Wnętrze

Wskazówki dotyczące wizualnego powiększania małego mieszkania

Każda osoba chciałaby być właścicielem przestronnego mieszkania, urządzonego w tym samym stylu i odpowiednio podzielonego na strefy. Niestety mieszkania większości mieszkańców naszego kraju mają wyjątkowo małą powierzchnię. Jak sprawić, by nawet najmniejsze mieszkanie nie wyglądało jak magazyn pełen rzeczy?

Rozważ podstawowe zasady, zgodnie z którymi możesz wizualnie powiększyć przestrzeń nawet najmniejszego mieszkania..

Korzystanie z bogatych, żywych odcieni
Dekoracja małego mieszkania

Nawet ciemnych kolorów nie należy onieśmielić, choć zawężają przestrzeń. Oprócz tej wady, odcienie z tej gamy mają zalety – nadają wnętrzu głębię nasycenia. Pokój na tym nie traci, a wręcz przeciwnie wygrywa.

Łączenie przestrzeni z jedną teksturą, stylem, kolorem
Pomysły na małe mieszkanie

Jeśli pomalujesz ściany w sąsiednich pomieszczeniach jednym kolorem i zastosujesz jednolitą wykładzinę podłogową, mieszkanie wyda się wizualnie większe.

Używanie jasnej farby do sufitu
Jak zwiększyć powierzchnię w mieszkaniu?

Oczywiście niezwykle trudno wyobrazić sobie przestronne mieszkania z niskimi sufitami. Niemniej jednak, jeśli sufit będzie lżejszy niż ściany i tapeta, to pomieszczenie faktycznie wyda się bardziej przestronne..

Prawidłowe rozmieszczenie światła
Oświetlenie w małym mieszkaniu

Masywne żyrandole wizualnie zmniejszają przestrzeń. Lepiej wybrać mały żyrandol z kloszem, który zakrywa żarówki. Dobrym rozwiązaniem jest również oświetlenie punktowe..

«Nie!» za dużo akcesoriów i dekoracji
Jak urządzić małe mieszkanie

Mieszkania z mnóstwem dekoracji i dodatków (np. ciężkie dywaniki, aksamitne draperie, kandelabry, figurki podróżne, pamiątki itp.) wyglądają na zagracone i ciasne.

Korzystanie z każdego wolnego zakątka
Aranżacja małej sypialni

Każdy wolny zakątek w mieszkaniu może być przydatny w najbardziej nieoczekiwany sposób. Każda nisza, każdy zakątek może być idealnym miejscem np. na łóżko. To samo można powiedzieć o położeniu szafy czy regału, czy np. stołu. Często zdarza się, że nietypowy układ małego mieszkania może dać dużo lepszy efekt niż układ dużego mieszkania..

Wybór innych zasłon na okna
Zdjęcie małego salonu

Rolety lub rolety rzymskie znacznie powiększają przestrzeń. Jeśli z okien widać, powiedzmy, park lub dachy starych domów, dobrym rozwiązaniem byłoby całkowite porzucenie zasłon. W takim przypadku pomieszczenia będą jaśniejsze w ciągu dnia, a widok za oknem stanie się jakby kontynuacją pomieszczenia..

Korzystanie z lustrzanych paneli
Piękne wnętrze małej łazienki

Panele lustrzane można montować na ścianach mieszkania, a nawet na suficie. Pomogą wizualnie popchnąć ściany. Ten sam efekt można osiągnąć, umieszczając szafę na całą ścianę z lustrzanymi drzwiami przesuwnymi. Ponadto szafa to świetne miejsce do przechowywania rzeczy zagracających przestrzeń..

Korzystanie z najprostszych technik przebudowy
Drzwi przesuwne we wnętrzu

Małe mieszkanie będzie wyglądało na znacznie bardziej przestronne, jeśli np. zwykłe drzwi wahadłowe zastąpimy drzwiami przesuwnymi w stylu japońskim.

Nie kładź wszystkich mebli wzdłuż ścian
Wnętrze apartamentu typu studio

W małych mieszkaniach umieszczanie wszystkich mebli wzdłuż ścian nie jest zbyt racjonalne. Przestrzeń można również wykorzystać w pionie. Na przykład, wieszając półki na ścianie, które sięgają sufitu. Można tam umieścić książki i rzeczy, które nie są używane na co dzień..

Projekt, w którym styl najlepiej poszerza przestrzeń?

W przypadku małych mieszkań najlepszy jest projekt w stylu japońskim. Dzięki takiemu projektowi nic nie obciąża przestrzeni, jest spokojnie i przejrzyście uporządkowana. Projekt w stylu japońskim wykorzystuje lakoniczne kształty i nienaganne odcienie kolorów. Wykorzystywana jest minimalna ilość mebli i innych znanych atrybutów domu. Ma to na celu zaoszczędzenie miejsca w geograficznie małej, ale przeludnionej Japonii. Z tego powodu projekt w stylu japońskim jest najlepszą opcją dla małych mieszkań..

Robienie zdjęcia małego mieszkania

Kolory stosowane są w przeważającej mierze w jasnych kolorach – beżowym, białym, kremowym, mlecznym. Meble japońskie mają również jasny kolor. Do jego produkcji wykorzystywane są gładkie, nieteksturowane materiały. Tkaniny są również używane w jasnych odcieniach..

Opcje aranżacji małego mieszkania

Wnętrze w stylu japońskim działa kojąco. Sekret tkwi właśnie w braku zbędnych szczegółów, które rozpraszają uwagę. Wszystkie naczynia i inne rzeczy schowane są w zabudowanych szafach. Stosowane są drzwi przesuwne wykonane z tkaniny lub bambusa.

Jak zwiększyć przestrzeń w domu?

Japończycy wiedzą, jak bawić się światłem i przestrzenią w najbardziej fantastyczny sposób. Zastosowanie ekranów wieloskrzydłowych i przesuwnych tworzy nową geometrię przestrzeni, pozwala na emeryturę nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Zamiast dywanów stosuje się maty. We wnętrzu w stylu japońskim powinno być dużo światła. Wykorzystywane są abażury o najprostszych formach wykonane z papieru ryżowego. Te abażury sprawiają, że światło jest rozproszone i miękkie. To wizualnie powiększa przestrzeń..

Sypialnia w stylu japońskim

Stosowane są również najprostsze akcesoria. Są to ikebana, rzeźba, małe lakoniczne figurki. Jako akcesoria możesz również odebrać pudełka, wazony ceramiczne, wachlarze z rysunkami kojarzącymi się z Japonią (na przykład obraz kwitnącej wiśni).

Japońskie akcesoria w mieszkaniu

Obowiązkowym mieszkańcem mieszkania w stylu japońskim jest drzewo bonsai bonsai. Taka sosna, kwitnąca śliwka lub jakiekolwiek inne drzewo wywołuje u właścicieli mieszkania myśli o nieśmiertelności..

Apartament w stylu japońskim?

Ponadto hieroglify są najważniejszą cechą japońskiego wnętrza. Miłośnikom stylu japońskiego proponujemy draperie, pościel, naczynia i inne artykuły gospodarstwa domowego, ozdobione stylizowanymi japońskimi rysunkami narodowymi..

Styl japoński wananya

Podsumowując, powiemy, że w stylu japońskim każda drobiazg ma swój własny cel – zachować i zwiększyć harmonię w domu..