Wnętrze

Oryginalne wnętrze wiejskiego domu w regionie moskiewskim

Nie tylko zagraniczni projektanci i właściciele domów mogą samodzielnie tworzyć ciekawe projekty wzornicze, które mogą zainspirować do przebudowy własnego domu lub niewielkiej przebudowy jednego z pomieszczeń. Nasi rodacy mają również ciekawe pomysły projektowe, ucieleśnione w oryginalnych i atrakcyjnych wnętrzach mieszkań, miejskich domów prywatnych i wiejskich. W tej publikacji proponujemy «spacerować» w pokojach jednego podmiejskiego gospodarstwa domowego znajdującego się w regionie moskiewskim. Ale najpierw spójrzmy na zewnętrzną stronę budynku..

Dom na przedmieściach

Pojawienie się wiejskiego domu w regionie moskiewskim

Dwukondygnacyjny budynek z oryginalną fasadą znajduje się w bardzo malowniczym miejscu z dużą ilością drzew iglastych. Kontrastowe zestawienia kolorystyczne zastosowane w dekoracji domu pozwalają wyróżnić się nie tylko wśród drzew, ale również wśród sąsiednich budynków. Mogłoby się wydawać, że budynek ze szkła i betonu «fajny», z motywami industrializmu, gdyby nie ciepły brązowy kolor dekoracji otworów okiennych i drzwiowych oraz okładziny niektórych pionowych powierzchni z drewnianych listew.

Beton, szkło i drewno

W planowaniu budynku zastosowano wiele ciekawych ruchów konstrukcyjnych i projektowych. I mówimy nie tylko o dużym balkonie usytuowanym niemal na obwodzie całego drugiego piętra, ale także o markizach tworzonych przez dach górnego poziomu nad drewnianą platformą.

Balkon i markiza

Oprócz pomalowania na biało i okładzin z drewnianych paneli ściennych, cegła została również wykorzystana do dekoracji powierzchni budynku. Okna metalowo-plastikowe ozdobione są oryginalnymi wzorami okiennic.

Orginalny wzór

Na drewnianym podeście znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie domu udało się umieścić kilka stref rekreacyjnych oraz segment restauracyjny. Meble ogrodowe wykonane z metalu stanowiły grupę restauracyjną. Z pewnością spożywanie posiłków na świeżym powietrzu, wdychanie zapachu drzew iglastych to niesamowita przyjemność i dziwnie byłoby pozbawić się tej możliwości, mając wiejski dom w lasach pod Moskwą.

Jadalnia na peronie

Do głównego budynku domu przylega garaż na dwa samochody. Możesz się do niego dostać z domu, bez wychodzenia na zewnątrz. Podnoszone bramy garażowe obsługiwane są za pomocą pilota, co jest wygodne przy deszczowej lub śnieżnej pogodzie.

Garaż

Wyposażenie wnętrz lokali podmiejskiej własności domu

Wchodząc do domu głównym wejściem, trafiamy do pokoju urządzonego w nowoczesnym stylu z elementami stylu loftowego. Rzadko zdarza się, że elementy stylu loftowego można znaleźć nie w mieszkaniu miejskim w dawnym budynku przemysłowym, ale w prywatnym gospodarstwie domowym, a nawet w lasach pod Moskwą. Cegła, którą zdobią ściany przedpokoju, znajdzie się wszędzie we wnętrzu wiejskiego domu. Oprócz tej techniki projektowania wszystkie pokoje w stylu loftu «sprawia, że ​​powiązane» otwarte okablowanie i niektóre komunikaty odsłonięte «na pokaz».

Korytarz

Wiele pokoi właścicieli domów wykorzystuje kontrastującą mieszankę brutalności (zazwyczaj ceglane ściany i industrialne metalowe meble i akcesoria) oraz wdzięku. Tak właśnie dzieje się w przedpokoju, kiedy rzeźbiona rama lustra wygląda szczególnie kolorowo na tle cegieł..

Lustro i cegła

W jednym z odgałęzień korytarza – długim i wąskim korytarzu – znajduje się system szaf przesuwnych na odzież wierzchnią i nie tylko. Wygodne krzesło jest niezbędne, aby właściciele mogli wygodnie zmienić buty.

Systemy przechowywania

Następnie wchodzimy do przestronnego salonu, w którym nie opuszcza nas cegła w dekoracji ścian, otwarta komunikacja, konstrukcje podłóg. Na tle takiego industrialnego wykończenia szczególnie efektownie prezentują się meble tapicerowane w stylu klasycznym ze skórzaną tapicerką.

Salon

Na środku salonu znajduje się dwustronny kominek, który oprócz tego, że jest paleniskiem dla dwóch różnych stref, pełni również funkcję separatora. Designerski żyrandol z lustrzanym kloszem i wieloma szklanymi elementami dekoracyjnymi stał się pięknym wykończeniem wyposażenia nietuzinkowego salonu..

Kominek dwustronny

Za kominkiem jest kolejna część wypoczynkowa, tym razem z miękkimi meblami z welurową tapicerką. Ale nie niebiesko-niebieska paleta welurowych peleryn, nie czarne otwarte półki, które pełnią funkcję dekoracyjnego systemu przechowywania, stały się atrakcją wnętrza tego pokoju. Cała kompozycja prostokątnych wąskich okien o różnych rozmiarach nadaje pomieszczeniu oryginalności..

Strefa miękka

Wychodząc o krok poza strefę salonu, trafiamy do segmentu jadalni, gdzie czarny stół i tapicerowane krzesła tworzyły grupę jadalną. Istnieją również powierzchnie robocze i systemy przechowywania dla zespołu kuchennego. Czarny połysk frontów szafek kuchennych prezentuje się imponująco. Zazwyczaj w stylu loftowym tekstylia na okna albo w ogóle nie są używane, albo ograniczają się do użycia przezroczystego białego tiulu. W domu pod Moskwą, aby chronić się przed słońcem, trzeba było ozdobić okna roletami. Ich burgundowy odcień dobrze komponuje się zarówno z ceglanymi ścianami, jak i czarnymi odcieniami mebli..

Jadalnia i kuchnia

Oryginalnym meblem do salonu i jadalni, który wniósł do atmosfery efekt zaskoczenia, było krzesło z tapicerką w stylu patchwork. Mało kto spodziewa się zobaczyć element wnętrza, jakby wykonany ręcznie w pokoju urządzonym w stylu loftowym. Tym ważniejsza jest obecność tego krzesła i tym wyraźniejsza jest jego oryginalność..

Niezwykła tapicerka

Aby dostać się na drugie piętro, wspinamy się po metalowej klatce schodowej, która jest bardzo podobna do przemysłowego elementu konstrukcyjnego. Otwarte metalowe regały dodają również industrialnego charakteru przestrzeni między klatką schodową a prywatnymi pokojami..

Na drugie piętro

Następnie przyjrzymy się sypialni, która jest bardzo eklektycznie urządzona. Tutaj możemy zaobserwować wpływ różnych stylów wnętrz, zarówno na wystrój jak i wyposażenie sypialni. Ceglana ściana jako akcent, niebieskie tkaniny do dekoracji okien, oryginalna niebieska barokowa komoda i niezwykłe czarne lampy stołowe – wszystko w tym pomieszczeniu tworzy oryginalną, niebanalną oprawę..

Sypialnia

Zagłówkiem dużego łóżka jest parawan obszyty metalową i tekstylną tapetą. Konstrukcja ta pełni podwójną funkcję i jest ścianą w przestrzeni do przyjmowania uzdatniania wody..

Eklektyczny projekt

Obecność wanny w samej sypialni to oryginalne rozwiązanie projektowe i funkcjonalne. Ale jeśli jednocześnie wanna ma również nietuzinkowy wygląd, to jej obecność staje się atrakcją całego wnętrza..

Łazienka w sypialni

W łazience przylegającej do sypialni styl loftowy znalazł swoje ucieleśnienie w cegle, która dobrze komponuje się ze śnieżnobiałymi płytkami ceramicznymi, w obecności kutych metalowych elementów i jasnych elementów dekoracyjnych.

Łazienka