Wnętrze

Nowoczesny design mieszkania – podążając za najnowszymi trendami

Być może każdy współczesny człowiek stara się być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na świecie, a zwłaszcza w świecie projektowania wnętrz mieszkań. Cóż, godny pochwały pościg. I właśnie zadaniem tego artykułu jest zapoznanie czytelników z nowoczesnym designem mieszkania i jego najnowszymi trendami. Zacznijmy od salonu.

Salon jest w pewnym sensie akumulatorem wszystkich trendów współczesności. Dlatego projekt salonu będzie zbiorowym obrazem tych trendów..

Podstawowym ruchem w dzisiejszych czasach jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Szczególnie popularne jest drewno..

Co więcej, zakres jego zastosowania jest dość szeroki – od mebli po artykuły dekoracyjne. Ostatni «pisk» dzisiaj jest zastosowanie praktycznie nieobrobionego drewna. Nie zapomniano też o wykończeniu drewna..

W dzisiejszej palecie kolorów preferowany jest odcień Radiant Orchid. Według ekspertów firmy projektowej Pantone najlepiej łączy się z oliwkowym, turkusowym kolorem. Wzory lub produkty w złotym kolorze świetnie prezentują się na jego tle..

Kolor słońca w wystroju salonu pomoże Ci stworzyć w nim pogodną atmosferę. Ten kolor jest obecnie bardzo poszukiwany. We wnętrzu salonu bardzo przydadzą się meble w kolorze żółtym o średniej tonacji (nie blady i nie jasny). W końcu fajnie jest usiąść na kanapie lub w fotelu, jakby kąpał się w promieniach słońca.

Kolor słońca stworzy wesołą atmosferę

Pastelowe kolory pozostają popularne w wykończeniach powierzchni. Romans pozostaje w modzie. I nie powinno to nikogo dziwić, bo romantyczne natury były, są i będą.

Niewątpliwym trendem są dziś wyroby dziane lub haftowane, których charakterystyczną cechą są geometryczne kształty. Mogą to być dywaniki podłogowe, koce, pościel. Oznacza to, że w projekcie jest pewien powrót do czasów naszych babć, które uwielbiały robótki ręczne, w przeciwieństwie do naszych współczesnych. Być może ten kierunek w projektowaniu przeniesie piękną połowę ludzkości do kreatywnego rękodzieła. Wydaje się, że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, że obecność w pokoju czegoś wykonanego własnymi rękami jest oznaką dobrego smaku zarówno wczoraj, jak i dziś..

Dziś rzeczy, które można znaleźć w każdym sklepie, już tracą na popularności. To samo dzieje się ze znanymi markami. Ich stosowanie jest obecnie w niektórych przypadkach, aw niektórych kręgach konsumentów nawet uważane za zły smak. Co za to przyszło? Trend w kierunku wykorzystania ekskluzywnych elementów w projektowaniu. Indywidualne meble, okucia, akcesoria są opracowywane dla klienta. Oczywiście najczęściej są to przedmioty antyczne, a klienci to osoby zamożne..

Istnieje tendencja do używania ekskluzywnych przedmiotów w projektowaniu

Nowoczesny salon determinuje maksymalne światło i przestrzeń. Te dwa podstawowe atrybuty można osiągnąć dzięki skandynawskiemu lub minimalistycznemu wzornictwu. Oba style oznaczają minimum mebli, minimum wystroju i maksimum przestrzeni oraz maksimum światła. Projekt wnętrza wygląda na prostszy i swobodniejszy. Poważnie wepchnięto w to luksus i glamour. Ale zachęca się do ogrodnictwa pionowego. Pozostaje tylko to, co potrzebne i funkcjonalne. To znak rozpoznawczy współczesnego projektowania mieszkań..

Projekt nowoczesnej sypialni kieruje się zasadami minimalizmu. Wszelkiego rodzaju szafy, komody, kraty i inne przedmioty odchodzą w niepamięć wnętrzu sypialni. Projektanci zalecają minimalną ilość mebli. Obecne są tylko najistotniejsze rzeczy. Przestrzeń sypialni powinna ewokować poczucie wolności, lekkości i czystości. To wrażenie potęguje kolor tła z białymi, beżowymi i żółtymi akcentami..

Łóżko nadal odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu sypialni. Jej poświęca się najwięcej uwagi. Nowoczesne łóżko kieruje się zasadami minimalizmu. Preferowany jest niski zagłówek i jasne kolory.

Preferowany jest niski zagłówek i jasne kolory

Jeśli obfitość jasnych kolorów Ci nie odpowiada, możesz urozmaicić wystrój sypialni. W tym celu stosuje się kontrastujące struktury. Nie zapomnij o głównym kolorze roku, Promiennej Orchidei. Pomoże urozmaicić wystrój sypialni, ożywić jej kolorystykę..

Dzisiejsza sypialnia charakteryzuje się całkowitym brakiem jaskrawych, krzykliwych kolorów. Najważniejsze to spokój, czystość i wygoda. Osiąga się to dzięki prostej gamie kolorów we wzornictwie..

Obfitość światła i opraw oświetleniowych to cecha wyróżniająca nowoczesną sypialnię. Aby to osiągnąć, stosuje się wiele rodzajów oświetlenia. Są to reflektory na suficie, wszelkiego rodzaju kinkiety, lampy podłogowe, oświetlenie wbudowane w meble. Taki system oświetlenia pozwala na stworzenie pożądanego, komfortowego środowiska do wypoczynku. Jaki jest główny cel sypialni.

W nowoczesnym designie widoczny jest trend łączenia przestrzeni kuchennej z salonem. Ten trend jest napędzany pragnieniem większości ludzi, aby zwiększyć swoją przestrzeń fizyczną. Co jest zrozumiałe. W końcu fizyczna przestrzeń nie jest wizualna, bez względu na to, jak bardzo jesteś kreatywny w tej drugiej.

W nowoczesnym designie widoczny jest trend łączenia przestrzeni kuchennej z salonem.

Zgodnie z przepisami projektowymi połączona przestrzeń salonu i kuchni jest podzielona na strefy funkcjonalne.Nowoczesny design przewiduje podział na strefy samej kuchni, jadalni i salonu. Można to zrobić za pomocą różnych wykładzin podłogowych i ściennych, sufitów wielopoziomowych, aranżacji mebli.

Dzisiejszy projekt kuchni opiera się na meblach modułowych, co pozwala w łatwy sposób zmieniać wygląd pomieszczenia, tworząc różne kombinacje jego lokalizacji. Jednocześnie należy zauważyć, że funkcjonalność kuchni się nie zmienia, co jest bardzo wygodne dla kreatywnych osób..

W nowoczesnym projektowaniu kuchni nacisk kładziony jest na meble. Jest to zastosowanie lekkich szafek ściennych, a w niektórych przypadkach nawet ich odrzucenie (w obszarze roboczym). Minimalny wystrój i znane marki. Okucia są ergonomiczne: różne mechanizmy, wzory drzwi i szuflad. Wszystko to sprawia, że ​​kuchnia jest stylowa i elegancka oraz oszczędza miejsce. Wnętrze mebli jest maksymalnie funkcjonalne i wygodne. A najważniejszym wyróżnikiem współczesnej kuchni jest bycie jak najmniej podobnym do siebie. Cały sprzęt musi być ukryty. Nawet kuchenka gazowa zmieniła swoją konstrukcję (na przykład palniki znajdują się w jednym rzędzie). Śledząc ewolucję kuchni, można z dużą pewnością założyć jej całkowite zniknięcie w przyszłości, jako funkcjonalną mieszkania. Ten wniosek wynika z faktu, że coraz więcej osób przestawia się na jedzenie w miejscach publicznych. Potrzeba przygotowywania posiłków znika sama. Niestety ten kierunek ma negatywny wpływ na ewolucję człowieka..

Aby wnieść trochę oryginalności do wystroju jadalni, Pontane zaleca użycie odcienia Radiant Orchid, dzisiejszego lidera w trendach kolorów i odcieni. Może być również używany jako akcent.

Radiant Orchid - dzisiejszy lider w trendzie malarskim

W nowoczesnej aranżacji łazienki nie używa się już bieli jako głównego koloru. Zastępują go kontrastujące odcienie czerwieni, czerni lub brązu..

Dziś najpopularniejsza jest czarna łazienka. Oczywiście nie oznacza to, że będzie miał czarne tło. Tyle, że każdy z elementów wyposażenia łazienki (łazienka, podłoga, lampy) może być czarny. Jeśli nie chcesz się myć w czarnej łazience, nie zabrania się instalowania tradycyjnej białej. Możesz również użyć dowolnego odcienia czerni. Jednocześnie kładzie się nacisk na ekskluzywność i oryginalność łazienki..

Nacisk na ekskluzywność i oryginalność łazienki

Kabina prysznicowa to nieodzowny atrybut łazienki. Ale teraz przechodzi pewne zmiany. Łazienka dzisiaj powinna wyglądać jak solidna przestrzeń. Brak w nim typowego brodzika. Odpływ wody jest zorganizowany po specjalnej drabinie. Takie rozwiązanie projektowe wygląda oczywiście oryginalnie, ale w żaden sposób nie jest praktyczne. Środki ostrożności muszą być przestrzegane nie tylko w produkcji. A potem od Ciebie zależy, jak wyjść z tej sytuacji..

Nie zorganizujemy programu edukacyjnego dotyczącego ogrzewania nowoczesnego mieszkania. Ale przyjrzyjmy się kominkowi bardziej szczegółowo, ponieważ nadal jest popularny. Tak, jest to do pewnego stopnia źródło ciepła w pomieszczeniu (najczęściej ten pokój to pokój dzienny), ale na ile wystarczające jest pytanie. Jest mało prawdopodobne, aby osoba przy zdrowych zmysłach odważyła się używać tylko tego. I tu zbliżamy się do pytania, po co więc kominek? To bardzo proste, drogi czytelniku. Kominek to nie tylko źródło ciepła, ale także wspaniały element wystroju mieszkania. Jednocześnie zajmuje centralne miejsce we wnętrzu pokoju, ze względu na magiczne, czarujące właściwości przyciągania wzroku, uspokajania burz duszy. Prawie nie ma osoby, która nie doświadczyła tej magicznej właściwości ognia. A dziś pokój z kominkiem wygląda stylowo, pięknie i przytulnie..

Efekt kominka można wzmocnić dzięki jego konstrukcji. Ale ponieważ celem tego artykułu jest zaprojektowanie nowoczesnego mieszkania, o projekcie samego kominka opowiemy w następnym artykule. Porozmawiajmy teraz o kominku jako elemencie projektu pokoju..

Jest wiele miejsc do zainstalowania kominka. Jedynym wyjątkiem jest jeden – przestrzeń między oknem a drzwiami, ponieważ w tym przypadku siła ciągu w kominie jest znacznie zmniejszona, a prawdopodobieństwo dymu w pomieszczeniu wzrasta.

Najpopularniejsze i odpowiadające ich historycznemu wyglądowi są kominki do zabudowy, naścienne i narożne. Wbudowany kominek montowany jest w ścianie. Dlatego jego instalację należy zaplanować już na etapie budowy domu. Jeśli chciałbyś poczuć jego ciepło i komfort w już wybudowanym mieszkaniu, będziesz musiał użyć kominka naściennego. Nawiasem mówiąc, jest to najczęstsza opcja. Kominek narożny jest podobny do kominka ściennego, ale ma nieco niższy współczynnik przenikania ciepła, ponieważ jego ściany boczne nie emitują bezpośrednio ciepła do pomieszczenia. Powodem tego są meble zainstalowane w tej samej płaszczyźnie co kominek. Taka konfiguracja sprawia, że ​​wnętrze pokoju jest dość ciekawe. Tworzy poczucie ciągłości w przestrzeni pomieszczenia.

W tym artykule dokonano przeglądu najbardziej odpowiedniego materiału dotyczącego projektu nowoczesnego mieszkania. Nie podano w nim osobnych szczegółów, ponieważ każdy z rozdziałów artykułu zasługuje na osobną uwagę. Ale nadal uważam, że powyższe informacje dały Wam podstawową ideę nowoczesnego designu, jego aktualne trendy. Mamy nadzieję, że rozumiesz, że najważniejsze w dzisiejszych czasach nie jest zaśmiecanie swojej przestrzeni życiowej wszelkiego rodzaju «piękności», w tej przestrzeni wszystko powinno mieć swoją funkcjonalność. Prace projektowe nowoczesnego mieszkania powinny odbywać się pod hasłem «Małe rasy więcej». Powodzenia!