Wnętrze

Żółty kolor we wnętrzu

Umeblowanie w domu to w większości zasługa kobiety, więc pojawienie się żółtego w projekcie, nieatrakcyjne dla wielu mężczyzn, jest przedsięwzięciem słabszej płci. Dlaczego jest atrakcyjny? To odejście od standardowych rozwiązań, pozwalające nadać każdemu pomieszczeniu oryginalnego i jaśniejszego charakteru..

Nie jest tajemnicą, że kolor wpływa nie tylko na nastrój człowieka, ale także na jego postrzeganie na poziomie fizycznym, ponieważ może działać ekscytująco i prowadzić do szybkiego tętna. Gdzie dana osoba czuje się bardziej komfortowo w zimnych porach roku – w ciemnym lub jasnym pomieszczeniu? Ponieważ kolor żółty i jego odcienie kojarzą się ze słońcem, latem i ciepłem, doskonale posłuży do utrzymania ciepłej atmosfery w ciemnym pomieszczeniu, jednak gdy nadejdzie lato, w skąpanym w słońcu żółtym pomieszczeniu będzie bardzo niekomfortowy. Szczególnie trudno będzie w nim znieść upał. Gdzie jest złoty środek??

Wrażliwość człowieka na żółknięcie na ciepło we wnętrzu domu nakłada pewne ograniczenia na jego użytkowanie. Jeśli żółte odcienie wywołują pozytywne emocje ze wzrostu, to wieczorem, na zmęczonej osobie, bez nastroju, takie środowisko może mieć przygnębiający efekt, dlatego lepiej nie używać jasnych odcieni tego koloru w pomieszczeniu, w którym planujesz odpocząć..

Sypialnia

Ten pokój służy do relaksu. Jeśli żółty kolor w nim nie tylko nie irytuje, ale także cię przyciąga, możesz eksperymentować. Zacznijmy od małych – dodaj trochę tego koloru do zwykłej sypialni. Zwróć uwagę, jak zmieniło się tło! Eksperyment się udał, a żółty kolor harmonijnie wtopił się we wnętrze słabo oświetlonej sypialni.

Warto zastanowić się, jak żółty łączy się z pomalowaną na niebiesko sypialnią..
Meble są rozcieńczone neutralnym białym kolorem sufitu, ale do tego można użyć brązu, szarości, różu lub zieleni..
Sypialnia na żółto-niebieskim tle
Zwykle czerń nie jest używana w sypialni, ponieważ dla większości ludzi kojarzy się z ponurymi wydarzeniami i podświadomie prowadziłaby do niepokoju, ale jeśli jest używana jako kontrast i łączy się z bielą i żółcią, to percepcja całkowicie zmiany.

Żółta sypialniaPrzyjrzyjmy się teraz sypialniom wykonanym w ciepłych odcieniach żółci..

I wreszcie sypialnia o jasnożółtych ścianach, w której dzięki organicznemu wypełnieniu w kolorach bieli, brązu i czerni uzyskano przytulny klimat. Jak już wspomniano, żółte jest możliwe, aby kolor dominował nad innymi tylko w pomieszczeniach, w których nie ma dużo słonecznego koloru. Jak widać na zdjęciu, sypialnia jest oświetlona lampką stołową nawet w ciągu dnia..

Sypialnia

Kuchnia

Dlaczego żółty? Ponieważ idealnie nadaje się do kuchni, ponieważ wspomaga lepsze trawienie i pomaga utrzymać pożądaną wagę. Jeśli chcesz osiągnąć najlepszy efekt, wybierz błyszczącą elewację.

Szafka kuchenna z żółtą ramką

Dalej widzimy kuchnię, w której tylko ściana pracy jest pomalowana na żółto, dzięki czemu całe otoczenie ulega przemianie. Aby stworzyć harmonię, dobrze jest dodać do wnętrza żółte przedmioty..

Kuchnia z żółtym blatem

W kolejnej wersji część ściany również jest przycięta, ale żółty kolor jest dodany jak przeplatany, w formie mozaiki. Przy odrobinie kreatywności możesz dodać do wnętrza inne żółte przedmioty..

Ścianka kuchenna z żółtymi kostkami

Również styl kuchni podkreślają żółte meble i dodatki. Weźmy na przykład żółte taborety i rolety, które mogą mieć jasny kolor, ponieważ takich szczegółów jest niewiele..

Żółte taborety w kuchni
Żółte meble we wnętrzu pokoju

Dobrze dobrane, nawet małe, żółte przedmioty mogą rozjaśnić pomieszczenie. Ponownie nie zapominajmy, że musisz wziąć pod uwagę oświetlenie pomieszczenia. Zobaczmy, jak można to zrobić. Nie będziemy się spierać, że do tych pomieszczeń nadaje się tylko kolor żółty. Mogło być inaczej, ale najważniejsze jest to, że ten odcień słonecznego koloru jest w stanie modyfikować całe otoczenie, tworząc ciepło i przytulność..
Takie przedmioty mogą pełnić funkcję stolika lub stolika nocnego..

A może meble tapicerowane w różnych odcieniach,

lub żółta podłoga, te same poduszki i lampy, czy krzesła.

Ponadto każdy pokój może być udekorowany.

W niektórych przypadkach będzie to dodanie dużej liczby żółtych przedmiotów.,

Kontrast żółci z czernią i bielą

w innym, bardzo nieistotnym.

Możesz też po prostu pomalować jedną ze ścian na żółto..

Łazienka

Biorąc orzeźwiający prysznic, miło jest widzieć wokół siebie jasne kolory, więc nie zniszczysz łazienki różnorodnością.

Żółty w furgonetce

Nawet jeśli jesteś zagorzałym wielbicielem koloru żółtego, musisz wziąć pod uwagę fakt, że bardzo wpływa on na ludzką psychikę i nie zawsze na lepsze. Dlatego tworząc wnętrze w jasnożółtych kolorach, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Jeśli nie ma przeciwwskazań i zastrzeżeń, dodaj kawałek słońca i dochodzące z niego ciepło do wnętrza swojego mieszkania..