Wnętrze

Projekt kuchni w Chruszczowie

Mieszkania mieszkalne-Chruszczow w pięciopiętrowych budynkach, które były licznie budowane w ubiegłym wieku, jeszcze w czasach Chruszczowa, dlatego nadano im taką nazwę, nie różnią się wygodą i dużą powierzchnią. Kuchnie są również bardzo małe i na pewno nie tak jak te duże, budowane w nowoczesnych pomieszczeniach mieszkalnych, mają wystarczająco dużo miejsca, aby przygotować jedzenie. Naszym zadaniem jest, aby ta kuchnia była stylowa, dobrze oddająca gust właścicieli i pasująca do wystroju pozostałych pomieszczeń..

Każdy właściciel tak małego mieszkania wie, jak trudno jest zaoszczędzić miejsce w Chruszczowie, profesjonalni projektanci wymyślili nawet termin taki jak optymalizacja, który jest używany przy projektowaniu małych kuchni i jest prawdziwą sztuką. Po zapoznaniu się ze sposobami prawidłowego projektowania kuchni w Chruszczowie możesz ją wygodnie i po prostu wyposażyć: za pomocą specjalnego układu mebli, światła i innych ważnych czynników.

Przebudowa

Po uzyskaniu zgody administracji domu w organach prawnych możliwe jest zaprojektowanie kuchni połączonej z salonem – w efekcie otrzymasz duży pokój, podzielony na dwie strefy funkcjonalne.

Ale możesz zrobić małą idealną kuchnię bez przebudowy: z wbudowanymi urządzeniami i dobrze dobranym stylistycznie zestawem mebli.

Wcześniej brak wolnej przestrzeni nie był tak odczuwalny jak teraz, podczas wielu wynalazków technicznych, które ułatwiają nam gotowanie jedzenia, a nawet życie w ogóle. Takie bogactwo bardzo trudno zmieścić w maleńkich kuchniach Chruszczowa odziedziczonych przez dziadków. Wciąż można znaleźć wyjście, ale do rozwiązania takiego problemu trzeba podejść z całą powagą, nie tracąc nawet najbardziej pozornie nieistotnych szczegółów..

Projekt wnętrza kuchni w Chruszczowie

Projektant kuchni w Chruszczowie jest zobowiązany do dystrybucji mebli, materiałów, światła i innych elementów kuchni, aby była jak najbardziej wygodna i wygodna. Zazwyczaj projekt jest napędzany chęcią zaoszczędzenia jak największej ilości miejsca i wizualnego zwiększenia powierzchni kuchennej..

Profesjonalne porady projektowe:

Meble

Aby wybrać meble w mieszkaniu Chruszczowa, musisz sporządzić plan pokoju, który będzie zawierał wszystko, co planuje się kupić i zainstalować w kuchni, na przykład zlew, zmywarkę, stół jadalny i inne podobne przedmioty, które zajmują wystarczająco dużo miejsca powierzchnia. Taki zestaw można również zamówić w warsztacie, indywidualnie według własnego gustu. Projekt kuchni w Chruszczowie z gazowym podgrzewaczem wody ma swoje własne trudności: wokół tej kolumny powinno być miejsce na wentylację, w żadnym wypadku nie powinna być maskowana, ale zaprojektowana tak, aby pasowała do całego wnętrza.

Urządzenia do zabudowy są idealne

Urządzając małą kuchnię w Chruszczowie, często uciekają się do korzystania z wbudowanych urządzeń. Takie urządzenia są bardzo kompaktowe, nie wyglądają krzykliwie (zazwyczaj wbudowane urządzenia niezbędne w życiu codziennym są ukryte za fasadami zestawu słuchawkowego w kuchni), są znacznie mniejsze, to znaczy nie będą się wyróżniać na tle ogólnego tło, a to uprości zadanie stworzenia pięknego i harmonijnego środowiska wewnętrznego. Na przykład umieszczenie zmywarki lub pralki, a także małej lodówki pod blatem, zwiększy Twoją przestrzeń do pracy. Kuchenkę mikrofalową możesz również schować w szafce, niezależnie od tego, czy jest ona wisząca, czy stojąca..

Jak wymienić szafki i półki??

Konstrukcje wiszące przeznaczone do przechowywania szerokiej gamy przyborów kuchennych bardzo często wyglądają na nieporęczne z boku, «przytłaczać» i wizualnie zmniejsz powierzchnię kuchni. Dlatego należy pomyśleć o takim rozmieszczeniu wyposażenia kuchennego, aby jego przestrzeń robocza była wolna od konieczności korzystania z tych szafek. Zamiast nich można zainstalować tak zwane piórniki, które pomagają rozwiązać problem aranżacji kuchni w Chruszczowie z gazowym podgrzewaczem wody. W takim przypadku gazowy podgrzewacz wody jest zwykle instalowany na środku obszaru roboczego w kuchni i ozdobiony otwartymi półkami. Dzięki temu uwaga gościa będzie zawsze przykuta właśnie w tej części pokoju, w której będzie można zaaranżować wszystkie podstawowe przybory kuchenne..

W tej chwili prawie każdy sklep meblowy sprzedaje wyjmowane półki, które są instalowane wewnątrz szafki i dzielą jej całkowitą przestrzeń na dwie strefy. W rezultacie pomoże to podwoić używaną powierzchnię przechowywania przyborów kuchennych lub żywności..

Wymiana półek na metalowe pręty

Jeśli właściciel nie jest zadowolony z otwartych półek, możesz je zastąpić metalowymi prętami przeznaczonymi do ważenia różnych przyborów kuchennych: na przykład patelni lub chochli. Meble, które pozwalają mądrze wykorzystać każdy centymetr dostępnej przestrzeni.

Wybierając szafkę wiszącą, musisz zastanowić się, czy te konstrukcje można przedłużyć do sufitu. W końcu w ten sposób można ukryć niezbyt ładne rury wentylacyjne przed oczami gości, a jednocześnie uzyskać kilka centymetrów, które można wykorzystać do przechowywania przyborów.

Meble w jasnym kolorze wizualnie zwiększą powierzchnię pomieszczenia. Mały pokój czy kuchnię zawsze lepiej wyposażyć w takie meble, które nie zmniejszą przestrzeni: np. zestaw z kolorowymi fasadami idealnie zagra z wnętrzem, sprawi, że Twoja kuchnia będzie lżejsza, a w efekcie bardziej przestronna.

Jeśli myślisz o łatwości użytkowania, to szafki ścienne z drzwiami otwieranymi na oścież są znacznie gorsze od swoich odpowiedników z drzwiami, które automatycznie podnoszą się za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych okuć. Co więcej, nie kradną tak bardzo obszaru i ponownie wyglądają na bardziej zwarte..

W wolnych narożnikach można zamontować płytę grzewczą lub zlewozmywak, zwalniając miejsce na miejsce do pracy usytuowane wzdłuż jednej ze ścian kuchni.

Czy potrzebuję drzwi w kuchni??

Drzwi otwierające się do pomieszczenia zajmują dużą część powierzchni użytkowej. Ale jeśli się nad tym zastanowisz, czy w ogóle jest to potrzebne w mieszkaniu? Może wcale nie trzeba go instalować? Jeśli często jesz we własnym mieszkaniu, to oczywiście nie możesz obejść się bez drzwi, ale w tym przypadku możesz zainstalować drzwi przesuwne, których użycie w żaden sposób nie wpłynie na wielkość Twojej kuchni.

Wczesne planowanie jest kluczem do pozytywnego wyniku. Najlepsza praca to praca wykonywana zgodnie z wcześniej ustalonym przez Ciebie lub specjalistę planem. Tylko w tym przypadku możesz być pewien dobrego wyniku pracy. A schematy opracowane przez profesjonalnego projektanta staną się dla Ciebie główną wytyczną, która pozwoli Ci łatwo wybrać meble odpowiednie do Twojej kuchni. Zapamiętaj tę ważną zasadę i naucz się jej, aby zmienić swoją małą kuchnię w Chruszczowie w prawdziwy raj.