Wnętrze

Projekt aranżacyjny jednego mieszkania – trendy w modzie 2015

W tej publikacji chcielibyśmy nie tylko zapoznać Państwa z ciekawym wnętrzem jednego mieszkania, ale także zwrócić uwagę na najnowsze trendy w dziedzinie remontu domu. Oczywiście bez względu na projekt mieszkania, głównymi kryteriami, jakie się na nie narzuca są wygoda, komfort i atrakcyjny wygląd. Ale te warunki można osiągnąć na tysiąc różnych sposobów. Podczas krótkiej wycieczki po pokojach nowoczesnego mieszkania będziemy mogli zobaczyć tylko kilka z nich, ale mamy nadzieję, że w tym wyborze zdjęć znajdziecie inspirujące przykłady realizacji własnego remontu lub małej przeróbki..

Zwiedzanie rozpoczniemy, tak jak powinno, od wejścia do mieszkania – z przedpokoju. Już od pierwszego spojrzenia na pomieszczenie przylegające do drzwi wejściowych staje się jasne, że na pomysły projektowe w tym mieszkaniu jest wystarczająco dużo miejsca, odwaga właścicieli domów i budżet. Na przykład ściana ekranowa z otworami o różnej wielkości może służyć nie tylko jako oryginalny element dekoracyjny zagospodarowania przestrzeni, ale także jako niezwykły system przechowywania żywych roślin, pamiątek czy przedmiotów kolekcjonerskich..

Korytarz

Wszystkie przestrzenie wewnętrzne są ozdobione jasną paletą, która pozwala wizualnie powiększyć małe przestrzenie. Ukośnie wyłożona kafelkami wykładzina podłogowa również przyczynia się do wizualnego zwiększenia powierzchni..

Korytarz

Teraz znajdujemy się w najbardziej przestronnym pomieszczeniu mieszkania, łączącym kilka stref funkcjonalnych. Duża powierzchnia pokoju pozwoliła na umieszczenie miękkiej strefy salonu, segmentu wideo, jadalni oraz miejsca do czytania i rozmowy w tym samym czasie oddzielnie od siebie, ale jednocześnie w harmonii z całą przestrzeń. Podział na strefy segmentów funkcjonalnych jest bardzo dowolny i odbywa się dzięki indywidualnemu systemowi oświetlenia i wykładzinie w każdej strefie świetlicy..

Salon-jadalnia

Lekka paleta wykończeń sufitów i ścian, ukośna podłoga laminowana, obfitość naturalnego i sztucznego oświetlenia, tylko niezbędne meble bez nadmiernego wystroju – wszystko to pomaga wizualnie stworzyć wrażenie przestronności i swobody, pomieszczenie wydaje się większe niż w rzeczywistości jest.

Grupa obiadowa

Część jadalną tworzy stół jadalny z blatem z jasnego drewna i ciemnoszarymi nogami, które pasują do wygodnych i praktycznych krzeseł. Surowość i zwięzłość mebli pomaga oddać wyraźną geometrię tego funkcjonalnego segmentu dużego salonu..

Surowość i zwięzłość

Wizerunek stylowej, ale jednocześnie dojrzałej grupy restauracyjnej dopełniają te same proste i lakoniczne lampy wiszące o jasnych abażurach. Dywan w kolorze pastelowym pozwala nie tylko nakreślić warunkowe granice jadalni, dodać komfortu pomieszczeniu, ale także uzupełnić kształtowanie wyglądu segmentu posiłków rodzinnych i przyjmowania gości.

Segment jadalni

Przy dużym oknie znajduje się niewielka część wypoczynkowa i jednocześnie miejsce do czytania, w ciągu dnia jest wystarczająco dużo naturalnego światła, oryginalna lampa podłogowa została przezornie zamontowana na wieczorne spotkania. Środek strefy, uformowanej na zasadzie kół, to mały stolik kawowy, wygodne śnieżnobiałe krzesła, u podstawy których można również prześledzić okrąg, stały się udaną opcją na zapewnienie segmentowi meble tapicerowane. Obraz małej, ale bardzo przytulnej części wypoczynkowej dopełnia dywan w kształcie koła..

Miejsce odpoczynku przy oknie

I wreszcie, najobszerniejsza część dzienna to miękki segment relaksu z telewizorem. Narożnik w ciemnych kolorach i kontrastujące z nim jasne fotele tworzyły harmonijną grupę mebli tapicerowanych. Przestronny stół piętrowy wykonany z jasnego drewna i śnieżnobiałe lampy podłogowe dopełniają wyglądu strefy miękkiej.

Strefa miękka

Strefa telewizyjna znajdująca się naprzeciwko miękkiego segmentu utrzymana jest w śnieżnobiałym odcieniu. Na tak jasnym tle ciemne plamy technologii wideo i audio wyglądają szczególnie wyraziście, kontrastowo, nadając całej kompozycji nowoczesny wygląd.

Strefa wideo

Smukłe, śnieżnobiałe fronty szafek, które są elementami modułowymi, tworzą praktyczny i atrakcyjny wizualnie system przechowywania. Ciemny projekt wnętrza otwartych półek pozwolił nadać strefie wideo większą harmonię i rozcieńczyć monolityczny obraz śnieżnobiałego systemu szafek.

Systemy przechowywania

Drzwi wewnętrzne w całym mieszkaniu wykonane są z dużymi wstawkami szklanymi. Z jednej strony pomiędzy pomieszczeniami znajduje się bariera, z drugiej są one tak przewiewne i nieważkie, że tworzą niesamowicie jasny obraz całej przestrzeni. Przez te wewnętrzne drzwi wchodzimy do kuchni..

Wejście do kuchni

W długiej i wąskiej przestrzeni kuchni systemy przechowywania, blaty robocze i sprzęt AGD są ułożone równolegle – w dwóch rzędach. Śnieżnobiałe elewacje zestawu kuchennego i jasne wykończenie wszystkich powierzchni pozwalają wizualnie powiększyć niewielką lub raczej wąską przestrzeń kuchenną. Dopiero połysk stali nierdzewnej i ciemne plamy sprzętów AGD urozmaicają paletę nowoczesnego kuchennego wnętrza..

Kuchnia w dwóch rzędach

Ze względu na dostateczną długość pomieszczenia, w jego części znajduje się duże panoramiczne okno z wyjściem na loggię. Jest mały obszar na krótkie posiłki.

Śnieżnobiałe meble

Okrągły stół i wygodne, lekkie krzesła wykonane są ze śnieżnobiałego plastiku i jasnego drewna. Razem wyglądają niesamowicie świeżo, lekko, a nawet przewiewnie. Z przyjemnością zjeść śniadanie przy takim stole, ciesząc się widokiem z okna..

Miejsce na krótkie posiłki

Ale nie mniejszą przyjemność może dostarczyć filiżanka aromatycznej kawy wypita w zaciszu przeszklonej loggii. Białe oprawy tej części do siedzenia i czytania tworzą niesamowicie relaksującą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi i relaksowi..

Na loggii

W dekoracji loggii kontynuowano wykorzystanie materiałów, które widzieliśmy w pokoju kuchennym – gres porcelanowy tłoczony w neutralnym kolorze. To niezwykle trwałe i niezawodne wykończenie jest łatwe do czyszczenia i stanowi idealne tło dla śnieżnobiałego fotela bujanego, małego stojaka i lampy podłogowej w tej samej palecie.

Kącik do czytania przy oknie

Następnie przechodzimy do pokoi prywatnych i towarzyszących im pomieszczeń użytkowych. Rozważ pierwszą sypialnię z neutralnymi wykończeniami i jasnymi elementami dekoracyjnymi. Wybór biało-szarej palety do dekoracji sypialni nie jest przypadkowy – pozwala na stworzenie otoczenia sprzyjającego spaniu i odpoczynkowi..

Sypialnia

Aby paleta sypialni nie była nudna, sterylna biel, stosuje się różne metody projektowania – i dekorowanie ściany akcentującej za pomocą tapety z matowym nadrukiem, kolorowych elementów dekoracyjnych i bogatego odcienia miękkiego zagłówka.

Jasny zagłówek

Taki prosty i łatwy do wymiany detal wnętrza sypialni, jakimi są ozdobne poduszki, w zależności od koloru i wybranej fabuły rysunku, może stworzyć zupełnie inny nastrój dla całego pokoju. Jasny, nasycony pejzaż morski na tekstyliach nadaje sypialni świąteczny wygląd, stwarza wrażenie zbliżających się wakacji, ognistego relaksu i pozytywnego nastroju.

Jasne poduszki

Obok sypialni znajduje się łazienka, wykonana z nie mniejszą dbałością o aranżację wnętrza praktycznego, wygodnego i łatwego w pielęgnacji. Na tle ciemnych płytek z gresu porcelanowego szczególnie korzystnie wygląda śnieżnobiała instalacja wodociągowa – czysta i błyszcząca. Śnieżnobiały wzór łączenia sufitu i płytek pomaga stworzyć bardziej harmonijny obraz pomieszczenia do zabiegów wodnych.

Łazienka

W łazienkach bez okien system oświetleniowy odgrywa szczególną rolę – nie tylko organizuje wymagany poziom oświetlenia, ale także lokalne oświetlenie niektórych elementów wnętrza. Jako obiekty podświetlane najczęściej wykorzystuje się lustra. W tym przypadku paski LED ukryte za tylną częścią lustra pełnią rolę lekkiej ramy..

Oświetlenie lustra

Niewielki zlew w formie okrągłej miski, połysk chromowanych baterii i akcesoriów łazienkowych, surowe i lakoniczne otwarte półki zamiast standardowych szafek na przestrzeń pod zlewem – wszystko we wnętrzu przyczynia się do powstania nowoczesnego, praktyczny, ale jednocześnie atrakcyjny na zewnątrz wizerunek pomieszczenia użytkowego.

Zlew miska

Kolejna sypialnia została zaprojektowana w podobny sposób jak pierwsza część sypialna i wypoczynkowa. Ta sama neutralna dekoracja pokoju i wykonanie ściany za wezgłowiem jako akcent, wklejona tapeta z matowym nadrukiem, obecność miejsca do pracy z kontrastowymi meblami, otwarte półki i jasne akcesoria.

Sypialnia w odcieniach szarości

W nowoczesnym wnętrzu szczególnie zauważalne są retro modele mebli, opraw oświetleniowych czy elementów dekoracyjnych. Zastosowanie do tego jasnych kolorów pozwala nie tylko urozmaicić kolorystykę pomieszczenia, ale także wnieść pozytywny stosunek do charakteru wnętrza, stworzyć ogniskowe akcenty.

Kontrasty

Oczywiście łóżko jest centralnym elementem każdej sypialni. Śnieżnobiałe wykonanie głównego mebla wymaga odpowiedniego wzornictwa – pastelowa pościel w ciemniejszych odcieniach, jasne ozdobne poduszki czy drukowana narzuta.

Łóżko z szufladami

Obok tej sypialni znajduje się również łazienka, wykończona podobnie jak pierwsza z odwiedzonych przez nas przestrzeni użytkowych. Naturalne odcienie w aranżacji powierzchni pomieszczeń, obfitość powierzchni szklanych i lustrzanych, zastosowanie śnieżnobiałego połysku dla gładkich elewacji mebli – wszystko to przyczynia się do stworzenia przytulnego i nowoczesnego wnętrza łazienki.

Łazienka z prysznicem

Jak wiecie, duży obraz całego pomieszczenia składa się z drobnych detali i na przykład Twoja bateria wygląda jak wrażenie, jakie stwarza przestrzeń do zabiegów wodnych..

Akcesoria

I wreszcie kolejna sypialnia z prywatną łazienką. Jasna i dość przestronna sypialnia wydaje się jeszcze większa dzięki obfitości bieli w dekoracji i umeblowaniu, dużym panoramicznym oknom oraz systemowi oświetlenia zorganizowanemu na kilku poziomach..

Sypialnia z TV

Przestrzeń nad wezgłowiem łóżka ozdobiona jest śnieżnobiałymi panelami ściennymi, które umiejętnie ukrywają wzniesione konstrukcje tworząc podświetloną niszę, która służy również jako półka nocna do przechowywania niezbędnych przedmiotów.

Półka niszowa

Obok wbudowanego systemu szafek znajduje się stanowisko pracy, które łączy w sobie funkcje strefy wideo. Śnieżnobiała konsola, wygodne krzesło obrotowe i telewizor – nowoczesna technologia nie potrzebuje miejsca.

Miejsce pracy

Łazienka do tej sypialni znajduje się w samym pokoju, znajduje się za przesuwanymi drzwiami, które pozwalają zaoszczędzić użyteczną przestrzeń pokoju.

Śnieżnobiała paleta

W małej łazience widzimy znajome połączenie ciemnych wykończeń, wykonanych z dużych płytek ceramicznych, ze śnieżnobiałymi urządzeniami sanitarnymi..

Kontrastowy projekt

I znowu, aby wizualnie poszerzyć granice przestrzeni i wielkość elementów wnętrza, widzimy zastosowanie wszelkiego rodzaju sztuczek projektowych – powierzchni szklanych i lustrzanych, błyszczących fasad mebli i jasnego oświetlenia pomieszczeń.

Szkło, lustra i połysk