Sypialnia 20 m2: Jak wyposażyć przestronny pokój?

Sypialnia o powierzchni 20 metrów kwadratowych to dość przestronny pokój, którym nie może pochwalić się każda rodzina mieszkająca w zwykłym mieszkaniu lub domu. Dlatego tak obszerna sypialnia może stać się doskonałą podstawą do realizacji najbardziej kreatywnych pomysłów projektowych i ucieleśnienia wszystkich planów jej mieszkańców..

Duże pomysły na projekt sypialni

W ogromie dużej i wolnej sypialni odpowiednich będzie wiele opcji projektowania i stylów. Przed zaprojektowaniem projektu ważne jest ustalenie priorytetów i określenie, jakie cele i zadania będzie spełniać pomieszczenie oprócz swojej głównej funkcji – miejsca do odpoczynku i snu. Musisz także wybrać styl wnętrza, w którym będzie urządzona sypialnia..

Styl skandynawski jest w ostatnich latach bardzo popularny ze względu na swoją względną prostotę, efektowność i oszczędność – dobrze oświetlony, w jasnych kolorach, z zastosowaniem prostych elementów roślinnych i wyraźnych geometrycznych linii..

Niewątpliwie uwielbiany przez wielu klasyczny styl wnętrz z charakterystycznymi cechami: symetrią, prostymi liniami, luksusowymi i zawsze naturalnymi materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Możesz wybrać styl minimalistyczny lub nowoczesny high-tech, etniczny lub ekologiczny, art deco lub eklektyzm.

Układ dwudziestometrowej sypialni

Podstawą właściwego układu przestrzeni każdej sypialni są zasady ergonomii i Twoje preferencje, z uwzględnieniem zaleceń projektantów i mistrzów wykończenia. A głównym ostatecznym celem układu jest bezpieczne, wygodne, sensowne i ergonomiczne wnętrze dużej sypialni..

Aby osiągnąć ten cel, należy zwrócić uwagę na następujące niuanse: wielkość i kształt pomieszczenia, ile osób będzie w nim zakwaterowanych, wielkość mebli do wielkości sypialni, wystarczająca i wygodna sztuczna i naturalne oświetlenie, wymagana ilość wysokiej jakości i bezpiecznych mebli. Nie będzie zbyteczne planowanie i umieszczanie naturalnych źródeł światła i systemów oświetlenia sztucznego.

Odnowiona sypialnia 20 mkw..

Wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych do remontu dwudziestometrowej sypialni jest bardzo zróżnicowany. Do dekoracji powierzchni sufitu stosuje się: piękne i trwałe sufity napinane, podwieszane konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych, tynki dekoracyjne lub tapety.

Do dekoracji ścian dużej sypialni najczęściej wybiera się tapetę papierową lub flizelinową, tynk strukturalny, wenecki lub strukturalny. Podłoga zdobiona jest głównie laminatem lub parkietem, często stosuje się również kwarc-winyl lub linoleum..

Zagospodarowanie przestrzenne sypialni o powierzchni 20 m2.

Nie tylko małe pomieszczenia wymagają ergonomicznego i przemyślanego podziału na strefy. Przy projektowaniu wnętrz dużych sypialni jest to również konieczne. Po pierwsze, określa się to za pomocą pytania, które strefy, jaki przybliżony rozmiar i dla czego lub dla kogo zostaną przydzielone. Zasadniczo są to miejsca do odpoczynku i spania, miejsce do pracy, Strefowanie zostanie wykonane za pomocą ścianek działowych, aranżacji mebli, różnych wzorów powierzchni sufitów, podłóg i ścian, zasłon, elementów dekoracyjnych i akcesoriów.

Projekt sypialni 20 mkw. z garderobą

Nie tak dawno w naszym życiu pojawił się trend tworzenia i aranżacji garderoby. Logiczne i wygodne jest umieszczenie takiej opcji w sypialni, pod warunkiem, że pozwala na to dość duża powierzchnia sypialni. Ulubioną techniką projektowania jest konstrukcja konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych z przesuwanymi drzwiami, wewnątrz której znajdują się wygodne systemy przechowywania rzeczy i butów. Jeśli w sypialni jest nisza, to właśnie tę niszę można zorganizować jako małą garderobę.

Połączona sypialnia 20 metrów kwadratowych

Duża sypialnia nie zawsze jest opcją planowaną podczas budowy. Często jest to wynikiem łączenia z innym pokojem w celu zwiększenia powierzchni użytkowej domu. Najpopularniejsze rozwiązania tego problemu to łączenie salonu, przedpokoju, a nawet kuchni z sypialnią. W efekcie, poddając się efektywnemu i ergonomicznemu zagospodarowaniu przestrzennemu, otrzymujemy przestronne, funkcjonalne i komfortowe pomieszczenie do odpoczynku, snu i codziennego życia..

W zależności od tego, z jakim pomieszczeniem połączona jest sypialnia, dobieramy również meble. Wbudowane meble, różnego rodzaju transformatory meblowe, przegrody z półkami i wnękami do umieszczania rzeczy, elementy dekoracyjne są bardzo wygodne i kompaktowe. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na rozdzielczość kolorów i oświetlenie połączonego pomieszczenia, co, nawiasem mówiąc, pomoże również w rozwiązaniu problemów z zagospodarowaniem przestrzennym..

Sypialnia + pokój dziecięcy na 20 metrów kwadratowych

Nie każdy ma dziś dostęp do luksusowych apartamentów wielopokojowych, dlatego połączenie dwóch sypialni – dziecięcej i dorosłej – jest częstym przypadkiem. To połączenie jest szczególnie ważne dla właścicieli mieszkań dwupokojowych z jednym lub większą liczbą dzieci. W tym przypadku hol lub salon pełni swoje bezpośrednie funkcje, a sypialnia służy do odpoczynku i snu wszystkich członków rodziny. W tym przypadku konieczne jest właściwe zagospodarowanie przestrzenne: podzielenie sypialni na część dla dzieci i dorosłych.

Strefy można wyróżnić przegrodami, zasłonami i meblami. Ważną kwestią jest dobór mebli kompaktowych, ale pojemnych i funkcjonalnych. Aby dziecko mogło w spokojnej atmosferze angażować się w kreatywność, przygotowywać lekcje w przyszłości, zaleca się umieszczenie miejsca pracy dziecka w sypialni ze stołem, krzesłem, szafą lub półkami, dobrym oświetleniem.

Duża, przytulna i funkcjonalna sypialnia to świetne rozwiązanie do każdego domu lub mieszkania. W wyniku trudu i pieniędzy wydanych na remont i aranżację wnętrza sypialni otrzymasz ulubiony i wygodny pokój, który stanie się źródłem inspiracji, witalności i chęci zdobywania nowych wyżyn.!