Wnętrze

Styl retro we wnętrzu berlińskiego mieszkania

Jeśli lubisz dawać drugie życie dawno zapomnianym rzeczom, jeśli spacer po antykwariatach i pchlich targach jest najlepszym sposobem na znalezienie elementów wyposażenia własnego domu, możesz wybrać się na małą wycieczkę po pokojach jednego berlińskiego mieszkania ciekawe i inspirujące do nadchodzącej renowacji lub małej przebudowy. Integracja elementów wyposażenia retro z nowoczesnym stylem nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli w projekt lokalu zaangażowane są elementy zmontowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Aby zachować ducha starożytności, wnieś ciepło mebli, które przechowują energię ludzkich rąk, a jednocześnie nie przekraczają linii nowoczesnego wystroju domu – projektanci i właściciele mieszkań w Berlinie odnieśli sukces.

Już w przedpokoju staje się jasna podstawa koncepcji aranżacji przestrzeni niemieckich mieszkań – śnieżnobiałe wykończenia dla stworzenia lekkiej, jasnej i czystej atmosfery, wykorzystanie naturalnego materiału – drewna dla stworzenia ciepłego i przytulnego wizerunku. W niektórych częściach berlińskiego mieszkania można znaleźć elementy wyposażenia wnętrz – meble i dekoracje wykonane z materiałów używanych. Na przykład w korytarzu ze starych drewnianych skrzynek można było zorganizować system przechowywania butów i akcesoriów. Wygodne, niedrogie i co najważniejsze – oryginalne. Takie stwierdzenie można nazwać hasłem urządzania mieszkania w Berlinie..

Projekt przedpokoju

Zastanów się nad wnętrzem przestronnego i jasnego salonu, w którym można znaleźć elementy retro, artykuły gospodarstwa domowego, które otrzymały drugie życie, oraz nowoczesne motywy. I znowu śnieżnobiałe wykończenie w połączeniu z drewnianym parkietem tworzy lekką i przewiewną atmosferę, nie pozbawioną ciepła i komfortu. Nawet niewyraźne elementy wnętrza kontrastują z białymi ścianami. Niebieski odcień tapicerki wygodnego narożnika wygląda kolorowo w śnieżnobiałym otoczeniu. Kampanię sofy w strefie rekreacyjnej wykonał oryginalny stolik kawowy ze starych desek.

Część wypoczynkowa w salonie

Przed sofą znajduje się strefa wideo. W przestrzeni systemu magazynowego, przedstawionego w formie regału z końca ubiegłego wieku, znalazło się miejsce nie tylko na sprzęt.

Strefa wideo w systemie pamięci masowej

Meble w stylu vintage z lekkimi zadrapaniami, odpryskami i odpryskami niosą ciepło i pamięć przeszłości, przywołując wspaniałe minione dni. Dla jednych takie meble to efekt udanego najazdu na pchle targi i antykwariaty, dla innych pamięć krewnych, którzy pozostawili po sobie stary mebel jako spuściznę.

Styl retro

Meble w stylu retro i antyczne elementy wystroju wyglądają zaskakująco ekologicznie w nowoczesnym niemieckim domu. Ciepłe, naturalne odcienie, lekkie noszenie – wszystko gra w dłoniach wnętrza, tworząc odrobinę przytulnego komfortu.

Niezwykłe elementy wnętrza

Nikogo nie zaskoczą otwarte półki na książki na całej ścianie, ale półka oryginalnej modyfikacji może wnieść niepowtarzalność do wystroju pomieszczenia. Rzadki element wnętrza wymaga odpowiedniego otoczenia – stara maszyna do szycia wymagała specjalnego stolika nocnego i niezwykłej lampy podłogowej w formie statywu bez klosza.

Oryginalne retro

Drobne elementy wnętrza, wystrój i urocze drobiazgi, które wypełniają nasze życie, odgrywają nie mniejszą rolę w kształtowaniu wizerunku pomieszczenia niż duże meble, a nawet dekoracje. Małe kawałki kalejdoskopu tworzą ogólny obraz, niesamowity wzór przestrzeni.

dekoracja ścienna

W przestronnym salonie znalazło się miejsce nie tylko na strefę rekreacyjną i segment wideo, ale także na lokalizację pełnoprawnej jadalni. W przyległej przestrzeni kuchennej nie było możliwości zamontowania stołu jadalnego z krzesłami.

Jadalnia w salonie

Stół do jadalni z szufladami, taboretami i krzesłami, które są połączeniem metalowej ramy i drewnianych oparć, siedzisk i blatów, stworzyły oryginalną grupę restauracyjną. W tej kompozycji jest szyk country, retro i nowoczesny. Ale główną cechą projektową segmentu restauracyjnego, podobnie jak innych obszarów berlińskiego mieszkania, jest to, że w pogoni za wyjątkowością projektanci nie zapomnieli o wygodzie. Wygoda i funkcjonalność.

Grupa obiadowa

Obok salonu, który jest jednocześnie jadalnią, znajduje się kuchnia. Długa, ale wąska przestrzeń kuchni umożliwiła umieszczenie zestawu słuchawkowego o równoległym układzie, ale nie było już miejsca na jadalnię. Niezwykła dekoracja ścienna, wykonana poprzez manipulację surowym tynkiem, tworzy oryginalny obraz przestrzeni kuchennej.

Przestrzeń kuchenna

Zastosowanie płytek ceramicznych do licowania backsplashu kuchennego to najbardziej praktyczna opcja wykończenia powierzchni, która nie tylko jest stale narażona na działanie wilgoci, ale także częste zmiany temperatury. Drewniany blat obszaru roboczego szafki kuchennej stał się doskonałym dodatkiem do śnieżnobiałych elewacji systemów przechowywania i sprzętu AGD.

Połączenie bieli i drewna

Oryginalne elementy wnętrza urozmaicają wizerunek całego pomieszczenia, podobnie jak. Na przykład zintegrowanie małego kawałka okładziny ceramicznej z drewnianym blatem kuchennym. Lub obecność antycznych łusek nie tyle pełniących swoją główną funkcję, ile jako ozdobę przestrzeni. W końcu nie w każdej kuchni można znaleźć jasne owoce czy kolorowe zielenie, umieszczone w wadze z przeciwwagą..

Ceramika i drewno

Aby nie obciążać mocno wnętrza kuchni, które ma wydłużony kształt, zdecydowano się na zastosowanie otwartych półek zamiast górnej kondygnacji szafek kuchennych. Taka technika projektowania pozwala nie tylko stworzyć wystarczającą ilość komórek do przechowywania przypraw, urządzeń i innych przyborów kuchennych, ale także stworzyć zespół, w którym cała zawartość będzie w zasięgu wzroku.

Otwarte półki na przyprawy

W przestrzeni biurowej znajduje się wiele nowoczesnych elementów wnętrz i technologii. Aby projekt nie odstawał od ogólnego zarysu projektu, elementy z ubiegłego wieku, a nawet przedmioty wiejskie zostały wkomponowane w przestrzeń pomieszczenia..

Wnętrze szafki

Otwarte regały z jasnego drewna ze śnieżnobiałym wzorem wewnętrznych wnęk stały się systemem przechowywania dużej ilości książek, czasopism, gazet i dokumentów.

Otwarte półki na książki

Przestrzeń łazienki nie zmienia podstawowej koncepcji projektowej berlińskich apartamentów – śnieżnobiałego wykończenia jako symbolu czystości i świeżości. W końcu są to cechy, których wszyscy oczekujemy od pomieszczenia użytkowego do zabiegów wodnych. Jedynie drobne elementy wnętrza wykonane z drewna i jasnych tkanin naruszają śnieżnobiałą sielankę łazienki..

Wnętrze łazienki

Na uwagę zasługuje również otwarty balkon niemieckiego mieszkania. To niesamowite, jak funkcjonalna może być tak mała przestrzeń. Na balkonie schroniła się nie tylko strefa rekreacyjna, ale także żywe rośliny w doniczkach i wannach – nawet mini ogródek warzywny w wersji mobilnej został wygodnie umieszczony.

Projekt otwartego balkonu