Zewnętrzny

Dom na wsi własnymi rękami

Dacza to marzenie większości mieszczan zmęczonych ciągłym gwarem metropolii. Dacza to okazja do ucieczki na łono natury do całkowitej jedności z nią, a także możliwość spędzenia czasu z rodziną na pikniku lub grillu. Kup teraz działkę nie jest trudny, ale dla naprawdę komfortowego pobytu musisz zacząć budować dom.
nowoczesna dacza Osiedle Dacza elegancki domek z drewna

Teraz wcale nie trzeba gonić za prestiżowymi domami, budować pałac, bo teraz trudno tym zaskoczyć. O wiele ciekawiej jest stworzyć mały, ale przytulny i klimatyczny dom, z którego nie będzie się chciało wychodzić. Po starannej pracy nad stworzeniem i projektem wiejskiego domu możesz zbudować miejsce do odpoczynku fizycznego i psychicznego. Po zbudowaniu wiejskiego domu własnymi rękami możesz urzeczywistnić w nim wszystkie swoje marzenia i fantazje z dzieciństwa, aby stworzyć idealne miejsce na wakacje.

brązowy dacza czerwona dacza modułowy domek letniskowy domek modułowy mały domek pod drzewem z poddaszem

Wybór najlepszego miejsca

Jeśli zaczniesz budować dom na działce, musisz przestrzegać ogólnie przyjętych zasad budowlanych, więc nie spiesz się z wykopaniem dołu fundamentowego z wyprzedzeniem. Zgodnie z aktami prawnymi dom musi być zlokalizowany zgodnie z następującymi wymaganiami lokalizacyjnymi:

 • nie bliżej niż pięć metrów od ulicy;
 • co najmniej trzy metry od jezdni;
 • odległość do sąsiednich budynków – 3 metry lub więcej.

domek z tarasem Chatka dwupiętrowy niebieski domek dwupiętrowy dworek

Teraz musisz z grubsza zobaczyć, co się stanie, ponieważ powinno to być dokładnie monitorowane. Jeśli plac budowy spadł na nizinę, musisz poszukać alternatywnej opcji, ponieważ nie możesz postawić domu w dole. Umieszczając dom na nizinie, możesz skazać go na ciągłe podtapianie od roztopów i wody deszczowej. Najlepiej byłoby znaleźć miejsce na wzgórzu, najlepiej w północno-zachodniej części lądu. Jeśli teren jest płaski, będziesz musiał zbudować system odwadniający..

schludny domek duży domek z ramą domek na poddaszu domek z poddaszem użytkowym

Opcje udanych projektów

Możesz zbudować mały dom, ale to nie znaczy, że nie będzie wygodny. Dysponując niewielką powierzchnią można ją odpowiednio zagospodarować w taki sposób, aby w budynku znalazły się wszystkie niezbędne pomieszczenia. Weranda jest jednym z obowiązkowych atrybutów wiejskiego domu, ponieważ tam rodzina będzie spędzać wszystkie swoje spotkania.

domek ze stawem domek ze sztucznym strumieniem domek z ogrodem mały oryginalny domek niezwykła dacza stylowy domek

Najpopularniejszą opcją dla wiejskiego domu jest parterowy budynek z poddaszem. Ta opcja od dawna jest testowana przez czas i ma dalsze perspektywy rozwoju. Za pomocą strychu możesz odmówić budowy dodatkowych budynków gospodarczych. Do tego typu domów często dołączane są tarasy zewnętrzne, w których latem można miło spędzić czas, wyposażając je jako jadalnie na świeżym powietrzu..

Po zbudowaniu strychu możesz zwiększyć użyteczną powierzchnię domu, podczas gdy nie musisz budować drugiego piętra, wystarczy, że dach zostanie zmodyfikowany i lekko podniesiony. W takim przypadku sypialnie najlepiej umieścić na drugim piętrze, a pierwszą zostawić na kuchnię i salon..

dom z prefabrykatów własnymi rękami reprezentacja narodowa hi-tech elegancki prefabrykowany domek letni

Najlepszym rozwiązaniem byłby również dom hi-tech. Temat domów bliźniaczych pozostaje aktualny. Na działce znajdują się dwa domy, z których jeden jest pomniejszoną kopią drugiego. Takie domy są szczególnie popularne wśród tych, którzy lubią wypoczywać w dużym towarzystwie, ponieważ można oddać mniejszą część gościom, nie krępując się nawzajem.

Dom wiejski z drewna

Doskonała opcja do budowy domu wiejskiego, ponieważ jest ekonomicznie opłacalna, ponadto podczas budowy takiej konstrukcji nie będą wymagane globalne prace wykończeniowe. Ponadto będzie przyjazny dla środowiska, co oznacza, że ​​zawsze będzie w nim wygodnie. Jednak mimo to istnieje poważna wada – złożoność konstrukcji. Dlatego jest mało prawdopodobne, abyś sam go zbudował, będziesz musiał skorzystać z pomocy profesjonalnych budowniczych..

antyczne drewniane zimowy dom z baru oryginalny domek letniskowy w lesie niebieski wiejski dom przytulny dom czarny drewniany dom elegancki drewniany domek elegancki leśny domek z drewna duża dacza z drewna

Kamienny wiejski dom

Wiejski dom zbudowany z kamienia to nieznośny luksus. Oczywiście jest to najmocniejsza i najtrwalsza opcja, ale jest też najdroższa. Czy warto, czy nie, decydować się tylko dla tych, którzy chcą rozpocząć budowę osobistego wiejskiego domu, aby cała rodzina mogła się zrelaksować. Materiał może być użyty:

 • cegła;
 • bloki z gazobetonu i pianobetonu;
 • skorupiak;
 • kamień naturalny.

Samodzielne i szybkie zbudowanie takiego domu jest prawie niemożliwe. Jeśli nie zwlekasz z budową przez dziesiątki lat, pozostawiając na miejscu niezrozumiałą strukturę, powinieneś skontaktować się ze specjalistami (murarzami), którzy wykonają pracę dla właściciela wielokrotnie szybciej.

śnieżnobiały wiejski dom domek ogrodowy domek Valeya murowany domek domek z czerwonej cegły dwupiętrowy domek murowany domek z dużym poddaszem murowany domek murowany dom z dużą szopą mała ceglana dacza

Konstrukcja prefabrykowana

Ostatnio domy te przestały być nieatrakcyjne i nudne, ponieważ teraz producenci oferują oryginalne konstrukcje architektoniczne na jednym lub dwóch piętrach z ulepszonym układem. Budowa takiego domu to przyjemność. W rzeczywistości jest to oryginalny i duży konstruktor, który jest łatwy w montażu i nie wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy..

Pozytywne jest to, że istnieją już systemy komunikacji, w tym:

 • okablowanie elektryczne;
 • systemy wentylacji i klimatyzacji;
 • rury wodne.

wiejski domek mały prefabrykowany domek pod drzewem mały domek z prefabrykatów mały dom z prefabrykatów ogromny domek z prefabrykatów? prefabrykowany domek prefabrykowany dwupiętrowy domek drewno prefabrykowane

Dzięki temu początkujący unika różnych błędów, które byłyby możliwe i będzie mógł zbudować dom własnymi rękami. Są tu również wbudowane:

 • kuchnia;
 • łazienka;
 • pokój wypoczynkowy.

Dzięki temu, że jest prąd i ogrzewanie, korzystanie z domu jest możliwe nawet zimą. Po wypełnieniu domu niezbędnymi urządzeniami hydraulicznymi i meblami możesz bezpiecznie wprowadzić się do niego i mieszkać w dowolnym dogodnym czasie lub na bieżąco.

Dom szkieletowy

Domy wiejskie z ramą to opcja niskobudżetowa, którą możesz zbudować samodzielnie. Technologia budowy jest prosta, co oznacza, że ​​poradzisz sobie sam. Chociaż czasami nadal musisz użyć jeszcze kilku wolnych rąk, ale do tego nie musisz zatrudniać specjalistów, wystarczy poprosić o pomoc 1-2 znajomych. Jeśli z głową zaangażujesz się na budowie, to za 2-3 tygodnie dom będzie całkowicie gotowy.

dom z białą ramą duży domek z ramą duże domy szkieletowe dom z zieloną ramą dom szkieletowy w lesie dom szkieletowy z basenem na trawniku dom szkieletowy z miejscem odpoczynku rama wykonana z drewna oryginalny dwupiętrowy dom szkieletowy

Budowa domu z ramą DIY

Fundacja

Jeśli został zalany przez dawnych właścicieli, to miał szczęście i pozostaje tylko dostosować wymagany obwód za pomocą technologii kolumnowej. Poprzedni fundament należy zabezpieczyć, w tym celu należy wykopać wokół niego wykop o głębokości pół metra i nałożyć masę hydroizolacyjną na ściany fundamentu, a następnie pokryć go hydroszkłem.

Jeśli fundament kładzie się od zera, konieczne jest oczyszczenie terenu pod budowę żyznej gleby, przeniesienie go do miasta w celu racjonalnego wykorzystania. Zamiast ziemi musisz wypełnić piasek, po czym możesz wykopać rów, wypełniając go niezbędnym materiałem. Zamarznięty podkład musi być wodoodporny i pokryty hydroszkłem. W przypadku podłogi piwnicy w fundamencie wykonuje się otwory wentylacyjne pod kotwy z kołkami (9-12 sztuk). Podstawa musi być ceglana, jej wysokość to 1 metr.

Po przejściu etapu z fundamentem należy przystąpić do montażu podłogi piwnicy, najlepiej zrobić to zgodnie ze schematem «Platforma», co jest zrobione z belek lub drewnianych belek.

Ściany i ich wyjście

Ściany montuje się na powierzchni gotowej podłogi, moduły należy przymocować do dolnej części szyny kwadratowej. Ściany ramy są wystarczająco duże, więc lepiej nie instalować ich samodzielnie, ale poproś o pomoc towarzyszy, aby zrobili to wspólnie. Całkowity czas montażu dla wszystkich ścian domu wynosi 1 tydzień. Najważniejsze jest tutaj prawidłowe połączenie stref narożnych z poprzecznymi paskami i bezpieczne ich zabezpieczenie kolcami lub wspornikami. Po zamontowaniu ścian konieczne jest rozpoczęcie wzmacniania ościeżnicy za pomocą szelek i rozpór, co odgrywa ważną rolę.

Dach

Konstrukcja dachu domu szkieletowego składa się z systemu krokwi i części dachowej, druga obejmuje:

 • szorstka powłoka;
 • warstwy pary i hydroizolacji;
 • powłoka dekoracyjna.

System krokwi należy zmontować według starannie opracowanego projektu, wysokość poddasza wynosi 1,5 metra. Optymalny kształt dachu to 4-spadowy, czas montażu dachu to 5-7 dni.

Okładziny ścienne

Rama domu musi być osłonięta deską calową. Aby nadać konstrukcji dodatkową niezawodność, część poszycia mocuje się pod kątem. Droższą opcją jest zastosowanie płyt wiórowych wiązanych cementem zamiast płyt. Prace poszyciowe należy rozpocząć od elewacji, kontynuować od ścian bocznych i zakończyć na tyłach domu..

Po tym następuje ostateczna praca na zewnątrz wiejskiego domu, która obejmuje:

 • dach;
 • wylot rur i kominów;
 • instalacja aeratora kalenicowego;
 • okładziny ścienne i dekoracje;
 • mocowanie paneli elewacyjnych,.

Jeśli wyznaczysz sobie cel i szybko do niego pójdziesz, to za 3-4 tygodnie będziesz mógł podziwiać ukończoną pracę w postaci własnego wiejskiego domu, zbudowanego własnymi rękami. Teraz możesz wykonać prace wewnętrzne i wypełnić wnętrze według własnego gustu. Tutaj możesz urzeczywistnić wszystkie swoje pomysły i pragnienia, wypełniając dom oryginalnymi meblami, stylowymi gadżetami dekoracyjnymi i innymi rzeczami, które wydają się niezbędne.