Wnętrze

Oryginalny projekt włoskiego domu bez dekoracji wnętrz

Zwracamy uwagę na zwiedzanie pokoi bardzo ciekawego włoskiego gospodarstwa domowego. Oryginalność projektu aranżacji wnętrza mieszkania polega na tym, że do wykończenia powierzchni nie zastosowano malowania, tapetowania ani ekspozycji na jakikolwiek inny materiał wykończeniowy. Wszystkie ściany lokalu są otynkowane, posadzki wypełnione betonem, stopnie również konstrukcjami betonowymi.

włoski dom

Będąc przy głównym wejściu do włoskiego prywatnego domu można już wiele wyobrazić sobie na temat wystroju wnętrza lokalu. Absolutnie gładka fasada budynku przy całkowitym braku jakiegokolwiek wystroju sugeruje, że właściciele są prostymi, lakonicznymi ludźmi i we wszystkim kochają jasność, rygor i praktyczność..

Przy głównym wejściu

Kolejną cechą aranżacji włoskiego domu jest minimalistyczna atmosfera pomieszczeń osobistych i użytkowych. Tak wyraźny minimalizm rzadko spotyka się w prywatnych domach, zwłaszcza w tak kolorowych, tętniących życiem południowych krajach, jak Włochy..

Korytarz

Różnorodność w projektowaniu powierzchni obserwuje się tylko teksturą. Ściana staje się akcentem, jeśli nie jest całkowicie tynkowana, zachowując fakturę muru.

Wnętrze bez wykończenia

Dosłownie zaraz po wejściu do domu trafiamy do przestronnego pokoju, który łączy w sobie funkcję jadalni i salonu. Mimo obfitości powierzchni betonowych, tynkowanych i zupełnego braku wystroju, przestrzeń nie wygląda na niezamieszkaną ani odpychającą. Być może dobrze rozmieszczone oświetlenie przyczynia się do przyjemnej atmosfery..

Jadalnia salon

Grupa restauracyjna składa się z prostego, ale pojemnego drewnianego stołu i słynnych designerskich krzeseł, których model harmonijnie wpasuje się w każde wnętrze jadalni lub kuchni.

Grupa obiadowa

Przestrzeń salonu reprezentowana jest przez miękki śnieżnobiały narożnik oraz systemy przechowywania w formie otwartych komórek, również w kolorze białym.

Strefa miękka

Z pokoju z jadalnią i częścią dzienną przechodzimy do części kuchennej, która jest mniej przestronna i równie minimalistyczna..

Wejście do kuchni

I znowu otynkowane ściany, belki stropowe i betonowe podłogi – surowość wykończenia, a raczej – jej całkowity brak jest jednocześnie uderzający i niesamowity.

Kuchnia

Gładkie śnieżnobiałe fasady szafek kuchennych świetnie prezentują się na szaro-beżowych ścianach przestrzeni kuchennej. Ogromna wyspa kuchenna stała się rajem nie tylko dla różnorodnych systemów przechowywania, integracji zlewu, kuchenki i płyty grzejnej, ale także wydzielono miejsce na krótkie posiłki. W kampanii do wyspy przymocowano parę plastikowych, drewnianych i metalowych stołków barowych.

Wyspa kuchenna

Błyszczące powierzchnie blatów wyspowych oraz blaty robocze zestawu urozmaiciły nieco wnętrze kuchni. Żywe rośliny w doniczkach stały się powiewem świeżego powietrza w tym królestwie cementu i betonu..

Żywe rośliny w kuchni

System oświetleniowy, reprezentowany przez wbudowane lampy i żyrandole wiszące, zapewnia nie tylko oświetlenie rozproszone, ale także lokalne oświetlenie obszarów roboczych i funkcjonalnie obciążonych segmentów kuchni.

System oświetleniowy

Następnie przechodzimy do prywatnych pokoi na drugim piętrze. Aby to zrobić, musisz wspiąć się po schodach i nie ma nic dziwnego w tym, że jest to konstruktywna konstrukcja wykonana z betonu, pozbawiona jakiegokolwiek wystroju.

Charakterystyczną cechą wykończenia lokalu na drugim piętrze jest drewniana wykładzina podłogowa. Obecność naturalnego materiału (nawet jeśli jest to jego sztuczny odpowiednik, nieodróżnialny zewnętrznie od drewna) nie tylko urozmaica projekt pomieszczeń, ale także czyni je wygodniejszymi, nadającymi się do zamieszkania, przyjemnymi na zewnątrz.

Na drugim piętrze

Jeśli kiedykolwiek widziałeś sypialnię o bardziej minimalistycznym charakterze, napisz do nas w komentarzach. Ale nie jest łatwo znaleźć tak ascetyczną atmosferę pokoju do spania i odpoczynku. W przestronnym pokoju z wysokimi sufitami i «nagi» ściany, prawdopodobnie można dobrze spać, bo nic w wyposażeniu, dekoracji i dekoracji sypialni jako całości nie przeszkadza osobie zasypiającej.

Sypialnia

W tym samym pomieszczeniu znajduje się segment z garderobą, prezentowany w postaci zestawu śnieżnobiałych systemów przechowywania za absolutnie gładkimi drzwiami bez uchwytów..

Obok sypialni znajduje się łazienka. To zaskakujące, ale nawet w pomieszczeniu o dużej wilgotności właściciele domu (lub ich projektant) nie odbiegali od tradycji urządzania pomieszczeń. «bez wykończenia». Nowoczesny beton, dzięki różnorodności dodatków i środków antyseptycznych, może być wystarczająco odporny na wilgoć.

Łazienka

Tonąć

W łazience, jak we wszystkich pomieszczeniach włoskiego domu, na pierwszy plan wysuwa się funkcjonalność i praktyczność pomieszczenia. Neutralna paleta, a raczej monochromatyczny projekt pomieszczenia do zabiegów wodnych, osłabia tylko śnieżnobiały wygląd kanalizacji i połysk akcesoriów do niej.

Śnieżnobiała hydraulika