ to kolor czystości. Bardzo często ten odcień stosowany jest w nowoczesnych stylach, a meble kuchenne mogą być zarówno matowe, jak i błyszczące. Monochromatyczna szara kuchnia może komuś wydawać się nudna, ale z drugiej strony nie irytuje, nie męczy, a wręcz przeciwnie, wywołuje spokój. Zwłaszcza jeśli rozcieńczymy szarość odcieniami drewna – wnętrze staje się znacznie bardziej miękkie..

Szary kolor w połączeniu z drewnem - przyjemne miękkie wnętrzeNaturalne drewno w połączeniu z odcieniami szarości - harmonijne i miękkie wnętrze
Jeśli używasz kombinacji szaro-białej, najlepiej preferować nie czyste białe odcienie, ale kremowe, ponieważ są w stanie stworzyć najlżejsze i najdelikatniejsze wnętrze oraz doskonale złagodzić surową szarość.

Połączenie szarości i bieli to jedno z najczęstszych w aranżacji wnętrz.

Nie można dziś lekceważyć znaczenia szarego koloru, ponieważ bez niego po prostu niemożliwe jest stworzenie wielu stylów, takich jak high-tech, loft, prowansalski, retro itp. Jednak używając go nie zapominaj, że jasnoszare i prawie białe odcienie służą do zmniejszenia jasności koloru w takim przypadku, jeśli jest używany we wnętrzu jako tło. Innymi słowy, gdy chcesz podkreślić wyraziste elementy wnętrza, jasnoszare tło jest do tego idealne..

Szare tapety stanowią świetne tło do podkreślenia jasnych akcentów
Monochromatyczne wnętrze wygląda surowo, ale bardzo stylowo. Cóż, jeśli potrzebujesz dodać notatkę «uduchowienie», zaleca się wprowadzenie cieplejszych lub nawet jaśniejszych tonów jako kolorów akcentujących. Trzeba przyznać, że odcienie szarości dobrze współgrają z każdym innym kolorem, zwłaszcza z jasnym szarym. Jeśli chodzi o ciemne odcienie szarości – tutaj bardzo ważne jest, aby być sprytnym i dobrać dla nich dobrą kombinację, wtedy w końcu można uzyskać bardzo szlachetne wnętrze. Na przykład, jeśli udekorujesz go w taki sposób, że dominuje w nim ciemnoszary odcień, a jako wykończenie dodasz srebro lub platynę i trochę jasnoszarego w detalach, uzyskasz bardzo harmonijne i stylowe połączenie kolorów.
Bardzo często do czarno-białych wnętrz wprowadza się szarość, ponieważ Nadmierny kontrast szybko się męczy i denerwuje. A odcienie pośrednie i neutralne, takie jak szarość, doskonale rozbroją atmosferę, czyniąc wnętrze najbardziej przyjemnym i spokojnym dla oczu..

Muszę powiedzieć, że szare tapety to klasyka, bo są po prostu uniwersalnym rozwiązaniem do dekoracji ścian, ponieważ doskonale współgra ze wszystkimi innymi kolorami i wspaniale wygląda w otoczeniu dowolnych tekstur. Ponadto szary ma ogromną różnorodność odcieni. Tapeta może być również matowa lub błyszcząca – zależy to od wybranego stylu pomieszczenia..