Wnętrze

Nowoczesny dom prywatny w stylu skandynawskim

Dla mieszkańców krajów skandynawskich nie było charakterystycznego dążenia do luksusu i bogactwa, co znalazło odzwierciedlenie w wystroju wnętrz. Styl skandynawski emanuje prostotą i zwięzłością, wygodą i przytulnością paleniska. Nie bez powodu wielu naszych rodaków przy planowaniu remontu własnego domu uważnie przygląda się temu lakonicznemu i zrozumiałemu stylowi. Zazwyczaj właścicieli domów urzeka prostota dekoracji, praktyczność mebli i jasne akcenty w wystroju projektów w stylu skandynawskim. Obfitość naturalnego światła, jasna paleta, naturalne materiały i minimalizm, z jakim pokoje urządzone są w stylu północnej Europy, przyciągają uwagę wielu Rosjan. My, podobnie jak Skandynawowie, nieobce są mroźne zimy, niekończące się pola śnieżne, ciepło kominka czy pieca, gromadzące w domu całą rodzinę i przyjaciół. W tej publikacji chcielibyśmy zademonstrować nowoczesną interpretację stylu skandynawskiego na przykładzie projektu prywatnego domu. Mamy nadzieję, że pomysły projektowe dotyczące zwięzłości i łatwości dekoracji domu będą dla Ciebie przydatne..

Prywatny dom w stylu skandynawskim

Ledwo przeniknąwszy do własności domu, widzimy, że w tym mieszkaniu projektanci zastosowali prawie wszystkie kanony pisane dla stylu skandynawskiego – wykorzystali śnieżnobiałą dekorację ścian i sufitu, drewnianą deskę podłogową z unikalnym naturalnym wzorem, zachowali poczucie przestronności nawet w pomieszczeniach o małej powierzchni, wpuszczanie światła słonecznego wszędzie, bez zatrzymywania go zasłonami lub zasłonami, stosowanie naturalnych materiałów do produkcji mebli, stosowanie futrzanych narzut i dywaników.

Salon

Mijając korytarz, znajdujemy się w małym, ale luźno umeblowanym salonie z rześkimi białymi wykończeniami i podłogami z ciemnego drewna. Niewielka sofa z czarną skórzaną tapicerką siedzeń i oparcia, bujany fotel i mała zabudowana część wypoczynkowa – to wszystkie elementy wyposażenia tego ascetycznego salonu. Dzięki dużemu przeszkleniu przestrzeń jest dosłownie zalana promieniami słonecznymi, a śnieżnobiałe wykończenie sprawia, że ​​jest jeszcze większa niż jest w rzeczywistości, tworzy lekką, wręcz przewiewną atmosferę.

Kominek dwustronny

Kominek znajdujący się w salonie jest tak naprawdę częścią kuchni i jadalni. Dwustronna konstrukcja pozwala podziwiać ognisty płomień zarówno ze strefy relaksu, jak i z funkcjonalnych segmentów gotowania i jedzenia. Lakoniczny projekt kominka nie odróżnia go od reszty wystroju pomieszczenia, ale nadal staje się centrum przyciągania wszystkich oczu..

Rodzinne palenisko

Następny pokój to przestronna kuchnia z jadalnią, urządzona z tym samym lakonizmem i prostotą co salon. W wykończeniu tej przestrzeni dostrzegamy tylko jedną różnicę – projekt podłogi, który ze względów praktycznych nie kontynuuje skandynawskiej tradycji wykorzystania drewna. Jasne wykończenie łączy się z nie mniej śnieżnobiałym wykonaniem zestawu meblowego, tylko ciemne plamy sylwetek sprzętów AGD i blatów miejsc pracy rozmywają lekką sielankę. Liniowy układ zestawu kuchennego z wyspą pozostawia wystarczająco dużo wolnej przestrzeni nie tylko do wygodnego wykonywania wszelkich prac i poruszania się po pomieszczeniu, ale także by poczuć przestronność i swobodę w tej kuchennej przestrzeni.

Idąc do kuchni

Śnieżnobiała kuchnia-jadalnia

Stół jadalny jest przesunięty blisko wyspy kuchennej, aby zaoszczędzić przestrzeń użytkową. Kompozycję grupy restauracyjnej dopełniają lekkie konstrukcje śnieżnobiałych metalowych krzeseł. Kilka białych lamp wiszących praktycznie rozpuszcza się na ogólnym tle pomieszczenia.

Białe gładkie fasady

Z kuchni-jadalni są dwa wyjścia – na podwórko i do sąsiedniej przestrzeni salonu, przez które można dostać się również na ulicę. Duże szklane drzwi z ciemnym wzorem nie tylko zapewniają dostęp do podwórka domu, ale także zapewniają jasne, naturalne światło do wnętrza domu.

Wyjście z podwórka

Przestrzeń do spania i wypoczynku nie jest niczym ograniczona z reszty lokalu, znajduje się jedynie na pewnej wysokości w stosunku do kuchni. I znowu śnieżnobiałe wykończenie, ciemna plama koi, małe metalowe krzesło i tylko wbudowany stos drewna jako praktyczny wystrój. Nic nie narusza idyllicznej prostoty, przytulności i komfortu przestrzeni urządzonej w stylu skandynawskim z nieodłącznym minimalizmem i miłością do naturalnych materiałów.

Pokój wypoczynkowy

W stylu skandynawskim wszystko podporządkowane jest praktyczności i prostocie, zwięzłości i wygodzie. W pomieszczeniach użytkowych styl nie zmienia swojej koncepcji – proste, lekkie wykończenie powierzchni, jedynie niezbędne elementy wyposażenia wnętrz, meble i dodatki. Projekt tej łazienki z prysznicem pokazuje, że bardzo niewiele potrzeba do stworzenia wygodnego, praktycznego i przyjemnego na zewnątrz otoczenia..

Łazienka