Wnętrze

Projekt sypialni w stylu minimalizmu

Cechą charakterystyczną stylu minimalizmu jest jego wyrazistość i skrajny lakonizm, zresztą we wszystkich aspektach: w kolorystyce, meblach, wyposażeniu i dodatkach. Ogólnie rzecz biorąc, ten styl jest przeznaczony dla miłośników przestronności i lekkości przestrzeni. Ten styl jest szczególnie dobry w ciasnych mieszkaniach, które w domach z paneli są prawdopodobnie jedynym sposobem na przekształcenie i dodanie wolnej przestrzeni i lekkości do wnętrza. Dla fanów klasyki wnętrze w stylu minimalizmu wygląda kiepsko.

Sypialnia w dwóch kontrastujących kolorachMinimalistyczne wnętrze sypialni w pastelowych kolorachOryginalny projekt przestronnej sypialni w stylu minimalizmuSypialnia w stylu minimalizmu z połączeniem trzech kolorówPastelowe kolory we wnętrzu minimalistycznej sypialniEkskluzywny, jednokolorowy projekt sypialni z wykończeniem słojów drewnaNiezwykły projekt lekkiej minimalistycznej sypialniPastelowe kolory we wnętrzu sypialni w stylu minimalizmuMinimalne meble we wnętrzu sypialni

Jaki powinien być projekt sypialni w stylu minimalizmu

Jeśli styl minimalizmu charakteryzuje się wyrazistością i jednocześnie lakonizmem, mówiąc ponadto o standardzie minimalistycznej sypialni, to jest to oczywiście styl japoński, z którego zapożyczono niskie łóżko tatami, a także wystrój w naturalnych odcieniach przy minimalnej ilości mebli. Faktem jest, że za podstawę można wziąć różne style, wyposażając sypialnię w minimalistyczny styl. Na przykład może to być klasyczny lub high-tech lub nowoczesny miejski. Na podstawie obranego kierunku powstaje dobór mebli i akcesoriów. Jeśli za podstawę przyjmiemy klasykę, meble powinny być drewniane, a dodatki klasyczne. Jeśli podstawą jest styl high-tech, meble powinny być już wykonane z metalu, szkła, a nawet plastiku. Etniczna minimalistyczna sypialnia zakłada wyłącznie naturalne materiały lub, w najgorszym przypadku, bardzo wysokiej jakości ich imitację i odpowiednio etniczny wystrój. W związku z tym najpierw musisz zdecydować o kierunku, a mianowicie o stylu, który zostanie przyjęty jako podstawa.

Kolory tkwiące w minimalizmie

Przede wszystkim chciałbym zauważyć, że w aranżacji wnętrz należy stosować nie więcej niż trzy kolory. Zazwyczaj projektanci pracują z jednym kolorem i w większości przypadków stosuje się odcienie inne niż kolory, takie jak biały, czarny, szary i kremowy..

Biedna sypialnia w stylu minimalizmuProjekt białej sypialni w stylu minimalizmuZastosowanie jednego białego koloru we wnętrzu sypialni w stylu minimalizmu

Klasyczna technika polega na łączeniu bieli z pastelowym neutralnym odcieniem, takim jak szary lub jasny brąz. Nawiasem mówiąc, ta opcja jest korzystna dla wszystkich. Albo możemy obejść się bez bieli, wystarczy wziąć kombinację dwóch neutralnych kolorów – będzie wyglądać nie mniej imponująco. Cóż, jeśli użyjesz trzeciego koloru, najlepiej wprowadzić go jako akcent zgodnie z zasadą: najjaśniejszy ton powinien padać na małe powierzchnie, a dwa neutralne kolory padają na wszystkie inne elementy wnętrza i są równomiernie rozłożone między sobą.

Karmazynowy kolor jako jasny akcent w sypialniFotele w kolorze czerwonym do zaakcentowania wnętrza sypialniJasne szkarłatne poduszki, które stanowią akcenty wnętrza sypialniJasny kolor narzuty jako akcent we wnętrzu sypialni
Ale możesz też to zrobić: dodatkowo podkreśl duże i średnie powierzchnie dwoma różnymi kolorami..

Połączenie dwóch pastelowych odcieni we wnętrzu sypialni w stylu minimalizmuJasne wnętrze sypialni z kontrastującym ciemnym drewnianym łóżkiemBiałe wnętrze sypialni połączone z łóżkiem w pastelowych kolorachMinimalistyczna sypialnia w pastelowych odcieniachSpektakularne klasyczne połączenie czerni i bieli w minimalistycznej sypialni

Zastosowane materiały i wykończenia w stylu minimalizmu

W odniesieniu do materiałów można powiedzieć, że tutaj muszą być perfekcyjnie obrobione, bez względu na to, czy jest to drewno czy kamień. Do dekoracji wnętrz stosuje się z reguły drewno, kamień i skórę – materiały naturalne i trwałe. Dozwolona jest jednak również stal chromowana, podobnie jak linoleum..
Jeśli chodzi o ściany – w stylu minimalizmu muszą być monochromatyczne, bez względu na rodzaj wykończenia, czy to tapeta, czy tylko pomalowana powierzchnia – bez rysunków i ornamentów.
Prosty geometryczny wzór jest dozwolony tylko na suficie, na przykład, jeśli obniżysz go na obwodzie i wbudujesz w niego podświetlenie. Powinien być jednak również prosty, pozbawiony skomplikowanych konstrukcji..
W przypadku podłóg najbardziej odpowiednia jest deska parkietowa lub dywan. I podobnie jak ściany, podłoga powinna być niezadrukowana, w neutralnym kolorze..

Podłogi imitujące drewnoPodłoga drewnopodobna i ciemny obraz jako akcent w sypialniDrewniane deski na podłodze minimalistycznej sypialniDywan jako wykładzina podłogowa w minimalistycznej sypialni

Cechy mebli w stylu minimalizmu

W przypadku mebli można również powiedzieć, że powinny komponować się z podłogą i ścianami. To idealna opcja, w której szczególnie powstaje wrażenie lekkości i przestronności. Muszą to być zamknięte szafki modułowe, a także podium i szuflady bez absolutnie żadnego wystroju (bez rzeźbienia lub malowania). Meble nie powinny być nieporęczne i duże. Nie powinno być żadnych rzeczy i żadnych dodatków w zasięgu wzroku. Łóżko powinno mieć prosty i zwięzły kształt, bez dekoracji. Nawiasem mówiąc, łóżko jest centralnym miejscem we wnętrzu. W większości przypadków jest to łóżko na platformie, którego zagłówek jest całkowicie nieobecny lub ma minimalny projekt..

Platforma łóżka we wnętrzu sypialni w stylu minimalizmu

Łóżko może stać również na stacjonarnym podeście wyposażonym w system przechowywania. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że różnica między sypialnią w stylu minimalistycznym to niskie łóżko bez baldachimu, bez wezgłowia i baldachim z prostymi stolikami po obu stronach..

Projekt niskiego łóżka z sypialnią w stylu minimalizmuNiskie ciemne łóżko w białej sypialniNiskie drewniane łóżko we wnętrzu sypialni

Minimalistyczne oświetlenie sypialni

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów w projektowaniu minimalistycznej sypialni. W takim przypadku światła powinno być jak najwięcej, a jego źródła powinny być niezwykle lakoniczne. Żyrandole są absolutnie niemile widziane, ale reflektory punktowe są wysoce zalecane jako główne oświetlenie. Jeśli istnieją lampki nocne, to również powinny być niezwykle proste. Generalnie światło powinno mieć dwa główne centra – przy łóżku i szafie. Szafy powinny być dobrze oświetlone wbudowanymi reflektorami. Łóżko może mieć kinkiet ścienny lub lampkę na stoliku nocnym z przyciemnionymi światłami. Może to być lampa z dużym kloszem, znajdująca się na stoliku nocnym..

Lampa stołowa o prostym kształcie do oświetlenia szafki nocnej honaDwie lampki stołowe na stolikach nocnychOryginalne oświetlenie w sypialni w stylu minimalizmuLampa stołowa o najprostszym kształcie do oświetlenia nocnego

Tekstylia i akcesoria

Z tekstyliów w sypialni w stylu minimalizmu jest tylko pościel i zwykła narzuta. Nawet na oknach najlepiej jest zainstalować żaluzje lub konwencjonalne żaluzje i obejść się bez zasłon. Ściany również powinny być puste, dozwolone są tylko trzy do czterech detali dekoracyjnych..
Minimum rzeczy na stolikach nocnych, może z wyjątkiem budzika i lampy stołowej. Innymi słowy, styl minimalizmu ma szereg rygorystycznych wymagań, ponieważ wystrój powinien wyglądać monochromatycznie. Otóż ​​jego główną cechą charakterystyczną jest całkowity porządek, minimum przedmiotów, a maksimum powietrza i przestrzeni..

Oryginalne dodatki wykonane z drewna, zawieszone na ścianie i ozdobna gałązkaJedna roślina doniczkowa jako ozdoba wnętrza sypialniDrzewo we wnętrzu przestronnej białej sypialni w stylu minimalizmu
Jeśli chodzi o akcesoria, należy zauważyć, że dozwolone jest skromne dekorowanie wezgłowia łóżka panelem, obrazem lub kilkoma oprawionymi obrazami umieszczonymi na ścianie..

Lekki delikatny panel w wezgłowiu łóżka w białej sypialniSkromne zdjęcie wezgłowia łóżkaObraz, który zdobi głowę łóżkaDuży dyskretny panel w wezgłowiu łóżka

Jeśli chcesz, możesz stworzyć niszę. I to chyba wszystkie akcesoria. No, może jedna lub dwie rośliny doniczkowe, nie więcej. Wszystko inne jest niedopuszczalne.