Wnętrze

Projekt mieszkania dwupokojowego

Zadowolony:

Mieszkania dwupokojowe to najbardziej poszukiwany segment nieruchomości, z powodzeniem balansujący wartościowo pomiędzy małymi «odnuszki» i kosztowne «trzy ruble».  Przestrzeń mieszkania dwupokojowego pozwala na realizację wszystkich podstawowych stref, zapewniając wystarczająco dużo miejsca na decyzje planistyczne.

Pomimo oczywistych zalet mieszkania o powierzchni 40-60 m2, organizacja wygodnego mieszkania, ergonomiczna i estetyczna przestrzeń wymaga starannego podejścia na wszystkich etapach aranżacji wnętrz.

 • Kawalerka

  Dobre rozwiązanie dla mieszkania dwupokojowego – duża wolna przestrzeń podzielona jest funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzennym

  Sypialnia połączona z salonem

 • Apartament typu half-studio

  Opcja przebudowy, w której sypialnia pozostaje odizolowana

  Oddzielna sypialnia

 • Studio rozruchowe

  W przypadku dwupokojowego mieszkania z pokojami przejściowymi wygodniej jest pozbyć się niepotrzebnych ścian, umieszczając strefę rekreacyjną w odległym rogu

  Sypialnia w apartamencie typu studio

Poprzednie Następne
123

Układ

Praca architektoniczna z przestrzenią zajmuje nie mniej uwagi niż wybór stylu wnętrza. Większość standardowych układów jest daleka od współczesnych wymagań dotyczących komfortu.

Główne wady mieszkań dwupokojowych

Mieszkania dwupokojowe prezentowane na wtórnym rynku nieruchomości mają szereg naturalnych wad.

 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
 • Przebudowa mieszkania dwupokojowego
Poprzednie Następne
12345678910111213141516

Niewłaściwe wykorzystanie przestrzeni życiowej ogranicza możliwości projektu wzorniczego. Przy standardowych układach mieszkań dwupokojowych często występuje «głuchy» obszar, z którego nie można korzystać. Mieszkania dwupokojowe częściej niż inne wymagają opracowania cech architektonicznych i technicznych poprzez przebudowę.

Podstawy przebudowy

Plan przebudowy sporządzany jest zawsze po szczegółowej analizie istniejących wad i zalet terenu, a także z uwzględnieniem ogólnych wyobrażeń o komforcie i przytulności wszystkich mieszkańców. Analiza odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy etap określi ogólne wymagania i obejmuje szereg obowiązkowych elementów.

Rodzaje mieszkań dwupokojowych i opcje ich przebudowy

Budynki wielopiętrowe, wzniesione w minionym stuleciu, dziś reprezentują całą różnorodność wtórnego rynku nieruchomości i oferują kilka podgatunków, które określają osobiste cechy układu..

«stalinowcy» odnosi się do budynków mieszkalnych wzniesionych w latach 40-50 ubiegłego wieku. Układ dwupokojowy «stalinka» wyróżniają się dużymi pomieszczeniami, wysokimi sufitami i nietypową aranżacją pomieszczeń. Cechą projektowania i planowania jest brak ścian nośnych, co otwiera możliwości dla różnych projektów przebudowy.

Przebudowa architektoniczna. Możliwości przebudowy mieszkania dwupokojowego o dużej powierzchni kwadratu i bez ścian nośnych są praktycznie nieograniczone. W razie potrzeby można tak rozplanować powierzchnię, aby mieszkanie dwupokojowe okazało się mieszkaniem trzypokojowym. Ale przebudowa z reguły odbywa się w celu zwiększenia przestrzeni. Najczęstsze opcje przebudowy «stalinka» istnieje demontaż ścianek działowych między kuchnią, sąsiednim pokojem i korytarzem.

WAŻNY! Między kuchnią a pomieszczeniem należy zainstalować przesuwną przegrodę. Piece gazowe są używane w budynkach z czasów stalinowskich, a zgodnie z wymogami technicznymi zabrania się łączenia zgazowanej kuchni i salonu, pozostawiając je bez przegrody lub drzwi.

Dwupokojowy «Chruszczow» całkowite przeciwieństwo «stalinowcy». Małe pokoje, do 19m2, niskie sufity, łazienka, mała kuchnia. Główną wadą są pokoje przechodnie. Pomieszczenie służące jako hol jest trudne do wykorzystania jako salon.

Przebudowa architektoniczna. Przebudowa «Chruszczow» dwóch pokoi to praca na błędach. Przede wszystkim trzeba znaleźć ścianę nośną, której nie da się zdemontować. Na ścianie nośnej drzwi są przesunięte do samego rogu, aby bardziej racjonalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli mieszkanie jest przeznaczone dla jednego lub dwóch lokatorów, studio składa się z sąsiedniego pokoju i kuchni. Przestrzeń korytarza służy do powiększenia i podzielenia łazienki..

Dla dużej rodziny potrzebnych jest kilka odizolowanych pomieszczeń, więc najlepszą opcją jest wydzielenie części pokoju obozowego, za pomocą ściany korytarz jest powiększany. Jeśli pozwala na to początkowa lokalizacja łazienki, możesz rozsunąć ściany i zainstalować przegrodę.

Warunkowo «Breżniewka» mają ulepszone właściwości «Chruszczow»: kuchnia do 7 m2, powiększone pokoje, oddzielna łazienka. Pozostałe parametry są takie same jak w domach budynków Chruszczowa..

Przebudowa architektoniczna. Cecha kategoryczna «Breżniewka» na ścianach nośnych występuje znaczne obciążenie, przez co niemożliwe jest nie tylko wyburzenie ściany, ale także przeniesienie przejścia i przebicie nowego. Przebudowa ogranicza się do wyburzenia ścian nienośnych: połączenie kuchni z sąsiednim pokojem, unifikacja łazienki. Główna praca nad aranżacją «Breżniewka» spada na projektantów, którzy wizualnie dzielą przestrzeń.

Cechy charakterystyczne «Nowy» układy to duże kuchnie (8-9 mkw.), a także powiększone pokoje położone w odosobnieniu. Wśród zalet są osobna łazienka i duży korytarz. Nie jest to rzadkie w domach z «Nowy» rozkład mieszkań posiada loggię, którą można przeprojektować i wyposażyć jako część pokoju.

Przebudowa architektoniczna. Ponieważ taki układ nie wymaga rewizji, opcje przebudowy koncentrują się wyłącznie na projektach studyjnych. Demontaż ścian pomiędzy przestrzenią kuchenną, pokojem przylegającym i korytarzem pozwala na wyposażenie salonu-studio o powierzchni 34 m2. Drugie pomieszczenie pozostaje odizolowane i powiększa się ze względu na loggię.

Wnętrze dla nowego układu

Czy dokonać przebudowy w nowym budynku??

Nowe budynki oferują niepowtarzalne projekty mieszkań, charakteryzujące się przemyślaną aranżacją pomieszczeń i stref. Na rynku pierwotnym rzadko wystawia się na sprzedaż małe mieszkania wymagające remontu. W zdecydowanej większości mieszkań w nowych budynkach dysponuje wystarczającą podażą metrów kwadratowych, bliższą charakterowi kawalerek.

Przebudowa prowadzona jest nie tylko w celu sfinalizowania istniejącego planu mieszkania. Przede wszystkim przebudowa to zaaranżowanie przestrzeni w odniesieniu do osobistych wymagań dotyczących komfortu. Jeśli chcesz zmienić mieszkanie w nowym budynku, możesz skorzystać z dowolnych metod przebudowy.

Wnętrze w nowym budynku

Wskazówki projektowe

Każda sztuka, także wnętrze, zaczyna żyć wyłącznie dzięki detalom. Dwupokojowe mieszkanie to doskonałe płótno do stworzenia indywidualnego wnętrza, uwzględniającego wszelkie osobiste preferencje. Projektanci zalecają stosowanie praktycznych najlepszych praktyk, które znacznie upraszczają wybór stylu, koloru, dzieląc dwupokojowe mieszkanie na strefy i ogólnie dekorację wnętrz.

Projektuj w tym samym stylu lub w innym?

Istnieją przykłady aranżacji mieszkań dwupokojowych zarówno w tym samym stylu, jak iw różnych, wręcz kontrastujących i niepasujących do siebie stylach. Wybór wspólnego stylu pozwala łączyć przestrzeń, tworzyć integralność i spójność. Jeśli każde z pomieszczeń jest odizolowane i połączone korytarzem, a także jeśli są pokoje przechodnie, najwygodniejszym sposobem zaprojektowania będzie jeden styl. Należy zauważyć, że jeden styl nie oznacza zastosowania tych samych schematów kolorystycznych i trendów. Określony styl wnętrza ma swoją specyfikę dla różnych pomieszczeń – kuchni, salonu czy sypialni.

W przypadku mieszkań dwupokojowych o układzie pół-studio, w których kuchnia, korytarz i salon są połączone w jedną przestrzeń, a sypialnia pozostaje oddzielna, istotne jest zastosowanie dwóch stylów wnętrz. W pracowni zastosowano nowoczesne wnętrza, podkreślające dużą i wolną przestrzeń; do sypialni wybierane są miękkie, domowe style, tworzące przytulność i komfortową atmosferę do relaksu.

Jedno wnętrze na mieszkanie

Jeden styl dla całego mieszkania.

Jak stosuje się podział na strefy funkcjonalne?

Dzięki funkcjonalnemu zagospodarowaniu przestrzennym możliwe jest wygodne i praktyczne wyposażenie zarówno małego dwupokojowego mieszkania, jak i kawalerki. Zagospodarowanie funkcjonalne implikuje logiczne rozmieszczenie kilku stref w jednym obszarze.

Kuchnia-jadalnia-salon. Najpopularniejsza opcja zagospodarowania przestrzennego, w której kuchnia i salon są połączone, a obszar rozdrobniony znajduje się na granicy. W odległym zakątku, w stosunku do kuchni, można zlokalizować jeszcze jedną strefę – gabinet lub bibliotekę.

Salon-gabinet. Salon, który nie jest połączony z kuchnią, można łatwo uzupełnić o wydzieloną strefę do pracy, która służy jako gabinet. Aby uzyskać pełnoprawny projekt tego rodzaju podziału na strefy, lepiej jest zainstalować ekran dzielący między dwiema strefami..

Sypialnia-gabinet. Sypialnię można również z powodzeniem połączyć z gabinetem, pod warunkiem, że łóżko można złożyć lub wyjąć do szafy. Otwarte podwójne łóżka, niczym duży mebel, zajmują całą przestrzeń pokoju, tworząc jednolitą atmosferę strefy relaksu. W takim przypadku możesz wyposażyć niewielkie miejsce do pracy lub oddzielić biuro parawanem..

Pokój dzienny-szafa i sypialnia-szafa. Otwarte i zamknięte szafy stanowią uzupełnienie każdego wnętrza i każdej części wypoczynkowej. Szafa może pełnić funkcję garderoby i znajdować się w tylnej części pomieszczenia lub stanowić logiczny podział na poszczególne części pomieszczenia..

Jak z powodzeniem łączyć salon i sypialnię?

W przypadku kawalerki najtrudniejsze jest połączenie salonu i sypialni. Jeśli sypialnia nie znajduje się w odizolowanej przestrzeni, możesz oddzielić ją od miejsca przyjmowania gości za pomocą kilku technik:

 • Układ ścian. Za pomocą makiety ściennej, którą może być parawan, zasłona lub mebel, duży pokój dzieli się na dwie części.
 • Podium. Strefa rekreacyjna (sypialnia) posadowiona jest na podium, u podnóża którego znajduje się recepcja.
 • Położenie względem okna. W najlepszym przypadku obie strefy powinny znajdować się po przeciwnej stronie okna, aby zapewnić pełne oświetlenie. Jeśli nie jest to możliwe, salon znajduje się przy oknie, a ciemny narożnik pokoju jest przypisany do sypialni..
 • Podłoga, sufit, ściany. Bez wątpienia podłoga, sufit i ściany muszą logicznie dzielić przestrzeń za pomocą różnych tekstur, materiałów i kolorów..
 • Oddzielne oświetlenie. Oświetlenie dla każdej strefy tworzone jest osobno, do ostatecznego rozdzielenia.
Jakie kolory nadają się do wnętrza dwupokojowego mieszkania?

Kolorystyka dobierana jest według upodobań do wnętrza. Prawie każdy styl ma swoją własną paletę kolorów. Przy wyposażaniu małego dwupokojowego mieszkania główny nacisk kładzie się na wizualne zwiększenie przestrzeni. W tym celu stosuje się jasne odcienie wszystkich kolorów, półprzezroczyste tkaniny, błyszczące powierzchnie i lustra. Do studia możesz użyć ciemnych palet, materiałów teksturowanych, obfitych draperii i masywnych mebli..

Chłodne palety pomagają jasnym odcieniom zwiększyć przestrzeń, ale tworzą zbyt formalny i reprezentacyjny wygląd. Inteligentnie dopełnione etnicznym wystrojem, ciepłymi i żywymi kolorami, możesz dodać wnętrzu przytulności..

Najlepsze style wnętrza mieszkania dwupokojowego

Wybór stylu wnętrza jest czysto indywidualny. Wybór powinien opierać się na osobistych preferencjach dotyczących estetyki i komfortu. Charakterystyki techniczne pomieszczenia, możliwości przestrzeni, choć drugorzędne, nadal powinny być brane pod uwagę przy wyborze wnętrza.

Epoka nowoczesności ma osobiste tendencje i sugeruje stosowanie stylów podkreślających wolną przestrzeń. Funkcjonalność i prostota to cechy charakterystyczne nowej generacji. Wnętrza składające się na kompozycję dużych plam koloru lub gry w półtonach podkreślają wyrazistość i wyrafinowanie stylu. Ze wszystkich istniejących stylów wnętrz projektanci zalecają użycie jednego z sześciu najpopularniejszych obecnie..

Dość młody styl wnętrza, oferuje zastosowanie nowoczesnych materiałów i najnowszych technologii w niesamowitej kompozycji nowoczesności. Modyfikując koncepcję przestrzeni życiowej, styl techno kładzie nacisk na materiały i oświetlenie.

Styl wnętrza techno

Sypialnia techno.

Surowy i niezwykle lakoniczny styl wnętrza tworzy nienaganną przestrzeń, w której nie ma nic zbędnego. Harmonia funkcjonalności, praktyczności i koloru. Logicznie bliski japońskiemu stylowi minimalizm wykorzystuje przedmioty o wyraźnym zadaniu funkcjonalnym..

.

Minimalizm w stylu wnętrza

Minimalistyczne studio.

Wyrafinowany styl kompozycyjny wnętrza, podkreślający materiały i kolory. Konstrukcja linii high-tech zbliża się do minimalizmu i wyróżnia się wyraźnymi poziomymi i pionowymi kształtami. Szczególną uwagę poświęcono funkcjonalnej części przestrzeni: schody, elementy ruchome, nowoczesne meble. Wystrój jest niezwykle opóźniony, a zastosowanie jasnych kolorów i plastikowych odcieni to obowiązkowy element wnętrza..

Stylistyka Art Deco ma na celu stworzenie wyrafinowanej i nowoczesnej przestrzeni. Styl bohemy wykorzystuje kontrastujące schematy kolorów, aby stworzyć pełne wdzięku linie. Pod względem prezentacji Art Deco zbliża się do klasycznych stylów, łącząc tradycję z nowoczesnością.

Styl wnętrza w stylu art deco

Wnętrze Art Deco.

Jeden z popularnych stylów w projektowaniu mieszkania dwupokojowego sugeruje wykorzystanie gry półtonów i zmysłowego oświetlenia. Delikatny, lekki romantyzm optycznie powiększy przestrzeń, wykorzystując klasyczne techniki zdobienia.

Nowoczesne podejście do przestrzeni życiowej sugeruje zrezygnowanie z podziału na strefy za pomocą ścianek działowych i całkowite otwarcie całej dostępnej przestrzeni, podzielenie jej na odrębne strefy funkcjonalne w ramach jednego wnętrza. Ponieważ loft pozycjonuje przestrzeń jako opuszczony pokój zamieszkany przez osobę kreatywną, istotne są ostre kontrasty vintage i nowoczesności..