Wnętrze

Zamalowanie łóżka: które wybrać?

Środowisko, w którym dana osoba przebywa podczas odpoczynku, ma ogromne znaczenie dla pełnego relaksu. Dlatego we wnętrzu sypialni ważne jest wszystko: kolory, dźwięki, źródła światła, zapachy. Istotne znaczenie ma również lokalizacja łóżka i jego otoczenia..

Najczęściej łóżko w sypialni montuje się zagłówkiem przy ścianie. Daje to poczucie bezpieczeństwa tym, którzy na nim leżą. Istnieją jednak inne opcje lokalizacji, więc sposoby udekorowania przestrzeni wokół łóżka są również inne..

Projektanci przywiązują dużą wagę do przestrzeni na ścianie, do której przylega łóżko. To ogromne pole do kreatywności i wdrażania oryginalnych rozwiązań. Wykorzystanie obrazów jako elementu dekoracyjnego to klasyczny sposób na dekorację ścian..

Zanim zaczniesz mówić o wyborze obrazu, musisz zwrócić uwagę na inne techniki dekorowania przestrzeni nad łóżkiem. Takich technik jest bardzo dużo i można ich używać zarówno razem z obrazem, jak i osobno. Najczęstsze to:

Korzystanie z fototapet to technika, którą projektanci stosują od dziesięcioleci. Taką popularność tłumaczy wszechstronność tego pokrycia ściennego. Zaletą papieru fotograficznego można rozważyć:

  • różnorodność wzorów;
  • możliwość nanoszenia obrazów na zamówienie;
  • maskowanie stawów;
  • łatwość klejenia

Wady obejmują wysoki koszt niektórych rodzajów papieru fotograficznego..

Zastosowanie wyrobów tekstylnych jako elementu dekoracyjnego również pozostaje aktualne od wielu lat. Draperia z kilkoma rodzajami tkanin ściennych nad łóżkiem będzie wyglądać stylowo i nadać wnęce tajemniczego wyglądu..

Lustra nie są zbyt popularne. Ale niektóre rozwiązania konstrukcyjne wymagają obecności tego elementu tuż nad łóżkiem. Może to być duże niezależne lustro lub małe elementy używane do celów dekoracyjnych..

Konstrukcje i meble z płyt gipsowo-kartonowych będą miały znaczenie nad łóżkiem, jeśli w pokoju nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. Muszą być mniej uciążliwe, ponieważ uczucie ciężkiego wiszącego nad głową podczas snu nie sprzyja całkowitemu odprężeniu.

Panele 3D pozwalają zrealizować każdy pomysł projektanta. Mogą być wykonane z miękkich materiałów, płyt kartonowo-gipsowych, skóry i nie tylko. Ta odmiana pozwoli najlepiej połączyć ścianę nad łóżkiem z resztą wnętrza..

Najprościej jest podświetlić ścianę tapetą w jasnym odcieniu lub laminacie. Skóra może być również używana do tego samego celu. Odpowiedni obraz będzie można zawiesić na dowolnej gładkiej powierzchni, która zrównoważy wszystkie elementy dekoracyjne.

Obrazy i malowidła ścienne to powszechnie stosowany sposób na dekorację ściany nad łóżkiem. Tłumaczy się to ogromnym wyborem kolorów, wzorów, rozmiarów i dużym przedziałem cenowym. Pusta przestrzeń u wezgłowia łóżka sprawia wrażenie niedokończonego.

Możesz powiesić jeden duży obraz lub stworzyć całą galerię połączoną jednym motywem. Ważne jest, aby ramy, w których oprawione są obrazy, nie odbiegały od ogólnego stylu i tonu..

Ważne jest również, aby wybrany obraz był połączony z dekorem już na ścianie, tapetą, konstrukcjami z płyt gipsowo-kartonowych i innymi.

Konieczne jest prawidłowe podświetlenie wybranego panelu. Pomoże w tym metoda eksperymentalna. Podświetlenie decyduje o tym, czy obraz będzie robił ponure wrażenie, czy też promieniował dobrym nastrojem..

Uważa się, że nie trzeba wybierać obrazu do wnętrza, ponieważ jest to wyjątkowe dzieło sztuki, które powinno zająć centralne miejsce w scenerii. Ale nie każdego stać na prawdziwe dzieło mistrza i zadowalają się reprodukcjami. I to już nie jest sztuka, ale dekoracja. Dlatego możesz bezpiecznie szukać dokładnie tego, co jest odpowiednie dla określonego pomieszczenia..

Musisz wybrać rozmiar obrazka w oparciu o rozmiar łóżka. Uważa się, że odległość, jaką obrazy zajmują nad łóżkiem, powinna wynosić co najmniej połowę szerokości samego łóżka. Wielkość przestrzeni zajmowanej przez obrazy powinna być wprost proporcjonalna do wielkości łóżka.

Sklepy starają się dostarczać klientom obrazy najbardziej uniwersalne pod względem kolorystycznym i tematycznym. Najpopularniejsze tematy:

  • morski;
  • kwiatowy;
  • abstrakcja;
  • geometryczne i wiele innych.

Aby obraz pasował do wnętrza, konieczne jest skojarzenie kolorystyki pomieszczenia z odcieniami obrazu. Ta technika jest najczęstsza ze względu na jej skuteczność. Główne kolory płótna mogą pokrywać się z kolorem poduszek, dywanu, zasłon i nie tylko. Taki obraz harmonijnie połączy się z wnętrzem..

Innym sposobem na zintegrowanie reprodukcji z wnętrzem jest uczynienie z niej głównego celu całego otoczenia. W takiej sytuacji głównym celem tego elementu jest przyciągnięcie uwagi. Im jaśniejszy i bardziej kontrastowy akcent, tym więcej uwagi przyciąga. Kupując takie zdjęcie, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i projektu..

Jasna abstrakcja w sypialni

Ponadto obraz można wprowadzić do wnętrza zgodnie z cechami stylistycznymi. W takim przypadku płótno podkreśli ogólny pomysł na projekt. W pomieszczeniu w stylu minimalistycznym świetnie będzie wyglądał obraz z kilkoma dużymi elementami wykonanymi w dwóch lub trzech kolorach. Sypialnia w stylu wiejskim zostanie uzupełniona obrazem wiejskiego krajobrazu.

Geometryczna fabuła na ścianie sypialni

Malowanie łóżka i ćwiczenie Feng Shui

Zgodnie z praktyką Feng Shui, obrazy do sypialni należy wybierać z najwyższą starannością. Uważa się, że to właśnie w sypialni dana osoba jest najmniej chroniona z energetycznego punktu widzenia. Kobietom nie zaleca się wieszania płócien w jasnych kolorach w odcieniach czerwieni, żółci, błękitu i zieleni nad łóżkiem. Jeśli w poszukiwaniu towarzysza lub partnera życiowego nie można osiągnąć sukcesu, to na zdjęciu nad łóżkiem nie powinno być samotnych ludzkich obrazów. Jeśli nieszczęśliwa osoba jest wyraźnie przedstawiona na płótnie, to takiego obrazu w ogóle nie należy wisieć w domu.

Najlepszym tematem obrazu nad łóżkiem będą sparowane obiekty. Mogą to być dwa drzewa, dwa szczyty górskie, zakochana para lub urocze zwierzęta. Dobrze, jeśli zdjęcie pozwala na wizualizację pożądanych obrazów: dziecko, drogi samochód, wycieczka w góry.

Sypialnia w odcieniach beżu

Woda symbolizuje pieniądze. Ale to w sypialni jej wizerunek będzie im towarzyszył «przeciek» z domu. Portrety osób nieożywionych należy również przenieść z sypialni do innych pomieszczeń, ponieważ energia tych obrazów nie nadaje się do tego pomieszczenia..

Każdy obraz może wpływać na nastrój i stan psychiczny osoby. Wątki depresyjne i agresywne są nieodpowiednie do sypialni, ponieważ nie można się zrelaksować podczas ich kontemplacji. Obraz masywnych przedmiotów nad łóżkiem ma przytłaczający wpływ na kogoś, kto próbuje spać pod takim obrazem. Lepiej, jeśli przedstawione przedmioty są lekkie i pełne wdzięku..

Wulkany i wodospady na płótnie nadają zbyt dynamiczny nastrój. Są bardziej energetyzujące niż relaksujące. Działka powinna być spokojna i spokojna. Ważna jest osobista percepcja obrazu. Ta sama fabuła może jednocześnie wywoływać spokój i irytację u dwóch różnych osób. Dlatego przed wyborem obrazu do dekoracji sypialni powinieneś wysłuchać swojego wewnętrznego stanu i percepcji..