Wnętrze

Zasady dopasowania szarego koloru

Zbudowanie wnętrza w kolorze szarym to jedno z najtrudniejszych, ale i ciekawych zadań. Oczywiście wszystkie inne kolory również mają swoje niuanse, ale szary jest zbyt wrażliwy na kolory, które są obok niego. Ponadto występuje w zadziwiającej różnorodności odcieni. Ale ten kolor ma pewien magiczny urok, jego neutralność i spokój mogą sprawić, że pokój będzie niezwykle wygodny, gościnny i relaksujący..

 • Szare wnętrza przypadną do gustu koneserom wdzięku i szacunku

  Wnętrze w kolorze szarym

 • Szare wnętrza to wyrafinowanie i wyrafinowanie smaku

  Szare wnętrze

Poprzednie Następne
12

Zanim więc zaczniesz dekorować pokój w odcieniach szarości, musisz wszystko dokładnie przemyśleć, przyjrzeć się przykładom istniejących wnętrz, przedyskutować tę kwestię ze specjalistami i dopiero wtedy przystąpić do realizacji zadania. W końcu jeden błąd, jeden niedokładny krok i tyle – zamiast przytulnego gniazdka dostajemy nudę, a być może nawet depresję. Ale nie wszystko jest takie przerażające, przez dziesięciolecia projektanci zgromadzili ogromne doświadczenie w pracy ze wszystkimi kolorami i ich kombinacjami. Na przykład wielu ekspertów bardzo lubi pracować z szarością, z jej pomocą łatwo jest poprawić błędy, które zostały już popełnione w projekcie, można również zrównoważyć dowolne kombinacje kolorów. Ale każdy odcień szarości i każda kombinacja musi działać inaczej..

Zacznijmy od jesiennych odcieni szarości. Czemu? Ponieważ łatwiej się z nimi pracuje, są bardziej neutralne i mniej krzykliwe. Mówimy o takich tonach, jak kolor chmur przed deszczem (ale w żadnym wypadku o sufit), kolor gałązek wierzby i kolor myszy..

Ale te odcienie nie powinny być używane jako akcenty lub dodatki, mogą być jedynie tłem. Ale możesz uzupełnić je drewnem w dowolnym jego przejawach lub kolorystyce drewnopodobnej. Najbardziej preferowane w pracach projektowych są jasnożółte i czerwonawe odcienie drewna, takie jak jasny dąb, brzoza, orzech, buk, akacja, olcha.

Wybierając tę ​​kombinację do wnętrza, trudno popełnić błąd, jest to najbardziej korzystna opcja. Co należy tutaj wziąć pod uwagę? Szarość powinna być naturalnie miękka, a biel powinna pochodzić ze słodkiej palety, takiej jak cappuccino, karmel, śmietana i mleczna biel. Tak piękna oprawa nada szarości lekkości i ciepła..

 • Dla tych, którzy boją się popełnić błąd z „partnerem” na szaro…

  Połączenie z bielą jest idealne

  Idealne połączenie szarości i bieli

 • Do łazienki jest to idealne połączenie:

  Biel nie rani oczu, ale nie ma też szarej nudy

  Uniwersalność szaro-białego połączenia

 • Użyj kombinacji szarości i bieli, aby stworzyć niesamowite przejścia kolorów

  Szare i białe we wnętrzu

 • Dodaj wzór i więcej światła

  A atmosfera stanie się nie tylko lekka, ale i świeża

  Kąpiel w odcieniach szarości i bieli

 • W sypialni taka kombinacja musi koniecznie mieć odcienie ze słodkiej palety.

  Inaczej sen nie będzie słodki

  Szaro-biała sypialnia ze słodkiej palety

 • Połączenie szarości i bieli nadaje się uniwersalnie do prawie wszystkich pomieszczeń

  Szara i biała wanna

Poprzednie Następne
123456

To, jak dokładnie rozłożyć role szarości i bieli, zależy od naturalnego światła pomieszczenia i jego wielkości. Oznacza to, że jeśli pomieszczenie jest duże i dobrze oświetlone światłem słonecznym, a ponadto przez większość dnia, jeśli chcesz, możesz użyć szarości do dekoracji ścian, mebli, drzwi, zasłon, płytek. W przeciwnym razie nie da się uniknąć mroku i wizualnej redukcji przestrzeni. W innych warunkach lepiej jest, aby ściany były białe, do wszystkiego innego można wybrać powiązane odcienie bieli lub bardzo jasnej szarości. Akcesoria mogą być w odcieniach szarości, kawy lub mleka..

Szare i białe wnętrze

Duet z jasnoniebieskim (niebieskim) i turkusowym

Niebiesko-szare wnętrza są chłodne, ale orzeźwiające. Najczęściej spotykane są w stylu vintage, choć zastosowanie w innych stylach nie jest błędem. Ale w przypadku atmosfery vintage odpowiedni jest tylko pewien odcień szarości – jasny perłowy szary z nutami odcieni niebieskawych lub liliowych, ten odcień nazywa się – antyczną szarością. Jednocześnie kolor niebieski można zaprezentować w dwóch wersjach – miękkiej i nieco jaśniejszej. Takie wnętrze będzie wyrafinowane i wyrafinowane..

Również ta kombinacja kolorów jest dobra dla klasycznych stylów. Ale tutaj musisz wziąć ich pastelowe odcienie. W takim przypadku konstrukcja wnętrza będzie łatwiejsza. Na tej podstawie można nadać dowolnemu stylowi, nawet najnowocześniejszemu, wdzięku vintage lub elegancji klasyki, nie naruszając przy tym stylu..

Jeśli weźmiemy kombinację bogatych tonów szarości i błękitu (niebieskiego lub turkusowego), to wnętrze okaże się zimne, surowe, ale spokojne i, można by rzec, ogólne. Ogólne w tym sensie, że w takim wnętrzu nie zapanuje ani pierwiastek męski, ani żeński. Cóż, ta kombinacja nadaje się do salonów i ewentualnie do sypialni małżonków, biorąc pod uwagę fakt, że oboje będą wygodnie w tak zimnej atmosferze. Możesz oczywiście wziąć to połączenie do jadalni lub kuchni, ale nie w dużych ilościach..

Możesz dodać wzór do ścian lub mebli, aby otoczenie nie było zbyt surowe. Okazuje się więc, że ornament lub wzór swoją miękkością zrównoważy twardość błękitu i szarości, nadając wnętrzu harmonii..

To kontrowersyjna, ale wspaniała kombinacja. Jest kontrowersyjna, ponieważ kolory są w wyraźnym konflikcie. Ale! Jeśli poprawnie umieścisz akcenty i rozłożysz role, żółty kolor będzie «oparzenie» na szarym tle, jak słońce na niebie (na szarawym niebie). Co masz na myśli, kładąc nacisk i przypisując role? Aby stworzyć efekt słońca, potrzebujesz niewielkiej ilości żółtego, powinno być znacznie mniej niż szarości. W przeciwnym razie efekt «blask» znikać.

Wybierając szaro-żółtą kombinację, wpuścisz do wnętrza jasne słońce

Szarość w tej kombinacji musi koniecznie dominować – ściany, podłoga, sufit. Ale nie w jednym jednolitym kolorze, lepiej zastosować kilka zbliżonych odcieni szarości, aby wnętrze nie było nudne i statyczne (nieruchome). Meble w tym zestawieniu mogą być również w odcieniu szarym, ale różniącym się od tła, lub białym, czarnym lub drewnopodobnym.

Szare i żółte kolory we wnętrzu

Taki pokój nabiera radości mimo szarego tła. Okazuje się taka atmosfera jak podczas letniego grzybowego deszczu, kiedy na niebie widać zarówno szare chmury, jak i jasne słońce.

Żółte akcenty na szarym tle

Takie zestawienie można zastosować absolutnie w każdym pomieszczeniu – choć do pokoju dziecięcego lepiej wybrać inne kolory – ale w kuchni ten duet zajmuje zupełnie inną pozycję. Tutaj będzie to zbyt techniczne. Faktem jest, że w kuchni te kolory będą odbierane inaczej: szary jako metal, a żółty jako sygnał. Wynika to z faktu, że w kuchni jest dużo sprzętu AGD, części zimnych, zamkniętych elewacji i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nadal istnieje chęć użycia szaro-żółtej kombinacji do kuchni, to w przypadku, gdy jest to styl high-tech. Aby stworzyć bardziej przytulną i domową atmosferę, lepiej zastąpić żółty paletą pościeli lub kolorem drewna..

Duet z zielenią

To połączenie tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę. Ale nie tylko. Jeśli pomieszczenie jest małe, szare ściany i sufit wizualnie rozciągną pomieszczenie, czyniąc je bardziej przestronnym. A zielone akcenty dodatkowo wzmocnią to uczucie, nie skupiając się na nim zbytnio..

Szary i zielony

Ogólnie rzecz biorąc, ta kombinacja nie jest tak często spotykana we wnętrzach (i w ubraniach), ale jeśli taki duet jest już wybrany, to wprowadzi do pokoju spokój i ciszę.

Szary kolor we wnętrzu nie przyciąga uwagi, podkreśla kolory, które z nim są «współistnieć», tym samym czyniąc je kompletnymi. Szaro-zielona kombinacja wygląda miękko i dyskretnie, takie wnętrze nigdy się nie znudzi, niezależnie od tego, czy wybierzemy jasne, czy stonowane odcienie zieleni i szarości.

Lekkie i dyskretne wnętrze w szarozielonym wzornictwie, w którym po prostu nie można się nudzić

Unia szarości i brązu

Stosunek do tego połączenia jest niejednoznaczny. Ktoś jest pewien, że nie można połączyć tych dwóch neutralnych kolorów, nazywając ich bardzo kapryśną parą, inni uważają, że dobrze się dogadują w tym samym pomieszczeniu i wygląda to ciekawie. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, ale jest wiele przykładów projektów, w których szarość i brąz tworzą piękną, harmonijną i zrównoważoną parę. Możesz wybrać zasadę kontrastu: szarość przyjmuje ciemność i zimno, a brąz – ciepłą i jasną. Można też bawić się tłem i wypełnieniem, czyli na szare tło lepiej wybrać meble w kolorze jasnobrązowym, a nawet złotym. Warto pamiętać, że meble nie powinny być ciężkie, masywne, lepiej wybrać coś lżejszego np. z rattanu. Szarość będzie wyglądała bardziej szlachetnie, jeśli brązowe meble będą miały pełne wdzięku wykończenie lub nieco nietypowe kształty. Między innymi dla większej harmonii można dodać do tego połączenia biel, choć jest również neutralna, ale jej wszechstronność i praktyczność sprawi, że wnętrze będzie lżejsze i ciekawsze..

 • Średnio szare odcienie wraz z brązowymi tonami

  Stwarza to przytulną i relaksującą atmosferę w sypialni.

 • Wszelkie odcienie brązu nadają się do szarości.

  Jeszcze lepiej, jeśli używa się kilku naraz.

 • W połączeniu z brązem szary można wyrazić na różne sposoby….

  Jednocześnie jako tło wiodące i jako neutralny wzmacniacz brązu

Poprzednie Następne
123

Nawiasem mówiąc, są pewne odcienie szarości, które są z brązem (a także wszystkie «gliniany») połącz dobrze. Jest to paleta średnioszarych tonów, a mianowicie: aluminium, bejcowany dąb, szara flanela, cyna i kość słoniowa. Te odcienie nawiązują do męskich materiałów, takich jak łupek i granit, z nutami beżu i szarości. Dlatego w połączeniu z brązem dają pokrewną paletę, która świetnie prezentuje się we wnętrzu. Wyrafinowanie, szyk i uspokajający efekt tego połączenia dobrze sprawdza się w sypialni lub salonie..

Szaro-czerwone kombinacje

Połączenie szarości z czerwienią stało się bardzo popularne we współczesnym świecie. Jest najczęściej stosowany w stylach high-tech, art deco i neobarokowym. Jest stylowy, modny i luksusowy.

Szaro-czerwone wnętrze

A dodając czarny kolor, uzyskujemy nowoczesny styl glamour. Ale czerwień i czerń będą tylko w roli akcentów – choć przyciągną do siebie całą uwagę – a żeby podkreślić i wzmocnić efekt, tło powinno być szare.

Czerwone i czarne akcenty na szarym tle

Czerwone błyski na szarym tle będą wyglądać soczyście i niecodziennie we wnętrzu każdego pomieszczenia. Na przykład takie połączenie jest dobre dla zestawów kuchennych. A dla tych, którzy chcą wzbogacić swoją kuchnię, ale nie za jasną, ten projekt jest idealny: szare i czerwone akcenty.

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku tego tandemu bardziej skuteczne jest użycie szarego jako dominującego i czerwonego jako dopełnienia. Faktem jest, że jest to wciąż nieco pulsująca i trudna do percepcji kombinacja. Dlatego ten podział ról nieco łagodzi surowość. Do tego związku często dodaje się również biel, o której wiadomo, że jest bardzo wszechstronna i piękna. «neutralizator», oprócz białego możesz dodać kremowy kolor. Wszystko to pomaga nie tylko zmiękczyć ogólny wygląd, ale także zapobiec wizualnemu pomniejszeniu pomieszczenia z powodu obecności czerwieni..

Odpowiednie rozłożenie ról oraz dodatek bieli stworzy wspaniałe szaro-czerwone wnętrze.

To wspaniała para, odnosząca sukcesy ze wszystkich stron. Ponieważ szary jest kolorem pośrednim między bielą a czernią, doskonale komponuje się z każdym z nich. W takim wnętrzu nie będzie ozdobników, efekciarstwa i pretensjonalności. Tylko lakonizm, lekka surowość i wdzięk. Za pomocą kombinacji czerni i szarości możesz doskonale podkreślić formy, a także usunąć nadmiar agresywności, jeśli nadal występują inne jasne kolory.

Szare wnętrza, zarówno same jak i w połączeniu z innymi kolorami, to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą podkreślić swoje bogactwo. Od dawna udowodniono, że osoby o niskich dochodach starają się, aby ich wnętrza były jasne i krzykliwe. Ale ci bardziej udani wolą czerń, biel i szarość. Takie projekty wyglądają na umiarkowane, szanowane i wyrafinowane..