Wnętrze

Rośliny we wnętrzu: oryginalne rozwiązania projektowe

Kto w dzisiejszych czasach nie lubi roślin domowych? Prawdopodobnie takich osób nie ma lub jest ich bardzo mało. W końcu zieloni przedstawiciele flory przynoszą radość i spokój tylko swoim wyglądem i tym, jak wiele z nich korzystają. Pochłaniają dwutlenek węgla i wydzielają tlen, tak potrzebny zwłaszcza mieszkańcom miast. Po posadzeniu roślin w naszym domu lub mieszkaniu wprowadzamy tam przytulną, żywą i radosną atmosferę..

Rośliny we wnętrzu

Oczywiście w żadnym wypadku nie należy wypełniać pomieszczeń wszelkiego rodzaju roślinami w dużych ilościach, aby niczego nie osiągnąć. Lepiej byłoby kupić kilka pięknych okazów, to doskonale uszlachetni Twoje wnętrze. Trzeba też uważać w doborze egzotycznej flory, trzeba mieć pewność, że umiesz o nie zadbać..

Niektóre zielone rośliny pasują do każdego wnętrza każdego pomieszczenia..

Rośliny we wnętrzu hali (przedpokoju)

Pierwszym miejscem, w którym znajdujemy się my i nasi goście po wejściu do domu, jest hol lub przedpokój. Od tego pokoju zaczyna się idea naszego życia i oczywiście mogą tu żyć i kwitnąć także rośliny zielone. Jeśli jest wystarczająco dużo światła, to tylko szczęście, ale jeśli jest mało światła, co jest typowe dla nowoczesnych mieszkań, nie rozpaczaj – umieść rośliny kochające cień, które na ogół są bezpretensjonalne. Należą do nich: fatsia, peperomia, maranta, a także draceny, sansevier, które są bardzo odporne na zmiany temperatury i oświetlenia związane z korytarzem.

Musisz także skupić się na dostępnej przestrzeni w przedpokoju lub przedpokoju. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, to bujne, duże rośliny, takie jak paprocie, będą świetnie wyglądać zarówno jako samodzielny akcent, jak i jako grupa roślin. Ale jeśli nie masz wystarczającej powierzchni, wystarczą małe kwiaty, umieszczone na przykład na półkach, specjalne stojaki, których jest w naszych czasach bardzo dużo. Bluszcz Hedera należy do tych bardzo małych roślin, które mogą zmienić Twój korytarz nie do poznania i zapewnić mu bajeczny komfort..

Kwiaty na korytarzuRośliny na korytarzu Bambus na korytarzuRośliny we wnętrzu kuchni

Kuchnia jest najkorzystniejszym miejscem dla roślin domowych, jest wystarczająco dużo światła i wilgoci. Ale nadal musisz wziąć pod uwagę kilka czynników przy wyborze roślin do kuchni. Ponieważ jedzenie często przygotowuje się w kuchni, należy wybierać rośliny ciepłolubne. Jeśli wybierzesz kwiaty na parapet, na pewno potrzebujesz tych, które kochają światło. W końcu istnieją rośliny kochające cień, które po prostu umierają od dużej ilości światła, ale są idealne, jeśli chcesz umieścić rośliny daleko od okna, gdzieś w cieniu lodówki lub coś w tym rodzaju. Również w żaden sposób nie warto «rozstrzygać» flora w pobliżu pieca, nadmierne ciepło i para z gotowania mogą im zaszkodzić. Miejsce w pobliżu zlewu również nie jest dobre, ponieważ stamtąd do roślin mogą dostać się plamy mydła i resztki tłustej żywności..

Wielkość twoich roślin będzie również zależeć od wielkości twojej kuchni. Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze zielonego «sąsiedzi»  do kuchni, więc – to jest stały spadek temperatury, to znacząca wada tego pomieszczenia, ale wszystko można rozwiązać. Są na przykład ficus, chlorophytum, bluszcz, aloes, tradescantia, szparagi, które z łatwością radzą sobie w takich warunkach. Nawiasem mówiąc, chlorophytum jest bardzo przydatną rośliną do kuchni, ponieważ uwalnia powietrze w pomieszczeniu ze szkodliwych oparów..

Rośliny we wnętrzu kuchni Małe rośliny we wnętrzu kuchni Oryginalna aranżacja roślin w kuchni Niezwykłe rośliny w kuchni Rośliny w kuchni jako mały akcent Rośliny w kuchni na zdjęciu Małe rośliny w kuchni Wnętrze kuchni z małymi roślinami Wnętrze kuchni z zielonymi roślinami

W zasadzie, w razie potrzeby, prawie wszystko jest uprawiane w kuchni (cytryny, pomarańcze, drzewa kawowe i herbaciane itd.), ale cóż za wspaniały pomysł byłoby zrobienie małego «ogród». Możesz uprawiać cebulę, koperek, pietruszkę, miętę, bazylię, paprykę ozdobną. Zamiast zwykłych garnków przybory kuchenne będą wyglądały bardzo oryginalnie – filiżanki do herbaty, czajniki, garnki i tak dalej..

Rośliny we wnętrzu salonu

Z reguły największy i «gościnny» pokój to salon. Dlatego często umieszcza się tu rośliny duże, podłogowe, szerokolistne. Tutaj również, podobnie jak w innych miejscach, warto skupić się na tym, gdzie chcesz umieścić swoich zielonych przyjaciół. Przy oknie – kochający światło, w cieniu – kochający cień. Ale jeśli nadal brakuje Ci miejsca na duże rośliny, małe okazy w wiszących koszyczkach doskonale ozdobią Twoje wnętrze, pnącza świetnie prezentują się.

Świeżo ścięte kwiaty i roślinność doniczkowa równie dobrze sprawdzą się jako dekoracja do salonu, oczywiście można wykorzystać ich tandem.

Aby stworzyć naturalne i miękkie wnętrze, projektanci zalecają kompozycje małe i nudne lub wysokie i przewiewne. Szklane wazony, przezroczyste kolby, kule – akwaria nadają się do roli doniczek, wszystkie te wariacje zachowają lekkość wnętrza.

Rośliny we wnętrzu salonu Kwitnący salon Duża roślina we wnętrzu salonu Mała roślina we wnętrzu salonu Rośliny w salonie Dwa zielone drzewa we wnętrzu salonu Fantazyjne donice w salonie Zielona roślina w salonie Zielone rośliny w salonie na zdjęciu Lekki akcent zieleni w salonie Mocny akcent zieleni we wnętrzu Przytulne wnętrze salonu z roślinami Niezwykła roślina we wnętrzu Zielone wnętrze salonu

Rośliny we wnętrzu sypialni

Rośliny w sypialni wypełnią ją miękkością, przytulnością i delikatnością, bardzo zachęcając do snu. Ale niepożądane jest umieszczanie w sypialni dużej ilości kwiatów, szczególnie w przypadku roślin o silnym aromacie, co grozi rano silnym bólem głowy. Lilie i paprocie są bardzo niebezpieczne dla sypialni, rośliny te pochłaniają tlen i emitują dwutlenek węgla.

Jeśli pozwala na to wielkość pomieszczenia, doskonale sprawdzą się rośliny typu podłogowego, można pokolorować doniczki na stole lub stoliku nocnym lub na parapecie. Ale aloes i Kalanchoe stworzą doskonały mikroklimat – w nocy uwalniają tlen..

Niektóre rośliny w sypialni Roślina w sypialni Zielone drzewo w sypialni Rośliny we wnętrzu sypialni Rośliny we wnętrzu na zdjęciu Sypialnia i zielone rośliny

Zielone rośliny zawsze uszlachetniają każde wnętrze, wnoszą nuty naturalności, świeżości i podkreślają indywidualny charakter wszystkich członków rodziny. Mogą również ukryć wszelkie niedoskonałości w Twoim lokalu..