Wnętrze

Nowoczesny Wschód we wnętrzu japońskiego prywatnego domu

Filozofia Wschodu nawołuje do minimalizmu w dekoracji domu. Przestronne pokoje o jasnym wykończeniu, obfitość naturalnego światła i minimalistyczny zestaw mebli i dekoracji przyciągają wielu z nas na zdjęciu, ale jak zrealizować taki projekt we własnym mieszkaniu lub prywatnym domu? Wydaje się, że minimalizm jest w stanie wyrzucić samych właścicieli z własnego domu. Dla właścicieli domów z dziećmi dekorowanie domu w sposób minimalistyczny nie wydaje się w ogóle możliwe. Ale projektanci jednej japońskiej własności domu wraz z właścicielami byli w stanie znaleźć kompromis i zaaranżować dom z minimalną ilością mebli, ale nie poświęcają komfortu, przytulności i potrzeb wszystkich członków rodziny. Zobaczmy razem, jak udało im się zrealizować swoje plany, i przejdźmy po pokojach japońskiego prywatnego domu..

Wejście do japońskiego prywatnego domu

Ze względu na wysokie ceny gruntów, większość japońskich domów prywatnych, zarówno wewnątrz, jak i poza miastem, to wąskie, ale wysokie budynki. Śnieżnobiałe wykończenie elewacji jest idealne dla tych, którzy nie chcą zbytnio wyróżniać się wśród sąsiednich domów na ulicy, ale chcą stworzyć jasny, a nawet przewiewny obraz na zewnątrz domu.

Fasada japońskiego mieszkania

Na parterze lokalu znajduje się salon, który jest połączony z przestrzenią kuchenną oraz segmentem jadalni. Otwarty układ lokalu pozwala zachować poczucie przestronności i zapewnić niezakłócony ruch we wszystkich obszarach, pomimo dużego zatłoczenia funkcjonalnego przestrzeni. Śnieżnobiałe ściany i podłoga z jasnego drewna to idealna opcja wykończenia nie tylko dla miłośników minimalizmu, ale także wszechstronny sposób na najefektowniejsze tło dla każdego mebla i wystroju..Przestronny pokój na otwartym planie

W części dziennej wszystko jest proste i zwięzłe – segment rekreacyjny reprezentuje mała sofa z drewnianą ramą i jasną welurową tapicerką, strefa wideo składa się z telewizora i systemu do przechowywania w najprostszej modyfikacji. Czarno-biała grafika i duża roślina w wannie podłogowej były jedynymi elementami dekoracyjnymi tego obszaru..

Lekki projekt salonu

Przechodzimy do segmentu kuchennego, który znajduje się na pewnej wysokości w stosunku do części dziennej. Jest wystarczająco dużo miejsca na jednorzędową aranżację jednostki kuchennej z półwyspem i pełnoprawną grupą restauracyjną. Ten segment funkcjonalny wykorzystuje tę samą koncepcję projektową – kontrastujące elementy na tle śnieżnobiałych wykończeń i mebli, aby zachować dynamikę i różnorodność kolorów..

Widok na salon z jadalni

Każdy funkcjonalny sektor przestrzeni kuchennej ma swój własny system oświetleniowy – kompozycja trzech lamp wiszących w czarnym kontrastującym tonie nad strefą pracy kuchennej oraz oryginalny żyrandol sufitowy w tym samym kolorze nad grupą restauracyjną. Zastosowanie krzeseł w różnych modelach i kolorach w części jadalnej daje wnętrzu relaks, dodaje przytulności i ciepła atmosferze pomieszczenia do gotowania i spożywania posiłków..

Kuchnia + jadalnia

Na parterze prywatnego japońskiego domu znajduje się również nowoczesna pralnia. Wygodne systemy przechowywania detergentów oraz blaty do składania i sortowania bielizny stały się bardzo praktycznym dodatkiem do sprzętu AGD.

Wnętrze pralni

Stosowanie czarnych tablic magnetycznych w domach z dziećmi stało się prawdziwym nurtem. To nie tylko wygodna baza do manifestacji twórczych początków młodszego pokolenia (dzieci lubią malować na ścianach), ale także pomoc w sprzątaniu dla rodziców – można zostawiać sobie wiadomości, spisywać przepisy, robić zakupy listy i inne drobiazgi, które ułatwiają nam życie. Z pierwszego piętra wspinamy się po drewnianych schodach na wyższy poziom japońskiego domostwa.

Tablica magnetyczna przed schodami na drugie piętro

Wystrój całego domostwa ma jeden szczegół, który powtarza się we wnętrzach różnych pomieszczeń – wizerunek sów. Te urocze stworzenia są obecne w postaci rysunków ściennych, tapet i nadruków na tkaninach, w postaci małych figurek, rzeźb.

Widok z góry na pierwsze piętro

Przestrzeń przy schodach na drugim piętrze urządzona jest w bardzo oryginalny sposób. Duży blat barowy i para oryginalnych hokerów to jedyne meble w tym dość przestronnym pokoju. A za dwoma jasnymi drzwiami przedziału znajduje się jeszcze bardziej przestronny pokój zabaw dla dzieci..

Przestrzeń przy schodach na drugim piętrze

Pokój zabaw ma tę samą przestronność, jasne wykończenia i jasne meble i wystrój. W tak dużym pokoju dla dzieci jest aż nadto miejsca..

Pokój gier

Wchodzimy w przestrzeń sypialni i po drodze zauważamy obecność «ptasia» wystrój na ladzie. Małe białe ptaszki wśród surowego i lakonicznego designu wyglądają organicznie zaskoczone, przynosząc odrobinę ciepła i domowego komfortu.

Lada barowa i sowy

Równie proste i minimalistyczne wnętrze czeka na nas w sypialni – duże łóżko w kolorowym tekstylnym wzornictwie, podobny nadruk na zasłonach oraz oryginalny designerski żyrandol składał się na całe wnętrze pokoju do spania i relaksu. W rzeczywistości nie potrzebujesz więcej do spokojnego i zdrowego snu..

Lakoniczne wnętrze sypialni

Nawet w pomieszczeniach użytkowych była możliwość skorzystania «Sowa» nadruk do dekoracji ścian. Grafiki ptaków zdobią powierzchnie łazienkowe. Zastosowanie kombinacji czerni i bieli w każdym wnętrzu tworzy nie tylko kontrastową percepcję i strukturę całego obrazu, ale także wprowadza dynamikę do wystroju pomieszczenia..

Sowa w łazience