Wnętrze

Przytulne palenisko salonu z narożnym kominkiem we wnętrzu

Nowoczesne kominki prezentowane są w ogromnej różnorodności kształtów, rozmiarów, materiałów i modeli, w tym narożnych. Dziś są maksymalnie przystosowane do różnych warunków życia, niezwykle technologiczne, wygodne i bezpieczne. Kanciasta forma kominka jest najbardziej udana i kompaktowa, szczególnie w mieszkaniach miejskich. Ponadto to cudowne źródło ciepła świadczy o dobrym guście mieszkańców domu, ich przywiązaniu do tradycyjnych wartości, a także jest doskonałym miejscem do zgromadzenia wszystkich członków rodziny, bliskich i bliskich przyjaciół..

Piękne klasyczne wnętrze salonu z narożnym kominkiemProjekt nowoczesnego salonu z narożnym kominkiem we wnętrzuPiękny salon skupiony na symetrycznym narożnym kominkuSpektakularny salon z kamiennym kominkiem narożnymPiękny salon z narożnym kominkiem wykończonym tynkiemKominek z półką, wyłożony kamieniem, bardzo szlachetnie prezentuje się we wnętrzu salonu

Odmiany kominków narożnych

Kominki narożne są symetryczne i asymetryczne. Symetryczna konstrukcja oparta jest na symetrii, która zapewnia w pewien sposób pełną organizację przestrzeni salonu, w którym centralnym elementem całej kompozycji jest kominek. To palenisko powinno być wyraźnie widoczne pod dowolnym kątem iz dowolnego miejsca w pomieszczeniu. A wszystko inne powinno znajdować się naprzeciwko. Nawiasem mówiąc, ten rodzaj kominka najlepiej ogrzewa pomieszczenie. Projekt może być bardzo różnorodny.
Kominki asymetryczne służą jako rodzaj podziału na strefy dużej przestrzeni, bez uciekania się do innych metod (podział na strefy za pomocą mebli lub innych metod). Umieszczając w salonie asymetryczny kominek narożny, w ten sposób można nawet bardzo stylowo i organicznie zorganizować przestrzeń. Dzięki swojej konstrukcji i wzornictwu taki narożny kominek harmonijnie wpasuje się w absolutnie każde wnętrze. Na szczęście jest dziś mnóstwo materiałów na okładziny, a także akcesoriów. Ponadto taki obiekt tworzy poczucie kompletności we wnętrzu. Kominek asymetryczny jest bardzo łatwy w montażu, nawet w przypadkach, gdy komin nie był pierwotnie przewidziany. Palenisko może być otwarte,

Noble narożny kominek z otwartym paleniskiemKulturalny kominek narożny w nowoczesnym wnętrzu salonu z otwartym paleniskiem

i zamknięte.

Kominek narożny z zamkniętym paleniskiem we wnętrzu salonuPiękny design narożnego kominka z zamkniętym paleniskiem

Łatwy w montażu jest również elektryczny kominek narożny w salonie.

Konstrukcja i okładzina muszą pasować do stylu

Istnieje opinia, że ​​najbardziej odpowiedni i stylowy jest kominek narożny z cegły z dekoracją w postaci luster, odlewów lub płytek. Modele kominków mogą być wykonane w różnych stylach z różnymi akcentami, ale jednocześnie łączy je obecność takich rzeczy jak gzymsy, portal, ekran lub ruszt, palenisko zamknięte lub otwarte.

Wnętrze salonu w wiejskim domu z ceglanym kominkiem narożnymKominek Narożny Ceglany - Tradycyjny Klasyczny
Na wybór stylu duży wpływ ma powierzchnia salonu. Na przykład style takie jak rokoko lub barok z odpowiednim projektem narożnego portalu kominkowego najlepiej nadają się do przestronnych pomieszczeń. A jeśli powierzchnia salonu jest bardzo mała (jeśli jest to niewielkie mieszkanie miejskie), to w tym przypadku odpowiedni jest minimalizm z użyciem ceramiki, stali, szkła lub innych nowoczesnych materiałów. Kominek w tym przypadku najlepiej nadaje się do kominka elektrycznego lub biokominka, zarówno do zabudowy, jak i naściennego. Lub możesz umieścić kominek wolnostojący.
Jeśli salon znajduje się na wsi, styl wiejski doskonale wesprze narożny kominek we wnętrzu, tworząc wyjątkowy komfort i atmosferę starożytności. Styl secesyjny pozwala również na obecność we wnętrzu kominków narożnych, które zadowolą wszystkie gusta..

Jak zainstalować kominek narożny w salonie?

Najpierw wykonywany jest rysunek projektowy, zawierający wszystkie wymiary, szczegóły techniczne, a także nazwy użytych materiałów. Jeśli jest to cegła, to najlepiej mieć rysunek dosłownie każdego rzędu, tj. im bardziej szczegółowy jest projekt, tym mniej nieścisłości można następnie popełnić podczas budowy. W przypadku gotowych kominków wymagane jest tylko przygotowanie podstawy, a także budowa komina. Po złożeniu i zainstalowaniu kominka należy go dokończyć..

Dekorowanie kominka z kamienia zawsze wygląda elegancko, a także z wykorzystaniem dodatków

Istnieje wiele różnych opcji, zarówno z wykończeniem metalowym, jak iz klasycznym rusztem żeliwnym. Lub możesz całkowicie wykluczyć dekorację kominka, pozostawiając bez zmian cegłę lub kamień.

Kominek wyłożony kamieniem zawsze wygląda bardzo szlachetnie

Możesz również użyć tynku, który jest dziś prezentowany w szerokiej gamie, a do każdego wnętrza zawsze możesz wybrać najlepszą opcję..

Tynk jako okładzina do kominka wygląda bardzo korzystnieSpektakularny salon, w którym tynk służy jako materiał wykończeniowy kominka, a także ścian

Środki ostrożności i wybór lokalizacji kominka

Bezpieczeństwo kominka to pierwsza rzecz, o którą należy się martwić. W tym celu bardzo ważne jest, aby wybrać jego właściwą lokalizację, a także dobrze przygotować bazę. Wybór miejsca na kominek wiąże się ze stałym dopływem świeżego powietrza, przy czym nie powinno być przeciągów (nie należy umieszczać kominka między oknem a drzwiami), w przeciwnym razie emitowane iskry mogą wywołać pożar. Przygotowując bazę należy pamiętać, że musi ona odpowiadać ciężarowi samego kominka. Jeśli fundament nie jest wystarczająco mocny, konstrukcja może pęknąć lub przechylić się, co już wyklucza bezpieczeństwo jego użytkowania. W związku z tym lepiej grać bezpiecznie i wypełnić solidniejszy fundament, aby kominek był stabilny. Powierzchnia przed wkładem kominkowym wyłożona jest materiałem niepalnym.

Bezpieczny projekt przestrzeni przed kominkiemObszar przed kominkiem wyłożony jest niepalnym materiałem

Musi być również ochrona między ścianą domu a ścianami kominka, zwłaszcza w przypadku kominków narożnych, które stanowią duże zagrożenie. Taką ochroną może być płyta gipsowo-kartonowa, wełna mineralna, innymi słowy wszelkie materiały niepalne. Czasami między ścianą a kominkiem stosuje się mur z cegły, zwłaszcza gdy sam kominek jest również wykonany z cegły – będzie to idealna opcja, w której ochrona nie będzie rzucała się w oczy, ale będzie wyglądać jak integralna część kominka.
Dekorując pokój kominkiem, nie zapominaj, że w pobliżu nie powinny znajdować się łatwopalne materiały, na przykład zasłony, które wielokrotnie powodowały pożary. Dotyczy to również różnych skór i dywanów rozłożonych przed kominkiem..

W pobliżu kominka nie powinno być dywanówUdana i bezpieczna opcja dekoracji przestrzeni przed kominkiem przy całkowitym braku dywanów

Środki ostrożności powinny nadal być na pierwszym miejscu, w przeciwnym razie nie będzie działać przytulność i wygoda..