Wnętrze

Słoneczny dom w Kaliningradzie

Zwracamy uwagę na zwiedzanie ciekawego wiejskiego domu znajdującego się w Kaliningradzie. Oryginalna mieszanka europejskiego i rosyjskiego stylu wiejskiego w wystroju tego domu może służyć jako inspiracja dla naszych rodaków. Wiele rozwiązań i technik projektowych można bezpiecznie zastosować w nowoczesnym wnętrzu wiejskiego domu, a niektóre elementy projektu można zintegrować z ramami mieszkań miejskich..

W salonie przy oknie

Kaliningradzki dom nie bez powodu nazywany był słonecznym – duże okna pozwalają pomieszczenie w delikatnych pastelowych kolorach dosłownie zatopić się w naturalnym świetle. Między pokojem a promieniami słońca znajduje się tylko cienki śnieżnobiały tiul. Aby ukryć przestrzeń salonu przed światłem dziennym, okna zdobią grube zasłony w kolorze musztardy, ozdobione frędzlami i połączone koronkami z frędzlami.

Meble w stylu francuskim

W salonie, podobnie jak w całym domu, możemy zobaczyć wiele przykładów zarówno rosyjskiej muzyki country, jak i na przykład wpływów francuskiej Prowansji. Elementy dekoracyjne z ciemnego kutego metalu stanowią przeciwwagę dla śnieżnobiałych mebli wykonanych w antycznym stylu, a kwiatowe obicia mebli tapicerowanych przeciwstawiają się surowym, naturalnym odcieniom.

Tapicerka w kwiatowy wzór

Śnieżnobiałe sufity z jasnymi sztukateriami ozdobionymi oryginalnymi rzeźbionymi żyrandolami z lampami imitującymi świece. Dekoracja ścienna rozgrzewa oko w delikatnych pastelowych odcieniach, ciepła w przestrzeni dodaje również drewniana podłoga. Zastosowanie zamiast pustych systemów przechowywania śnieżnobiałych witryn ze szklanymi wstawkami, przyczynia się nie tylko do wizualnego poszerzenia przestrzeni, ale także do nadania pomieszczeniu lekkości i świeżości.

Oryginalne ramki

We wnętrzu wiejskiego domu dużą wagę przywiązuje się do elementów dekoracyjnych, drobiazgów, z których powstaje ogólny obraz całego budynku. Grafiki i zdjęcia rodzinne są umieszczone w rzeźbionych ramach jasnych kolorów i na pierwszy rzut oka chaotycznie rozmieszczone na ścianach, ale dla mieszkańców ma to swój niepowtarzalny porządek.

Dbałość o szczegóły

Zwraca się uwagę na nawet najmniej znaczący, na pierwszy rzut oka detal wnętrza – wazon na kwiaty lub frędzle na sznurowadłach do zbierania zasłon, dobierany z wielką starannością, aby harmonijnie dopełnić obraz pomieszczenia.

Piec kominkowy

W przestronnym salonie znalazło się też miejsce na rodzinne palenisko – to skrzyżowanie rosyjskiego pieca z europejskim kominkiem. Oryginalny design i sposób zdobienia kominka stał się główną atrakcją salonu w domu kaliningradzkim. Okładziny pieca, podobnie jak kafle rosyjskie, znajdują odzwierciedlenie również w dekoracji przestrzeni wokół kominka – śnieżnobiałe kafle ceramiczne ułożone ukośnie świetnie prezentują się w obrzeżu z kwiatowym wzorem.

Kuchnia

Również na pierwszym piętrze prywatnego domu znajduje się przestronna kuchnia z dostępem do jadalni. W tej tradycyjnej przestrzeni kuchennej niewiele jest elementów wskazujących na wiejski styl – tylko blaty z ciemnego drewna i oryginalne wzory płytek ceramicznych wkomponowane w podłogę. Jasna pod każdym względem kuchnia jest naprawdę jedną z najważniejszych przestrzeni w domu, umożliwiającą koordynację wszystkich procesów rodzinnych.

Kantyna

Jesteśmy więc w jadalni, której część widzieliśmy już z kuchni. Dzięki nowoczesnym mocnym okapom nie ma potrzeby zaopatrywania jadalni czy kuchni drzwiami ograniczającymi przestrzeń, masz absolutną pewność, że zapachy gotowania nie przedostaną się do jadalni. W jadalni widzimy kontynuację motywu kuchennego w wykończeniach prawie wszystkich powierzchni, z wyjątkiem jednej ściany akcentującej, wykonanej w jasnoniebieskim pastelowym odcieniu. Na tym tle świetnie prezentuje się rzeźbiony kredens z ciemnego litego drewna, wykonany w starym stylu. Grupa restauracyjna składała się ze śnieżnobiałego stołu i francuskich krzeseł wykonanych z podobnego materiału, a wrzący biały ręcznie robiony obrus z koronką dopełniał obrazu przytulnej i niezwykle wygodnej jadalni.

Sypialnia

Na drugim piętrze znajdują się pokoje prywatne, w tym sypialnie. Po raz kolejny przestronny pokój zalany światłem słonecznym, motyw kwiatowy w dekoracji ścian i końskich otworów, szafki ze szklanymi drzwiami i meble w stylu francuskim. Ale tutaj widzimy ukochany przez wielu naszych rodaków wzór parkietu na podłodze..

W sypialni wnętrze nie ustępuje pod względem oryginalnego i wyszukanego wystroju – jeśli komoda, to na zgrabnych nogach i w stylu francuskim, jeśli rama do lustra, to na pewno rzeźbiona i luksusowa.

Łazienka

Przestronna łazienka nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o aranżację przestrzeni – bladoróżowy odcień płytek ceramicznych kontrastuje z jasnymi ornamentami podłogi i ozdobnymi obrzeżami. Oryginalność i wyjątkowość wnętrza pomieszczenia do zabiegów wodnych przyniosła niezwykła konstrukcja lustra, wykonanego w formie łukowego okna z okiennicami.

Gabinet

Przestronne i jasne biuro, również zlokalizowane na drugim piętrze, zostało zaprojektowane w tej samej kolorystyce co cały budynek – śnieżnobiały sufit, pastelowe ściany i podłoga z ciemnego drewna. W pokoju do pracy i kreatywności dekoracja okna wykonana jest w bardziej powściągliwej wersji – przestrzeń zdobiły żaluzje rzymskie w kolorze czekolady. Jasna skórzana tapicerka mebli tapicerowanych doskonale komponuje się z ciemnym drewnem mebli, tworząc kontrast i dynamikę niezbędną dla miejsca pracy.

Strych dla dzieci

Na poddaszu znajduje się bladoróżowe królestwo dziecięcego pokoju. W przypadku asymetrycznych przestrzeni z dużym skosem sufitu najlepszym rozwiązaniem jest jasne wykończenie, a okładzina z drewnianych paneli to świetny sposób na zintegrowanie cech podmiejskiego życia z wnętrzem..

Łóżeczko niszowe

Kiedy dach domu ma tak złożoną konstrukcję, że nie jest łatwo rozłożyć części mieszkalne pokoju na poddaszu, trzeba uciec się do sztuczek, wyrzeźbić odpowiednie miejsce przede wszystkim na łóżko. Miejsce do spania, znajdujące się we wnęce z dwoma otworami okiennymi, stało się idealną opcją dla małego dziecka, ponieważ dzieci lubią małe przestrzenie, w których łatwiej czuć się przytulnie i komfortowo.

Kuta lampa

W pokoju na poddaszu

Aby stworzyć wnętrze o szczególnym uroku wiejskiej atmosfery, stosuje się również rzeźbione lampy wiszące o oryginalnym wzornictwie, lekkie meble z zakrzywionymi nogami i tekstylia z kwiatowym nadrukiem, montażami i obrzeżami.

Zasłony w kwiaty