Zewnętrzny

Piękne drewniane domy: luksusowe fasady na zdjęciu

Zwykła drewniana skrzynka może być skomplikowana z różnymi nadstawkami, dzięki czemu ostatecznie powstaje piękny drewniany dom. Patrząc na rysunki dzieci, można sobie wyobrazić, że domek z drewna to zwykłe pudełko z 4 ścianami, które podzielone jest na pomieszczenia wewnątrz. Patrząc na większość wiejskich domów, możesz zrozumieć, że dokładnie takie są domy w rzeczywistości. Mimo to tutaj możesz pokazać swoją wyobraźnię, zrobić piękny dom o niebanalnym wyglądzie, a to może nam pomóc. duży wybór projektów domów.

Budując dom z domu z bali, nie powinieneś się ograniczać. Dom z bali to trwały materiał, który otwiera przed właścicielem nowe możliwości. Dokonując architektonicznych dodatków, możesz stworzyć oryginalny dom o pięknym wyglądzie zewnętrznym..
2017-12-12_22-14-36unikalna własnośćduży dom z baru duży dom z drewna duży dom modrzewiowy dom z bali Chatka dom piętrowy z drewna drewniany dom w kolorze szarym drewniany dom nad jeziorem drewniany dom o nietypowym kształcie drewniany dom z balkonemdrewniane-domy-w-uk drewniane-domy-w-uk-dzisiaj

Okno wykuszowe

W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskują wykusze w drewnianym domu. Wykusz – część pomieszczenia wystająca poza fasadę i jej płaszczyznę. Nie można go nazwać przedłużeniem, ponieważ jest tylko kontynuacją domu, znajdującego się w ogrzewanym pomieszczeniu. Wykusz uatrakcyjni wygląd architektoniczny, a łączna powierzchnia jest większa o kilka kwadratów.

% d1% 8d% d1% 80% d0% ba% d0% b5% d1% 80 % d1% 8d% d1% 80% d0% ba% d0% b5% d1% 805

Okno wykuszowe może mieć prosty kształt kwadratu lub prostokąta lub złożony wielokąt. Wykusz z dużą ilością narożników burzy stereotypowe myślenie, sprawia, że ​​elewacja domu jest oryginalna i nietuzinkowa. Konstrukcyjnie wykusz może wystawać zarówno na rogu drewnianego domu, jak i wzdłuż jego ściany. Dzięki zastosowaniu tej techniki architektonicznej można zwiększyć powierzchnię domu, stworzyć oryginalny wygląd i wpuścić do domu więcej naturalnego światła, ponieważ często jest on jak najbardziej przeszklony. Wykusz można umieścić nie tylko na parterze domu, ale również wejść na dach, co stworzy efektowny wygląd, przypominający kolumny lub małe wieże.

W jednym domu można jednocześnie zastosować kilka wykuszy różnych typów. W jednej części domu może to być podwójne okno wykuszowe, z drugiej strony – wieloaspektowe jednopiętrowe i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, obecność wykusza będzie w stanie urozmaicić zewnętrzną część drewnianego domu, wprowadzić do niego świeżą falę i ożywić oryginalne pomysły właściciela.

drewniany dom z pięknym krajobrazem drewniany dom z otwartą przestrzenią drewniany dom z płaskim dachem drewniany dom z okładziną elewacyjną drewniany dom z dachem krytym dachówką drewniany dom o rustykalnej stylizacjidom z białego drewna dom z baru w oryginalnym stylu biały dom z drewna dom z drewna z zielonym dachem dom z drewna z płytkami monolitycznymidom z drewna z oryginalnymi wykończeniami

Ganek i taras

Taras lub jego małe odmiany to skrzydło, które ma zarówno funkcjonalne obciążenie, jak i stylowy wygląd. Taras to otwarta przestrzeń z jedną ścianą, rodzajem przedłużenia na podporach lub filarach. Od góry ganek przykryty jest dachem tego samego typu co dom lub może być wzniesiony osobno. Taras jest szczególnie popularny w południowych regionach kraju, ponieważ często jest tam ciepło i obszar ten jest regularnie używany. Tutaj możesz miło spędzić czas z przyjaciółmi lub krewnymi, usiąść przy stole na świeżym powietrzu, czy to słonecznie, czy pochmurno.
Obecnie coraz większą popularność zyskuje taras, który można wykorzystać zarówno po jednej stronie domu, jak i na całym jego obwodzie. Tym samym nie tylko zmienia wygląd drewnianego domu, ale także go uszlachetnia..

Domy z werandą cieszą się szczególną popularnością w chłodniejszych regionach, buduje się tu dodatkowe ściany, urządza się powierzchnię z możliwością zastosowania systemów grzewczych. Nie ma potrzeby mylić tarasu i werandy, ponieważ taras jest otwarty i nadaje się tylko na czas letni, ale weranda jest zamkniętym pomieszczeniem ze ścianami i oknami. Jego przeznaczenie też jest inne, ponieważ przede wszystkim jest pomieszczeniem chroniącym wejście do domu przed «humory» pogoda.

dom z bali dom z drewna profilowanego dom z jasnego drewna z ogrodzeniem dom z jasnego drewna z czarnym dachem ciemny dom z bali dom z dużymi oknami dom z oryginalnym dachem jasno oświetlony dom dom na letnią rezydencję z baru dom poza miastem otoczony drzewamiczy-domy-drewniane-tańsze-w porównaniu do-domów-z-innych-materiałów

Loggia i balkon

Jeśli dom drewniany nie składa się z jednej kondygnacji, warto pomyśleć o tym, jak urozmaicić wygląd konstrukcji oryginalnymi dobudówkami. Jako dodatkowy element architektoniczny możesz wykorzystać balkon lub loggię..

Balkon jest rodzajem podtypu tarasu, który nie znajduje się na parterze. Takie rozszerzenie często pozostaje otwarte. Jeśli korzystasz z balkonu w drewnianym wiejskim domu lub domku, może to być nie tylko element dekoracyjny na zewnątrz, ale także miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu.

W zgiełku miasta balkon mieszkania ma często funkcję techniczną, służy jako pomieszczenie do przechowywania różnych rzeczy. W przypadku wiejskiego domu lub domku letniskowego nie ma potrzeby zaśmiecania go śmieciami, lepiej używać go zgodnie z jego przeznaczeniem, a mianowicie do biernego wypoczynku. Zawsze będzie miło wyjść na balkon, zaczerpnąć świeżego powietrza lub po prostu podziwiać widok na okolicę przy filiżance gorącej kawy. Balkon może być mały z wyjściem z jednego pokoju lub na całej ścianie, może mieć kilka wyjść, zarówno z sypialni, jak i z pomieszczeń wspólnych..

derevyannie_doma_iz_brusa_35-650x975 wyjątkowe-piękne-domy-drewniane-ładny-projekt-dla-ciebie

Loggia to rodzaj przeszklonego balkonu, który wystaje poza dom lub znajduje się w jego wnętrzu. Cała różnica między balkonem a loggią polega na tym, że balkon jest otwarty ze wszystkich stron, ale loggia zamyka się z dwóch lub trzech stron..

Konstrukcyjnie balkon i loggię można wykorzystać jako rodzaj kontynuacji tarasu, wykusza lub werandy pierwszego piętra. Przy takim układzie balkon posiada dodatkowe ubezpieczenie mocowania i wzmocnienia w postaci dolnej nadstawki.

dom z drewna w górzystym terenie domek na drzewie na wzgórzu żółto-brązowy drewniany dom wiejski dom z baruwykorzystanie bali w budowie domu kaskadowy drewniany dom piękny projekt drewnianego domu piękny dom ze schodami mały domek z drewna z czerwonym dachem mały domek z drewna nad jezioremdom parterowy z drewna

Balkon

Belvedere to oryginalny rodzaj dobudowy, który zamieni zwykły drewniany dom w stylowe dzieło sztuki. Jeśli zajrzysz do słownika, sama koncepcja jest tłumaczona z włoskiego jako «piękny widok». To właśnie gwarantuje tego typu rozbudowę, która na zewnątrz reprezentuje rodzaj wieży znajdującej się nad górną kondygnacją. Mówiąc najprościej, jest to rodzaj altany, która została umieszczona na dachu drewnianego domu..

W rzeczywistości belweder jest oryginalną dobudówką na dachu prywatnego domu, ma fantazyjny kształt i stylowy wygląd. Na terenie Federacji Rosyjskiej lepiej jest używać wersji przeszklonej, aby chronić ją przed kaprysami natury w postaci śniegu lub deszczu. Tego typu dobudowa jest skomplikowana w swojej konstrukcji i będzie kosztować nieźle, ale piękny wygląd i przytulne miejsce do odpoczynku są tego warte..

Ogólnie chciałbym powiedzieć, że drewniany dom nie musi być banalną skrzynką z bali lub drewna. Przy odrobinie wysiłku można zbudować szykowny dom, w którym chce się spędzać coraz więcej czasu, a sąsiedzi i goście będą mile zaskoczeni niesamowitym gustem właściciela, pozytywnie oceniającym jego pomysły i ich realizację.
autorski projekt drewnianego domu oryginalny projekt domubajeczny dom z drewna nowoczesny dom drewnianyciemnobrązowy dom z drewna przytulny dom z podświetlaną fasadąDom fiński z drewna elegancki wiejski dom elegancki drewniany dom