Wnętrze

Projekt aranżacyjny mieszkania w Barcelonie

Zapraszamy na zwiedzanie pokoi jednego hiszpańskiego apartamentu. Styl śródziemnomorski, koncepcja często wykorzystywana przez projektantów do dekoracji mieszkań w Hiszpanii, uległa zmianie, została zmodernizowana i przekazana właścicielom domów «pod nowym sosem». Prostota i zwięzłość, wyraźne linie i kształty, wygoda i komfort to podstawa wnętrza mieszkania w Barcelonie. Jasne i przestronne pomieszczenia mieszkania urządzone są z godnym pozazdroszczenia minimalizmem, ale jednocześnie nie stwarzają poczucia środowiska, w którym właściciel mieszkania jest zbędny. Ten projekt został stworzony z myślą o komfortowym życiu nowoczesnego mieszkańca miasta, który szanuje tradycje, ale patrzy daleko w przyszłość..

Układ mieszkania w Barcelonie

Układ mieszkań

Naszą ekscytującą wycieczkę zacznijmy od serca mieszkania – pokoju, w którym właściciele spędzają najwięcej czasu (poza okresem spania) – kuchni połączonej z niewielką częścią dzienną. Wąskie, ale długie pomieszczenie pomieściło wszystkie niezbędne meble, sprzęt AGD i segmenty robocze do gotowania i spożywania posiłków. Śnieżnobiała dekoracja ścian i sufitu belkami pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń i stworzyć neutralne tło dla zestawu kuchennego i grupy jadalnej. Dekoracją wnętrza kuchni jest wykładzina podłogowa, która w przeciwieństwie do reszty domu nie jest wykonana z desek podłogowych, lecz wyłożona kolorowymi płytkami ozdobnymi..

Kuchnia

Szafki kuchenne z jasnymi, tradycyjnymi fasadami z naprzemiennym sprzętem AGD znajdują się w układzie narożnym – najbardziej uniwersalny sposób posadowienia zestawu kuchennego. Przy takim rozmieszczeniu systemów przechowywania, sprzętu i powierzchni roboczych zawsze jest miejsce na zainstalowanie przynajmniej małej grupy restauracyjnej..

Układ narożny

W naszym przypadku jadalnię reprezentuje mały drewniany stół przesuwny oraz wygodne krzesła z oparciami i wiklinowymi siedziskami wykonanymi z podobnego materiału. Odrobina naturalnego ciepła w środku śnieżnobiałego chłodu wyraźnie wpłynęła na charakter wnętrza..

Płytki podłogowe – główna atrakcja projektu

Wiele gospodyń domowych marzy o zlewie kuchennym znajdującym się przy oknie. To nie tylko obfitość światła słonecznego, co jest ważne dla wysokiej jakości zmywania naczyń, ale także możliwość ucieczki od rutynowej pracy, patrząc na krajobraz za oknem..

Umywalka przy oknie

Niewielki kontrast, jaki ciemne blaty i fronty szafek wniosły do ​​śnieżnobiałego zestawu kuchennego, nadał wnętrzu kuchennej dynamiki pewną dynamikę. A drewniane powierzchnie osłabiły ten biało-czarny sojusz i wniosły do ​​projektu odrobinę bliskości natury, ciepła i przytulności..

Strefa obiadowa

Przestrzeń kuchenna łączy się w strefę relaksu z niewielką drewnianą platformą, która pełni wiele funkcji. Początkowo ten niski cokół był niezbędny do wyrównania poziomów otwartego tarasu i wnętrza. Nawet materiał do tego został wybrany identycznie zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz..

Dostęp do otwartego tarasu

Niski drewniany cokół służy również jako miejsce do odpoczynku i czytania – wystarczy wyposażyć go w miękkie poduszki lub podłoża oraz system przechowywania w postaci otwartych komórek i szuflad z białymi fasadami i oczywiście cokół – pośrednik między wewnętrzną a zewnętrzną przestrzenią mieszkania.

Drewniany cokół

Duże przeszklone drzwi prowadzące na zewnętrzny taras zapewniają mnóstwo naturalnego światła w ciągu dnia, a na ciemniejszą część dnia czeka wygodny skórzany fotel w kolorze oliwkowym i mała lampka stołowa..

Miejsce do odpoczynku i czytania

Drewniana podłoga na tarasie zewnętrznym stała się doskonałą platformą do zorganizowania zewnętrznego miejsca do siedzenia. Wygodne fotele i zielone rośliny w donicach i donicach zewnętrznych stworzyły wygodne patio na tarasie wielopiętrowego budynku hiszpańskiego.

Otwarty taras

Z pomieszczeń ogólnofunkcjonalnych przechodzimy do mieszkań osobistych i rozważamy wnętrze sypialni. Pokój o śnieżnobiałym wykończeniu można warunkowo podzielić na segment do spania i miejsce do pracy. Duże łóżko i oryginalne meble nocne składały się na cały segment snu i relaksu. Jeśli chodzi o mini-gabinet, to pomieszczenie to pomieści duży regał i biurko z wygodnym fotelem..

Sypialnia z gabinetem

Sypialnia posiada również wyjście na otwarty taras przez duże szklane drzwi. W fotelu znajdującym się w pobliżu panoramicznego okna można poczytać książkę lub po prostu podziwiać widok w chłodne dni, kiedy wyjście na taras jest niepożądane..

Lekkie wykończenie w sypialni

Pewne połączenie nowoczesnych elementów wyposażenia wnętrz z przedmiotami retro prowadzi do stworzenia niepowtarzalnego, ciekawego designu, który jednocześnie nie przestaje być funkcjonalny, wygodny i atrakcyjny wizualnie..

Szafka nocna

W łazience znajdującej się obok sypialni meble emanują świeżością, czystością i lekkością. Śnieżnobiała instalacja wodno-kanalizacyjna i wyposażenie doskonale prezentują się na tle jasnoniebieskich płytek ceramicznych. Kontrast z wnętrzem pomieszczenia użytkowego przyniósł ciemny wzór ramy okiennej i szachownicowy wzór okładziny podłogi..

Łazienka