Wnętrze

Nowoczesny projekt kawalerki w mieście Samara

Jak organicznie zintegrować brutalne nuty projektowe z nowoczesnym stylem wnętrz? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać oglądając fotowycieczkę po mieszkaniu jednego kawalera mieszkającego w Samarze. Harmonijne wkomponowanie nowoczesnych mebli i dekoracji w surowe i lakoniczne wnętrze umożliwiło stworzenie oryginalnego i zapadającego w pamięć projektu mieszkania. Być może niektóre pomysły projektowe, rozwiązania kolorystyczne i teksturowe zainspirują Cię do remontu lub przebudowy własnego domu..

Wniknąwszy do mieszkania i omijając śnieżnobiały segment małego przedpokoju, trafiamy do przestronnego pokoju o oryginalnym, urozmaiconym, ale jednocześnie surowym wykończeniu. Śnieżnobiałe powierzchnie sufitów i ścian zastępują ceglane i drewniane podłogi. Dzięki przewadze śnieżnobiałych powierzchni i jasnemu systemowi oświetlenia zlokalizowanemu na kilku poziomach przestrzeń wydaje się niesamowicie jasna, czysta, przestronna i jasna.

Korytarz

W rosyjskich mieszkaniach rzadko można znaleźć śnieżnobiałe wykończenie na korytarzu, uważa się, że taki projekt jest zbyt łatwo zabrudzony dla obszaru o zwiększonym ryzyku zanieczyszczenia. Ale chodzi o to, jakich materiałów użyć do okładzin ściennych i podłogowych. Na przykład płytki ceramiczne jako podłoga to nie tylko łatwy do utrzymania w czystości materiał, opłacalna inwestycja i atrakcyjny wygląd pomieszczenia, ale także możliwość wizualnego powiększenia małego pomieszczenia, co jest wizytówką każdego domu..

Śnieżnobiałe wykończenie

Oryginalnym sposobem na udekorowanie przestrzeni między dwojgiem drzwi wewnętrznych jest imitacja kominka ze wszystkimi atrybutami nawiązującymi do strefy paleniska. Szczególnie efektownie prezentuje się śnieżnobiała sztukateria gipsowa w kontraście z cegłą.

Kominek między drzwiami

Pomimo tego, że kominek jest nieaktywny, a cały jego wystrój to rekwizyty, wygląd tego segmentu przestrzeni wnosi do wnętrza odrobinę ciepła i przytulności rodzinnego gniazda, czego tak często brakuje w kawalerkach. Dodatkowo w niewielkiej przestrzeni kominka można zapalić świeczki lub podłączyć elektryczną imitację paleniska.

Imitacja paleniska

Dzięki otwartej przestrzeni z kilkoma funkcjonalnymi segmentami pokój studio nie stracił na przestronności i poczuciu swobody. Mimo dość dużego obciążenia funkcjonalnego, przestrzeń świetlicy jest wypełniona światłem i powietrzem. Przewaga śnieżnobiałych wykończeń pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń i stworzyć lekką i świeżą atmosferę wspólnego pokoju. Wkomponowanie cegieł we wnętrze przestronnego pomieszczenia wnosi nie tylko różnorodność kolorów i faktur, ale także stanowi akcent. Salon jest reprezentowany przez segmenty położone naprzeciw siebie – miękka część wypoczynkowa i sektor wideo z systemami przechowywania.

Salon

W naszym kraju istnieje stuletnia tradycja projektowania – zainstalować sofę w salonie przy ścianie. Ale jeśli w przestronnym pokoju konieczne jest ustawienie kilku stref, sofa może stać się granicą między segmentami funkcjonalnymi. W tym przypadku, opierając oparcie sofy o blat barowy strefy kuchennej, dochodzi nie tylko do zagospodarowania przestrzennego salonu, ale także znaczna oszczędność powierzchni użytkowej.

Miękki obszar salonu

Niewielkie śnieżnobiałe systemy przechowywania różnych modyfikacji stały się praktycznym i atrakcyjnym wizualnie dodatkiem do strefy wideo. Szafki ze śnieżnobiałymi gładkimi fasadami są przymocowane do ściany, co nie tylko pomaga zaoszczędzić wolną przestrzeń, ale także służy jako dość przestronny system przechowywania. A w otwartych półkach białego stojaka możesz przechowywać książki, przedmioty kolekcjonerskie i inne piękne rzeczy, które chciałbyś wyeksponować.

Strefa wideo i systemy przechowywania

Mały stolik kawowy ze szklanym blatem i rzeźbionymi nogami dopełnia obrazu wygodnego i wygodnego salonu. Styl retro tego mebla wnosi nutkę nostalgii do dość nowoczesnego wystroju pokoju..

Oryginalny stół

Jak w wielu rzeczach, na wnętrze pokoju składają się detale – na całość składają się najmniejsze segmenty. Dlatego projektanci zawsze zwracają dużą uwagę nawet na tak pozornie nieistotne elementy wnętrza, jak włączniki, gniazdka czy ściemniacze do systemów oświetlenia i klimatyzacji..

W kuchennej przestrzeni dominują śnieżnobiałe i lustrzane powierzchnie, a oryginalne drewnopodobne wykończenie i drukowany szklany fartuch skutecznie podkreślają śnieżnobiałą sielankę. Często nie można znaleźć zastosowania lustrzanych elewacji w meblach kuchennych, wynika to z dłuższego czasu poświęcanego na czyszczenie takich powierzchni. Ale w przypadku zastosowania powierzchni odbijających na górnym poziomie systemów przechowywania efekt uzasadnia wysiłki właścicieli..

Strefa kuchenna

Oryginalna lada barowa stała się centralnym punktem segmentu gastronomicznego, wygodne mini-krzesła z ciemną tapicerką skutecznie dopełniały kulinarnego sojuszu. W przypadku kawalerki lub domu małżeństwa bez dzieci ta opcja zorganizowania miejsca na posiłki jest więcej niż uzasadniona i pozwala zaoszczędzić wiele metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Oryginalna jadalnia

Duże okna ozdobione są tkaninami w naturalnych kolorach. Półprzezroczysty tiul i zasłony w kolorze czekolady nadają wnętrzu lekkości i łagodzą brutalność muru, który wyłożony jest przestrzenią między otworami okiennymi.

Lada barowa na posiłki

Efektownym dodatkiem do jadalni jest wiszący żyrandol o nowoczesnym designie. Jeśli w pomieszczeniu jest kilka źródeł światła, oprócz naturalnego światła z okien, właściciele mają więcej możliwości stworzenia niezbędnej atmosfery, w zależności od sytuacji..

Cegła jako wystrój

Niezwykły żyrandol

Przestronna część sypialna podzielona jest na strefę sypialną i roboczą stalową przegrodą z efektem starzenia. Śnieżnobiałe podwieszane sufity z wbudowanym systemem oświetlenia optycznie powiększają przestrzeń, a pastelowy kolor ścian tworzy przyjazną dla snu, uspokajającą atmosferę. Podłoga drewniana jako pokrycie wnosi naturalne ciepło do wnętrza pokoju sypialnego i relaksacyjnego, tworząc różnorodne kolory i faktury.

Projekt sypialni

Miękka tapicerka stelaża i wezgłowia z nadrukiem Windsor wnosi element gładkości i delikatności do surowej atmosfery sypialni, kolorowy ornament sprawia, że ​​łóżko staje się centralnym punktem nie tylko ze względu na duże rozmiary, ale również ze względu na oryginalność projekt.

Miękka tapicerka zagłówka

Małe szafki nocne z zakrzywionymi nogami harmonijnie łączą się z materiałem przegrody, tworząc równowagę niezbędną w sypialni. Dopełnieniem wizerunku części sypialnej jest dekoracja okien za pomocą jasnej, pastelowej organzy..

Niezwykłe stoliki nocne

Za stalową przegrodą znajduje się mini powierzchnia biurowa. Miejsce pracy, ukryte za lustrzanymi drzwiami szafy wnękowej, to konsola z komputerem i otwartymi półkami do przechowywania dokumentów i materiałów biurowych. W pozostałej części szafy znajduje się segment garderoby do przechowywania ubrań, butów i akcesoriów..

Szafka za ekranem

Z sypialni jest wyjście na przeszkloną loggię, gdzie zagospodarowano niewielkie miejsce do odpoczynku lub krótkich posiłków.

Miejsce odpoczynku na loggii

Łazienka o ciekawym wnętrzu

W łazience znów widzimy znane już połączenie śnieżnobiałych powierzchni z cegłą i drewnianymi elementami wnętrza. Właściwie rozmieszczone akcenty pomagają optycznie powiększyć niewielką przestrzeń użytkową, ale jednocześnie unikają efektu śnieżnobiałego sterylnego pomieszczenia.

Projekt łazienki

Chłód śnieżnobiałego połysku płytek ceramicznych i ciepło żółto-ochrowej tonacji cegły na ścianach stworzyły niezwykle harmonijne połączenie i zapadające w pamięć wykończenie łazienki. Obecność lustrzanych i szklanych powierzchni pozwala nadać dość brutalnemu projektowi ducha lekkości, świeżości, a nawet lekkości.

Cegła i białe powierzchnie

Toaleta wspornikowa to konstrukcja ze spłuczką ukrytą we wnęce, co pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce użytkowe w łazience lub toalecie. A w mieszkaniach miejskich o standardowym układzie w lokalach użytkowych liczy się każdy centymetr.

Toaleta na konsoli

architekt Tatiana Savelyeva (Samara)