Wnętrze

Projekt mieszkania na poddaszu w jasnych kolorach

W dzisiejszych czasach zastosowanie estetyki loftu jest możliwe nie tylko w przestrzeniach, które kiedyś były halami produkcyjnymi czy magazynami. Nawet w zwykłym mieszkaniu miejskim o średniej wielkości powierzchni mieszkalnej można wykorzystać motywy stylu industrialnego do stworzenia ciekawego, niebanalnego i nowoczesnego wnętrza. Jeśli chcesz tylko podpowiedzieć loftowy styl w swoim domu, ocienić nowoczesne motywy industrialnym szykiem, to projekt mieszkania, który zobaczysz poniżej, może być przydatnym i inspirującym epizodem. Zacznijmy nasze małe zwiedzanie mieszkania z jego skromnymi rozmiarami, jasną kolorystyką i jasnymi motywami industrialnymi we wnętrzu..

Projekt w jasnych kolorach

Gdy tylko wchodzimy do mieszkania, od razu znajdujemy się w obszarze przestrzeni kuchennej, oddzielonej od przedpokoju szklanymi parawanami. Niezwykłe rozwiązanie projektowe dla racjonalnego wykorzystania przestrzeni użytkowej doprowadziło do stworzenia oryginalnego i atrakcyjnego wizualnie otoczenia..

Strefa kuchenna

Z jednej strony kuchnia jest całkowicie odizolowana od reszty przestrzeni i nie musisz się martwić dźwiękami i zapachami wydobywającymi się z tego funkcjonalnego segmentu domu. Z drugiej strony ten mały kącik pokoju jest tak jasny i przezroczysty, że mimowolnie jest postrzegany jako integralna część wspólnej przestrzeni.

Kuchnia za szkłem

Mała lada barowa stała się miejscem organizowania krótkich posiłków. A stołki o oryginalnym designie skutecznie dopełniły przytulne miejsce śniadaniowe..

Lada barowa

Lekkie, gładkie elewacje szafek kuchennych, rozmieszczone w układzie liniowym, to z pewnością najbardziej ekonomiczna opcja pod względem zużycia metrów kwadratowych. Brak okuć na drzwiach szafki pozwala również zaoszczędzić bardzo potrzebne centymetry powierzchni kuchennej. Po loftowym stylu przestrzeń kuchenna odziedziczyła cegłę, choć nie w swoim naturalnym kolorze, ale o śnieżnobiałej powierzchni, ale bardzo teksturowanej i efektownej pod względem wywoływanego wrażenia wizualnego.

Cegła fartuch

Pomimo pewnej izolacji przestrzeni kuchennej, część jej wyposażenia i wykończeń sięga do części dziennej. Widać tu włączenie śnieżnobiałych cegieł do dekoracji ścian oraz obecność otwartych półek z oświetleniem podobnym do tego stosowanego w kuchni. Mała sofa ze skórzaną tapicerką w kolorze jasnego koralu stała się niełatwą ozdobą salonu, ale punktem centralnym, który przyciąga uwagę.

Powierzchnia mieszkalna

Otwarte półki na pamiątki i inne drobiazgi nie obciążają wnętrza, a wręcz pełnią funkcję wystroju. Dzięki podświetleniu dolnej części konstrukcji zdają się unosić w powietrzu. A wieczorem podświetlenie tworzy bardziej intymną, odosobnioną atmosferę niż oświetlenie centralne..

Otwarte półki

Śnieżnobiała cegła

Śnieżnobiała dekoracja ścienna zawsze «Pomaga» w niewielkich przestrzeniach, przyczynia się nie tylko do wizualnej rozbudowy lokalu, ale także do stworzenia lekkiej i swobodnej atmosfery, stanowi doskonałe tło do umeblowania i wystroju w dowolnej kolorystyce.

Dekoracje

białe ściany

Naprzeciw miękkiej części salonu na przesuwanym panelu znajduje się obszar wideo. Zaletą nowoczesnych telewizorów są oczywiście ich cienkie ekrany, które można powiesić jak obraz na niemal każdej powierzchni. Połączenie powierzchni nadało wnętrzu tego segmentu oryginalności. «pod jasnym drewnem» oraz «pod betonem». Obecnie w sklepach z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi można kupić zarówno panele ścienne, jak i tapety, których powierzchnia wygląda jak beton, ale tylko nie musisz martwić się negatywnymi właściwościami takich samolotów, ale ciesz się zaletami wybranych materiał.

Strefa wideo

Drzwi przesuwne

W sypialni widzimy proste i lakoniczne wnętrze z przewagą jasnych odcieni. Śnieżnobiała dekoracja ścienna optycznie powiększa przestrzeń, zastosowanie insertów «pod betonem» a lampy z transparentnymi kloszami zwisające z sufitu przypominają o wprowadzeniu loftowej estetyki do nowoczesnego projektowania przestrzeni osobistej. Meble o prostych i przejrzystych formach, praktycznie nie ma wystroju, nawet tekstylia nie dodają różnorodności kolorystycznej do palety wnętrz – wszystko w tej sypialni działa, aby stworzyć najbardziej neutralną, relaksującą atmosferę, która służy jedynie jako tło do stworzenia sprzyjającej atmosfery dla zdrowy sen.

Sypialnia w jasnych kolorach

Grube zasłony w kolorze ciemnej czekolady i najdelikatniejszy śnieżnobiały tiul stworzyły atrakcyjne i funkcjonalne połączenie. W przypadku pokoi urządzonych w stylu loftu zastosowanie tekstyliów do dekoracji okien jest nietypowe, ale przecież pokój w mieszkaniu nigdy nie był warsztatem produkcyjnym, a okna w pokoju mają standardowe wymiary, a do sypialni to jest ważne, aby stworzyć optymalne korzystne oświetlenie.

Zasłony czekoladowe

Panele ścienne nadają industrializmu wykończeniu powierzchni pionowych. «pod betonem» i służyć jako doskonałe neutralne tło dla obszaru wideo utworzonego naprzeciwko łóżka.

Telewizor w sypialni

Dbałość o szczegóły to klucz do udanej realizacji pomysłów projektowych. Jak zawsze na ogólne wrażenie składa się wiele niuansów, detali i drobiazgów. Projektując pokój do spania i odpoczynku, nawet przy najprostszym i najbardziej surowym wnętrzu, należy zwrócić uwagę na nawet pozornie nieistotne elementy wystroju.

Lampy wiszące

Zagłówek

Z sypialni wyjście na przeszkloną loggię, gdzie urządza się przytulne miejsce na relaks, a nawet krótkie posiłki. Śnieżnobiałe meble na tle czekoladowego wykończenia wyglądają wyraziście, atrakcyjnie i jasno, organicznie współgrając z wystrojem sypialni.

Dekoracja loggi