Wnętrze

Wnętrze salonu w stylu loftu

Styl loftowy to połączenie starego i nowego. Pod «Nowy» oznacza wykorzystanie materiałów takich jak szkło i metal, a także najnowocześniejszego sprzętu AGD. Pod «stary» Mam na myśli obecność tynkowanych, malowanych lub ceglanych ścian we wnętrzu. Styl loftowy nadaje się do wykończenia zarówno mieszkań miejskich, jak i wiejskich domów. Między innymi ten styl znacznie oszczędza pieniądze i nie oferuje drogich mebli i materiałów wykończeniowych, w przeciwieństwie do innych stylów. Meble antyczne doskonale współistnieją tu z ultranowoczesnością, czyli wszystkim co jest w domu, wszystko można wykorzystać, jeśli mądrze podejdzie się do tej kwestii. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest styl loftu «kocha» dowolne układy, gdy w pomieszczeniu nie ma przegród, są wysokie sufity i szerokie okna od podłogi do sufitu – wszystko to zapewnia prawdziwą swobodę w zakresie aranżacji wnętrza salonu.

Salon na poddaszu z oknem na całą ścianęSpektakularny loftowy salon ze szklanymi ścianamiOkna od podłogi do sufitu w salonie w stylu loft

Ten styl jest szczególnie preferowany w kręgu osób kreatywnych, takich jak artyści, architekci czy projektanci, ponieważ prezentacje i wystawy można organizować we własnym domu we własnym salonie. Loft to odrzucenie wszystkiego, co ogólnie akceptowane.

Loft implikuje specjalny układ

Otwarty przestronny pokój na loftowe wnętrzeSpektakularny przestronny salon na poddaszuPrzestronna otwarta przestrzeń na loftowy salon

Główną zasadą tego stylu są otwarte przestrzenie, tj. salon od kuchni zostanie oddzielony nie przegrodami z drzwiami, ale strefą pomieszczenia. Najczęstszy sposób podziału  – to jest lada barowa.

Zagospodarowanie przestrzenne loftowego salonu z blatem barowym

Innymi słowy, układ powinien być otwarty. I tylko pomieszczenia gospodarcze i łazienki są oddzielone ściankami działowymi. Ale istnieje wiele innych sposobów, na przykład zagospodarowanie przestrzenne za pomocą podłóg, użycie kontrastowych kolorów lub zastosowanie wykończeń ścian o różnej fakturze i kolorze.

Przegrody wewnętrzne są zwykle wykonane z pustaków szklanych, które czasami są zastępowane przez okna.

Kolorystyka w stylu Loft

Należy zauważyć, że ten styl jest bardzo demokratyczny pod względem wyboru koloru. Wszystko zależy od tego, co chcesz stworzyć w swoim salonie: estetykę industrialną czy ekspresję. Dlatego powinieneś polegać wyłącznie na swoich nałogach..

Jasny salon w stylu loftSalon w stylu loftu w jaśniejszych kolorach

W takim przypadku dozwolone są nawet najbardziej ekstrawaganckie i nieoczekiwane rozwiązania kolorystyczne, na przykład odcień musującego niebieskiego, czarnego lub wina (ciemnoczerwone wino). Wynika to z faktu, że samo słowo «strych» jest właściwie taki sam jak «strych», dlatego fani tego stylu często preferują ponure i ponure odcienie, tj. stłumiony zakurzony. I tylko dla indywidualnych akcentów używane są jasne kolory. Najważniejsze, żeby nie zapomnieć o zasadach.  dobrego smaku i nie przesadzaj z farbami.

Dekoracja ścian, podłóg i sufitów

Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń, najlepiej użyć olśniewającego białego sufitu. Jeszcze lepiej, jeśli na suficie widać rury lub drewniane ścianki działowe – to doskonale wpływa na atmosferę strychu i szorstkość wnętrza..

Tradycyjna loftowa dekoracja sufitu w salonieSufit z drewnianymi belkami w salonie na poddaszuDrewniane belki na suficie salonu w stylu loftTradycyjna rura na suficie loftowego salonu

Jeśli chodzi o podłogę – idealnym pokryciem będzie laminat lub deska podłogowa. Drewno lakierowane,  doskonale wpisuje się w ducha minimalizmu, który z kolei promuje styl loftowy. Płytki lub kamienie są znacznie mniej powszechne. Jako dekoracja ścienna mur jest idealnym rozwiązaniem. Możesz użyć jego imitacji lub możesz wykonać imitację gołego betonu. Opcjonalnie do dekoracji ścian nadaje się również zwykła emulsja, która pozwala pomalować ściany na dowolny kolor. Ponownie, jeśli pomalujesz go na biało, przestrzeń wizualnie wzrośnie..

Cegła na ścianach jest idealna do loftowego salonuCegła we wnętrzu loftowego salonuLoftowy salon z cegłą na ścianach

Bardzo ważne jest, aby ramy okienne i listwy przypodłogowe były wykonane z naturalnego drewna lub pomalowane na kolory, które komponują się z całością wnętrza. Innymi słowy, nie powinni «żyć na własną rękę».

Aranżacja i meble w loftowym salonie

Centrum salonu tego stylu stanowi masywna sofa pokryta skórą lub drogimi tkaninami. Co więcej, jego rozmiar w ogóle nie ma znaczenia. Główną zasadą jest to, że im więcej tym lepiej. Często wykorzystywany jest efekt starzenia się tapicerki, przetarcia itp. Mile widziana jest duża ilość wygodnych poduszek. Krzesła dla gości powinny być również pojemne i wystarczająco duże. I generalnie powinno być tu mnóstwo miejsc. Idealnie meble powinny być na kółkach, ponieważ loft charakteryzuje się prostotą wykonania permutacji. Dodatkowo możesz umieścić tafty, na przykład zamsz. Oprócz sofy obowiązkowym elementem jest stolik kawowy, który cechuje minimalizm pod względem wzornictwa. Dywan w ekstrawaganckich kolorach, leżący np. na podłodze jak lampart, wspaniale uzupełni wnętrze salonu. Ważnym atrybutem takiego salonu jest również ogromny telewizor z systemem akustycznym..

Telewizor z nagłośnieniem we wnętrzu salonu na poddaszu

W tym brutalnym wnętrzu cudownie będą wyglądać takie rzeczy jak hamaki, huśtawki przymocowane do sufitu, a nawet siatki do baseballu czy drzewa..

Oprócz wszystkich powyższych, odpowiednie są tutaj przedmioty antykwaryczne, wolnostojące, na przykład babcina skrzynia, fotel bujany, stare lampy, a także kwietniki, kute świeczniki, inne rzeczy i inne wszelkiego rodzaju unikatowe rzeczy. A w oknach takiego wnętrza nie można znaleźć koronkowych zasłon. Zamiast tego możesz znaleźć grubą bawełnianą lub drewnianą lub metalową żaluzje..

Salon w stylu loft zawiera również wiele nietuzinkowych lamp o geometrycznych kształtach w kolorze białym, szarym lub czarnym..

Białe lampy we wnętrzu loftowego salonuCzarne lampy w salonie w stylu loft

Sprzęt AGD jest używany bez zarzutu – od stalowych płyt po oszałamiające telewizory plazmowe.

Jeśli chodzi o użyte tekstylia, oprócz skóry zamsz ma doskonałą fakturę. Może być stosowany zarówno na otomanach, jak i poduszkach, a nawet na narzucie. Preferowane są dywany filcowe lub filcowe. Świetnie sprawdzi się, gdy jako tapicerkę wykorzystamy kaszmir, alpakę lub tapicerkę z pryszczami..