Wnętrze

Secesyjny korytarz: 100 pomysłów na projekt

Dzisiejsza sztuka projektowania wnętrz obejmuje ogromną liczbę stylów, które pochodzą z różnych epok, krajów, narodów i różnych rodzajów sztuki. Jedną z najbardziej popularnych i harmonijnych jest secesja – miękka, naturalna, gładka i wyrafinowana.

Cechy stylu Art Nouveau we wnętrzu

Ten styl jest dla osób z doskonałym wyczuciem stylu i gustu, bez dążenia do przepychu i pretensjonalności. Harmonijne i eleganckie połączenie delikatnych i pastelowych kolorów, wykorzystanie naturalnych materiałów i naturalnych motywów. Nowoczesność charakteryzuje się obecnością łukowatych linii w strukturach architektonicznych, gładkich krzywizn w elementach wnętrz. Nowoczesność charakteryzuje asymetria, obecność szklanych elementów i dodatków dekoracyjnych, miękkość i komfort oświetlenia.

Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu

Aby stworzyć wnętrze w tym stylu, potrzebujemy: wykończenia lub struktur o owalnych i zaokrąglonych kształtach, drewnianych podłóg lub imitacji neutralnego naturalnego koloru «pod drzewem», ekologiczne meble wykonane z naturalnych materiałów z kutymi detalami, kolorowe szkło i witraże, niezwykłe asymetryczne lampy i abażury, estetyczne rzeźby, obrazy, figurki, tekstylia utrzymane w palecie barw, materiały marmurowe lub kamienne do dekoracji różnych elementów wnętrz.

Hol wejściowy w stylu secesyjnym w domu

W korytarzu dużego domu styl Art Nouveau można zrealizować w całej okazałości i różnorodności, biorąc pod uwagę wszystkie główne cechy i wymagania. Jeśli planujesz swój dom od początku budowy do ostatecznego projektu wnętrza, już na etapie projektowania i budowy możesz zastanowić się z wyprzedzeniem, jak wdrożyć cechy architektoniczne secesyjnego korytarza. A już na etapie prac wykończeniowych konieczne jest wprowadzenie elementów wystroju wnętrz w stylu secesyjnym, dobierając odpowiednie wykończenie sufitu, ścian, podłogi. I to w domu można zastosować jeden z głównych niuansów nowoczesności – montaż schodów kutych lub drewnianych, duże stopnie.

Hol wejściowy w stylu secesyjnym w mieszkaniu

W przypadku secesyjnej aranżacji wnętrz w przedpokoju zwykłego mieszkania najprawdopodobniej będziesz musiał wprowadzić główne charakterystyczne detale i elementy stylu. Co więcej, biorąc pod uwagę niewielki, najczęściej rozmiar przedpokoju. Dlatego ważne jest zachowanie wyczucia i wyczucia stylu. Projektanci polecają ergonomiczne drewniane szafki do przechowywania ubrań i butów oraz z wykorzystaniem kwiatowym lub naturalnym dekorem, lustrami.

Ściany mogą być częściowo ozdobione naturalnym kamieniem właściwym dla secesji, do pokrycia podłogi wybierz laminat, parkiet lub linoleum w naturalnych odcieniach «pod drzewem», które, plus wszystko, będzie łatwe w utrzymaniu i użytkowaniu w przedpokoju. I oczywiście kilka akcesoriów reprezentujących styl Art Nouveau.

Secesyjna tapeta do przedpokoju

Tapeta do przedpokoju w stylu Art Nouveau uosabia główne cechy tego stylu. Tak więc do przedpokoju idealnie sprawdzi się tapeta w dyskretnych pastelowych kolorach, gładka lub z zakrzywionymi, gładkimi wzorami, kwiatowymi ornamentami lub motywami marmuru. Konieczne jest uwzględnienie oświetlenia pomieszczenia światłem naturalnym i sztucznym. Jeśli przedpokój jest dobrze oświetlony, możesz wybrać tapetę w ciemniejszych odcieniach, ale jeśli pomieszczenie nie jest wystarczająco oświetlone, musisz preferować jasne odcienie tapety.

Obrazy w stylu secesyjnym do przedpokoju

Jednym z najważniejszych warunków lokalizacji grafiki ściennej jest połączenie kolorystyki obrazu z kolorystyką wnętrza przedpokoju. To znaczy, jak wszystko w secesji, obraz lub kilka obrazów powinno być wykonane w dość stonowanych kolorach, mieć naturalne motywy, miękkie kontury i płynne linie. Hit, jak się nazywa «dokładnie» powstanie kompozycja trzech lub czterech obrazów o tej samej tematyce, rozmieszczonych asymetrycznie na ścianie.

Żyrandol w przedpokoju w stylu nowoczesnym

Każdy rodzaj opraw oświetleniowych doskonale nadaje się do nowoczesnych: ściennych, sufitowych, wiszących. Ważne jest, aby zwrócić uwagę i skorelować wymiary przedpokoju i żyrandola, a także stopień oświetlenia, gdy lampa jest włączona. W przypadku dużego i dość wysokiego korytarza potrzebny jest duży i mocny żyrandol. Jeśli korytarz jest mały, idealną opcją byłaby mała jedna lub więcej lamp, reflektorów, kinkietów w pięknych, zaokrąglonych odcieniach z kutymi detalami.

Meble secesyjne we wnętrzu przedpokoju

Współcześni producenci mebli oferują nam szykowny wybór gotowych zestawów mebli do przedpokoju. Można również wykonać indywidualne zamówienie wybierając materiał, dodatki i dekor, zawsze z elementami kutymi i szklanymi, lustrami. Idealnym rozwiązaniem są kolorowe witraże w drzwiach meblowych, drzwiach wewnętrznych i wejściowych znajdujących się w przedpokoju. Niezależnie od tego, czy kupujesz gotowe meble, czy wykonujesz indywidualne zamówienia, ważne jest, aby wybrać meble, które «zmieści się» we wnętrzu przedpokoju o wybranym stylu pod względem wielkości, materiałów i wystroju.

Wnętrze przedpokoju w nowoczesnym stylu modern

Nowoczesny styl secesyjny jest często nazywany nowoczesną klasyką. Ta opinia naprawdę ma prawo istnieć. Dzięki nowoczesnym innowacjom mamy nowy wysoki poziom jakości oświetlenia, wysokiej jakości ergonomiczne meble, różne innowacyjne techniki i technologie wykańczania i dekorowania pomieszczeń. Możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów. Ale jednocześnie niektóre stare, klasyczne zasady i cechy stylu, ciekawe, sprawdzone przez lata techniki i detale, pozostaną w nowoczesności. To właśnie połączenie nowych i starych pomysłów i rozwiązań sprawia, że ​​styl Art Nouveau jest tak popularny, kochany, niedościgniony..

Hol wejściowy w stylu Art Nouveau to nowoczesny, nie tracący na aktualności, funkcjonalny, estetyczny i przytulny wybór. Tak stylowy, wygodny i wyposażony pokój, który jako pierwszy spotyka każdego, z pewnością będzie godnym początkiem poznawania swojego gościnnego domu..