Wnętrze

Rysowanie zebry we wnętrzu

Mieszkanie człowieka, zwłaszcza nowoczesnego, powinno być miejscem, w którym jest mu ciepło i wygodnie, otoczenie jest miłe dla oka. Nie da się stworzyć takiego narożnika samymi meblami i tapetą, otrzymujemy bardzo niepozorny wygląd mieszkania. Aby temu zapobiec, aby w mieszkaniu panowała przytulność i wygoda, potrzebna jest estetyka. Powinna być we wszystkim – w tapicerce meblowej, podłodze, pościeli, zasłonach, panelach ściennych. Jednocześnie nie wyklucza się egzotycznych rozwiązań. W tym celu często stosuje się ozdoby, rysunki, tkaniny wykonane w stylu egzotycznych krajów i kontynentów naszej planety, na przykład Afryki. Projekt w tym przypadku został wykonany z naciskiem na dziką przyrodę Afryki. Szczególnie efektownie wygląda wykorzystanie naturalnych skór lwa, zebry, gadów czy materiału wykonanego z imitacji tych skór (podłogi, tapicerki meblowe, tekstylia, panele ścienne itp.). Te elementy pomogą stworzyć prawdziwe wrażenie chaty w odległej afrykańskiej wiosce.

Afrykański panel ścienny

Afrykańskie elementy we wnętrzu mieszkania

Motywy afrykańskie są dość popularne wśród miłośników egzotyki. Wnętrze mieszkania z włączeniem skór egzotycznych zwierząt (zebry, lwa, pantery) lub ich fragmentów poza afrykańskim stylem prezentuje się dość ekskluzywnie i oryginalnie. W tym przypadku możliwe jest wykorzystanie zarówno skór naturalnych, jak i ich bardzo wysokiej jakości kopii.

Salon

Zastosowanie w salonie kontrastowych kolorów skór zebr, brązu i bieli, w połączeniu ze skórzaną sofą, a nawet przy kominku, pozwoli spędzić przyjemny zimowy wieczór w gronie rodziny i przyjaciół. I oczywiście dyskretnie chwal się znajomym egzotyką swojego salonu.

Zebra w salonie

Wizerunek zebry oczywiście najlepiej będzie współgrał z innymi charakterystycznymi atrybutami stylu afrykańskiego, na przykład fotelem lub pufą z szorstką brązową wiklinową tapicerką, poduszkami na sofie w kontrastujących kolorach.

Zebra w harmonii z afrykańskimi kolorami

Doskonałym dodatkiem do skóry zebry będzie obecność skór innych egzotycznych zwierząt, w szczególności lamparta afrykańskiego. Wzmacnia to poczucie otaczającej przyrody, świata zwierząt.

Zebra, pantera w salonie

Cóż, jeśli jesteś osobą zamożną, możesz sobie pozwolić na rzucenie prawdziwej skóry zebry na podłogę przy stole (krzesło, łóżko – twój wybór), która niewątpliwie ozdobi twój pokój. Jednocześnie grecki styl Twojego pokoju będzie doskonale współgrał z motywami afrykańskimi.

Skóra zebry na podłodze w salonie

Krzesła z tapicerką w kształcie zebry harmonijnie łączą się z jasnobrązowym kolorem, barwą tkwiącą w motywach afrykańskich

Fotel zebry w salonie

Włączając wzór zebry do wnętrza, należy pamiętać, że w dużych pomieszczeniach duży rysunek wygląda lepiej niż mały. Będzie wyglądać bardziej harmonijnie, zwłaszcza jeśli pomieszczenie nie jest przeładowane meblami.

Zbliżenie zebry

Meble tapicerowane zebrą dobrze współgrają z poduszkami na sofę, które mają takie same kontrastujące paski jak skóra zebry, uzupełnione obecnością egzotycznych przedmiotów w pomieszczeniu

Meble zebry

Sypialnia

Sypialnia powinna być zawsze ciepła i wygodna. A jeśli podłoga w Twojej sypialni jest betonowa i zimna? Posadzkę betonową można ocieplić, a jednocześnie uszlachetnić układając dywan, dywanik, dywan imitujący skórę zebry. W połączeniu z typową dla afrykańskich motywów tonacją ścian, mebli, zasłon, skóra zebry na podłodze wygląda bardzo harmonijnie, a sypialnia wygląda ciepło i przytulnie.

Ciepła i przytulna sypialnia

Poduszki z wzorem zebry świetnie prezentują się. Czujesz, jakby twoja twarz dotykała poduszki pokrytej skórą zebry w jakiejś odległej afrykańskiej chacie, co jest podwójnie przyjemne po ciężkim, ale udanym dniu.

Poduszki zebry

A jeśli zanim położysz się do łóżka, twoje stopy jeszcze dotkną skóry zebry, będzie to szczyt błogości i jedności z Matką Naturą.

Skóra zebry przy łóżku

Ale zwieńczeniem Twojej twórczej myśli będzie oczywiście pokój z wysokim sufitem, żaluzjami trzcinowymi lub krytymi strzechą, fotelami obitymi skórą zebry i poduszkami, które mają podobny wzór. Jasnobrązowy odcień ścian, dywan dopełni harmonię Twojego pokoju w chacie

Sypialnia w formie afrykańskiej chaty

Sypialnia dziecięca nie jest wyjątkiem dla egzotycznych motywów. Na ściany można okleić fototapety, naklejki do wnętrz imitujące skórę zebry, w formie zrozumiałej dla wyobraźni dziecka. Umożliwi to wykonanie zróżnicowanej kolorystyki pokoju dziecięcego i ulubionego miejsca dla dziecka.

Pokój dziecięcy

Dołącz zdjęcie «zebra» wnętrze dziecięcej sypialni harmonijnie łączy się z resztą elementów projektu: zasłonami, pościelą, tapicerką meblową, panelami ściennymi. Paleta kolorów wykonana jest w kolorze żółtym, pomarańczowym, brązowym, czerwonym i beżowym.

Projekt pokoju dziecięcego

Badanie

Zebra świetnie nadaje się również do nauki. Obecnie bardzo popularna jest dekoracja ścienna, którą można wykonać za pomocą fototapety, naklejek do wnętrz. Motywy afrykańskiego stylu najłatwiej i taniej można wyrazić w postaci tapety z gatunkami zwierząt afrykańskich, w szczególności zebrą.

Rysowanie zebry w biurze

Kuchnia

Kontrast czarno-białej kolorystyki wykładziny podłogowej, panel ścienny nada Twojej kuchni świeżości i chłodu, co z pewnością przyda się w gorącym sezonie letnim.

Kuchnia i motywy afrykańskie

Łazienka

Znajdź aplikację do zdjęcia «zebra» we wnętrzu mieszkania nie jest tak trudne. Wystarczy włączyć wyobraźnię, a wynik nie każe długo czekać. Wzór zebry można zastosować w najbardziej nieoczekiwanych miejscach wnętrza mieszkania, na przykład w łazience.

Egzotyczny w łazience

Korytarz

Najczęściej motywy afrykańskie wyrażane są w posadzce w postaci skóry zebry. Mogą to być dywany, dywaniki z wzorem przypominającym skórę zebry

Zebra na schodach

Chodnik dywanowy w korytarzu z podłogą pokrytą laminatem i wykonanym w formie skóry zebry nie tylko ozdobi jego wnętrze, ale także uchroni podłogę przed zużyciem. korytarz jest najbardziej aktywny i narażony na zużycie w mieszkaniu

Zebra pokrywająca podłogę

Panel ścienny z wizerunkiem zebry, w połączeniu z figurkami egzotycznych zwierząt, roślin będzie dobrym dodatkiem do wnętrza w każdym innym stylu.

Korytarz i egzotyka

Obecność zebry w elementach wnętrza pozwoli Ci stworzyć niepowtarzalny klimat w mieszkaniu, nawet jeśli planujesz przeprowadzać remonty w nieafrykańskim stylu. Egzotyczne elementy pozwolą Ci stworzyć dokładnie to, czego wymaga się od każdego mieszkania, każdego pokoju – komfortu i przytulności, pozwalając zapomnieć o rutynie i jej kłopotach. A co najważniejsze, niezrównane poczucie, że jesteś częścią natury.