Wnętrze

Wnętrze i wystrój domu w stylu industrialnym

Bardzo popularny styl industrialny charakteryzuje się wykorzystaniem twardych i chropowatych powierzchni. Ten styl kojarzy się z obszarami przemysłowymi i produkcyjnymi. Podstawą tego stylu są otwarte przestrzenie, nawiązujące do projektowania dużych obiektów, takich jak: hale fabryczne, magazyny. Aby wykorzystać styl industrialny we wnętrzu, pomieszczenie musi być przestronne, duże, z wysokimi sufitami. Często wykorzystuje się uniwersalność pomieszczenia, łącząc w jedno pomieszczenie np. kuchnię, salon i jadalnię.

Kuchnia połączona z salonem w stylu industrialnym Kuchnia, salon i jadalnia w industrialnym wnętrzu

Ideą stylu industrialnego jest minimalizm, więc ilość mebli i artykułów gospodarstwa domowego jest minimalna. Ale jest wystarczająco dużo miejsca do przechowywania rzeczy. Nadmiarowość wystroju nie jest nieodłączna w tym stylu, linie są surowe i proste.

Przemysłowa prostota i czyste linie

Rodzaje stylu industrialnego

Istnieją dwa rodzaje stylu industrialnego:

Styl industrialny o naturalnym wyglądzieBelki w industrialnym wnętrzu

  2. Sztuczne. Tutaj styl industrialny jest tworzony sztucznie, nowym ścianom nadaje się wygląd sztucznego antyku i wszystkie elementy nieodłącznie związane z tym logicznym rozwojem. Wykorzystywana jest dekoracyjna cegła, jest nawet zastosowanie specjalnej fototapety «przez beton». W sztucznej formie stylu industrialnego konieczne jest dobranie odpowiednich akcesoriów, które są charakterystyczne dla budynku przemysłowego..

Sztuczny wygląd w stylu industrialnym Sztucznie wykonane industrialne wnętrze

Ten styl jest bardziej odpowiedni do dekoracji zewnętrznej budynków, a ostatnio często ten styl jest używany w celu nadania oryginalnej atmosfery życiu nocnemu.. “Przemysłowy” znajduje się w designie sklepów, restauracji, jest skierowany do młodych, rozwijających się ludzi.

Styl industrialny ma utylitarne podejście do projektowania i tworzy niepowtarzalny wygląd nowoczesnych wnętrz.

Niepowtarzalny wygląd industrialnego wnętrza

Nawiasem mówiąc, ten styl nie był wcześniej wyróżniany jako niezależny, samowystarczalny kierunek. To była tylko część naszego codziennego życia. Ale potem, z biegiem czasu, nauczyli się go doceniać za jego ekspresję, bezpretensjonalność, która jest nieodłączną cechą nieobrobionej powierzchni, przedmiotów i architektury stworzonej z materiałów pochodzących z recyklingu..

To, co jeszcze wyróżnia styl industrialny, to dostępność i niski budżet, ponieważ uosabia prostotę rzeczy, ma idealne połączenie funkcji i formy. Ponadto ten styl we wnętrzu jest również wygodny, atrakcyjny i oryginalny..

Komfort industrialnego wnętrza

Jak wspomniano powyżej, znakiem rozpoznawczym stylu industrialnego jest minimalizm i brak nadmiernego wystroju, dotyczy to również dodatków, brak drobiazgów i loków, tylko czyste, wyraźne linie.

Minimalistyczna koncepcja stylu industrialnego Minimalizm w stylu industrialnym

Idealne są części z pchlich targów z garażu. Pomyśl o zupełnie innym zastosowaniu rzeczy, na przykład drewniane pudełko może zamienić się w świetny stół lub stołek, drabina może stać się półką i tak dalej..

Meble w stylu industrialnym

Jako meble warto wybrać coś prostego, tapicerka powinna być monochromatyczna, neutralna w kolorze, z naturalnych materiałów. Falbany, wzory, falbanki i inne podobne detale dekoracji nie będą Ci odpowiadać, wszystko to nie dotyczy stylu industrialnego.

Meble w stylu industrialnym Meble w stylu industrialnym Prostota mebli w stylu industrialnym Prostota i wdzięk w industrialnym wnętrzu Styl industrialny z jego prostotą i funkcjonalnością

Sypialnia w stylu industrialnym

Na pewno nikt nie zmusza Cię do wyboru ciemności «pracownicy» odcienie do dekoracji domu w stylu industrialnym, można je rozcieńczyć czymś kolorowym i ciekawym. Można więc na przykład zaprojektować w tym stylu całą sypialnię i położyć na łóżku jasną, soczystą narzutę, a całość udekorować kolorowymi poduszkami dekoracyjnymi i kolorowym obrazkiem. A do swojego pokoju dostaniesz niepowtarzalne wnętrze, które zawsze wprowadzi Cię w doskonały nastrój..

Wesoła sypialnia w stylu industrialnym

Inną opcją dla sypialni industrialnej jest «minimalny akcent», to znaczy umieść tylko 2 – 3 akcenty w całym pomieszczeniu, oczywiście w stylu industrialnym, a twój pokój stanie się przyjemny, przytulny i wygodny. Takimi akcentami może być ceglana ściana, czarne szklane drzwi szafki i białe łóżko. Możesz rozcieńczyć ten minimalizm obrazem o ciekawym obrazie..

Minimalistyczny akcent w sypialni w stylu industrialnym

Kuchnia w stylu industrialnym

Jeśli chodzi o projekt kuchni w stylu industrialnym, drewno w połączeniu z cegłą prezentuje się idealnie. Samo drzewo zawsze wygląda pięknie, naturalnie, szlachetnie i bardzo wygodnie. A cegła, która nadaje wnętrzu niezbędny charakter industrialny, jest również praktyczna. Wykorzystują również wbudowane szafy i lodówkę, aby dopełnić styl, który odzwierciedla minimalistyczną koncepcję..

Kuchnia w stylu industrialnym

Łazienka przemysłowa

Łazienka nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o dekorowanie domu w stylu industrialnym. Wszystko tutaj również powinno być proste, harmonijne i bez fanaberii. Cegła doskonale nadaje się do dekoracji ścian, wygląda pięknie i naturalnie. Używając szklanych ścianek działowych, osiągniesz pożądany efekt, ponieważ tworzy efekt prostoty, która jest najważniejsza we wnętrzu industrialnym..

Łazienka przemysłowa

Wiele osób ostatnio pokochało styl industrialny, wypełnia on dom porządkiem, wygodą i funkcjonalnością..