Wnętrze

Projekt małego mieszkania w Pekinie

Jeśli pomieszczenia Twojego mieszkania nie mogą pochwalić się dużą powierzchnią kwadratową, jeśli potrzebujesz umieścić w jednym pomieszczeniu dwie lub więcej stref funkcjonalnych, a jednocześnie chcesz zachować poczucie przestronności i swobody, to projekt jednego Pekinu mieszkanie może Ci się przydać. W średniej wielkości pomieszczeniach projektantom wraz z właścicielami mieszkań udało się umieścić nie tylko wszystkie niezbędne meble, ale także nie ograniczać się w wystroju, zachowując lekkość i świeżość wizerunku domu. Rozważ przykład dwóch pokoi – salonu i sypialni, jak to zrobili. Przestrzeń salonu podzielona jest na dwie funkcjonalne strefy – część wypoczynkową oraz jadalnię. Rozważmy najpierw segment rekreacji z meblami tapicerowanymi i strefą wideo.

Wnętrze salonu

Dzięki śnieżnobiałemu wykończeniu, wysokim sufitom i dużemu panoramicznemu oknu nawet skromny pokój wydaje się przestronny. Oczywiście na tle białych ścian korzystnie będą wyglądały meble w dowolnym kolorze, ale projektanci postanowili nie ryzykować i używać wyłącznie naturalnych odcieni przy wyborze mebli tapicerowanych i szafkowych. Sofa modułowa z lekką tapicerką – zdolna nie tylko pomieścić kilka osób przed telewizorem czy na rozmowę, ale również stać się miejscem do spania dla gości nocujących.

Śnieżnobiała dekoracja pokoju

Nie tylko śnieżnobiała dekoracja sufitu i ścian przyczynia się do wizualnej ekspansji przestrzeni, duże lustra niemal od półki do sufitu wizualnie zmywają granice pomieszczenia. Lekkie okładziny podłogi oraz złote odcienie w meblach i oprawach oświetleniowych idealnie wpasowują się w jasną paletę pomieszczenia, nadając wnętrzu szyku.

Beżowe i złote odcienie na białym tle

Bezwarunkową ozdobą tego obszaru jest zabytkowa, ręcznie robiona szafa z koronkowymi rzeźbieniami. Motywy orientalne są widoczne w projekcie systemu przechowywania w stylu vintage, które są również istotne w nowoczesnym wnętrzu domu..

Antyczna rzeźbiona szafka

Kompaktowa grupa restauracyjna znajduje się zaledwie krok od części wypoczynkowej w salonie, która stała się podstawą segmentu jadalni. Lekki okrągły stół z blatem wykonanym «marmurkowaty» a krzesła wykonane z przeźroczystego plastiku stworzyły niesamowicie lekki, lekki, prawie nieważki zestaw.

Jadalnia

Mieszkanie w Pekinie ma wiele systemów przechowywania, z których część to wbudowane szafy, które zajmują przestrzeń od podłogi do sufitu. Tak więc jadalnia znajduje się na tle szafki z jasnoszarymi fasadami. Ten system przechowywania, oprócz swojej głównej funkcji, jest elementem strefowym..

Wnętrze jadalni

Wizerunek segmentu jadalni dopełnia elegancki żyrandol ze złoconą ramą i śnieżnobiałymi kloszami. Oczywiście różne obszary funkcjonalne wymagają własnego źródła światła. I choć żyrandole w salonie i jadalni różnią się designem, łączy je identyczny dobór materiału na podstawę konstrukcji, co prowadzi do stworzenia jednolitego, harmonijnego obrazu całego pomieszczenia..

Lekkie meble

Mieszkanie w Pekinie ma pewne dekoracje ścienne, chociaż śnieżnobiały odcień ścian stanowi idealne tło dla dzieł sztuki. Ale te małe obrazy, które są na ścianach pekińskiego mieszkania, wyglądają bardzo imponująco, przyciągają wzrok.

Oryginalny żyrandol

Następnie przechodzimy do sypialni o skromnych rozmiarach. Oczywiście, jak na pokój o tak małej powierzchni, śnieżnobiała dekoracja ścian i wybór jasnej palety do wykonania mebli były jedną z nielicznych opcji projektowych. Szerokość pokoju nie pozwala na ustawienie łóżka z dostępem po obwodzie, dlatego jego stopa opiera się o system szaf wnękowych.

Wnętrze sypialni

Nie każde mieszkanie miejskie ma możliwość zorganizowania garderoby w osobnym, choć niewielkim pomieszczeniu. Większość właścicieli standardowych mieszkań musi wyposażyć wszystkie systemy przechowywania ubrań, butów i akcesoriów bezpośrednio w sypialni. Jedyna rzecz, dla której można zrobić «ulga» wystarczy monumentalny wygląd systemów magazynowych rozmieszczonych od sufitu do podłogi – do wykonania elewacji wybierz jasną kolorystykę.

Śnieżnobiała dekoracja sypialni

Na drugim końcu pomieszczenia znajduje się kolejny system przechowywania o unikalnym, niepowtarzalnym designie. Niewielkich rozmiarów ciemna szafa-garderoba może stać się centralnym punktem pokoju, zwracając na siebie uwagę nawet z centralnego mebla w sypialni – łóżka.

Ciemne akcenty

Jak wiecie, nigdy nie ma zbyt wielu systemów pamięci masowej. Zapewne tą zasadą kierowali się właściciele pekińskiego mieszkania, projektując swój dom. Ci, którzy odziedziczyli taki rarytas lub zdołali go znaleźć w antykwariacie, nie zrezygnują z możliwości pochwalenia się wyjątkowym meblem, nawet w całkowicie nowoczesnym wnętrzu..

Antyczna szafa

Niezwykły wystrój z motywami orientalnymi zdobi front szafy. Metalowe rzeźbienia wyglądają luksusowo, szczególnie na ciemnym tle.

Oryginalny wystrój szafki

Obraz jasnej sypialni z ciemnymi akcentami dopełnia luksusowy żyrandol z trzema rzędami szklanych elementów dekoracyjnych. Ciemny kolor podstawy lampy wiszącej pasuje do palety kolorów antycznej szafki.

Luksusowy żyrandol

Szare fasady systemów magazynowych