Zewnętrzny

Przykłady kreatywnej aranżacji krajobrazu na podwórko

Każda działka domowa lub podwórko prywatnego gospodarstwa domowego zasługuje na uwagę właścicieli. Stworzenie niepowtarzalnego, praktycznego i jednocześnie przyjemnego wyglądu przestrzeni obok domu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W dzisiejszych czasach nie trzeba być zapalonym agronomem-amatorem, aby zrealizować swój pomysł na to, jak powinien wyglądać prywatny dziedziniec lub działka na wsi. Nowoczesne technologie, w tym w dziedzinie rolnictwa, oraz obfitość informacji na temat aranżacji działek mogą pomóc w ustaleniu priorytetów i zaplanowaniu organizacji przestrzeni podwórkowej. Mamy nadzieję, że poniższy wybór przykładów najnowszych trendów w świecie projektowania krajobrazu zainspiruje Państwa do realizacji i realizacji pomysłów na Państwa działce..
Działka przed domem

Cały styl krajobrazu można warunkowo podzielić na trzy główne kierunki: styl geometryczny, krajobrazowy i orientalny. Oczywiście nikt nie będzie podążał za kanoniczną realizacją elementów każdego stylu, a trendy te mogą się harmonijnie nakładać w ramach jednego projektu..

Pierścienie ogrodzeniowe

Zieleń jest wszędzie

Sztuczne stawy na prywatnych podwórkach

Obecność wody w osobistej działce, w takiej czy innej formie, dodaje przestrzeni spokoju i relaksu, wprowadzając kolejny element połączenia ludzkiego domu z naturą..

Miska z wodą

Miskę z wodą, z której woda płynie w sposób ciągły, stoi na przypominającej szachownicę platformie z betonowymi płytami, ciemnymi kamykami i trawnikiem. Przepływ wody wizualnie zmiękcza geometrię całej kompozycji.

Zjeżdżalnia z wodospadem

Możesz patrzeć, jak woda płynie w nieskończoność. A jeśli płynie z zgrabnej kamiennej zjeżdżalni w postaci małego wodospadu, to możesz również cieszyć się estetyczną stroną akcji. W tym przypadku udało się zorganizować miękką strefę rekreacyjną za pomocą drewnianych mebli ogrodowych w jasnych pastelowych kolorach..

Mały zbiornik wodny

Niewielkie zbiorniki wyłożone kamieniem z ciągłym strumieniem wody to świetny sposób na udekorowanie każdego dziedzińca, uspokojenie i jednocześnie dynamikę ogólnej atmosfery..

Brzoskwiniowy róg

Wykładzina sztucznego stawu pasuje do płytek na ścieżkach i strefie rekreacyjnej, tworząc harmonijną całość.

Twórczy

Ciekawy projekt ścieżek na działce osobistej

Z utylitarnego elementu projektowania krajobrazu, przeznaczonego tylko do poruszania się po witrynie, twoje ścieżki mogą stać się główną atrakcją projektu pola bramkowego. Między innymi ścieżki są bardzo wygodne w użyciu do zagospodarowania przestrzeni prywatnego dziedzińca..

Ścieżka kamienna

Różne odcienie

Przewodniki

Małe luźne ścieżki żwirowe utworzone za pomocą metalowych lub metalowo-plastikowych prowadnic są proste pod względem aranżacji i opłacalne. Używając żwiru o różnych odcieniach, możesz strefować witrynę i odświeżyć jej wygląd.

Pochylona zjeżdżalnia

Zwykła ścieżka szutrowa doskonale komponuje się z złożonym, pochyłym wzgórzem z roślinami i kamieniami.

Kamienne płytki

Połączenie kamienia

Ścieżki świetlne

Ścieżki uformowane z płyt kamiennych będą kosztować znacznie więcej, ale będą trwać znacznie dłużej, co ostatecznie zwróci się kilkakrotnie..

Droga do garażu

Wybrukowana kamieniem droga do garażu to nie tylko stabilna i trwała nawierzchnia, która przetrwa wiele lat, ale także wspaniałe tło dla starannie przystrzyżonych roślin w donicach i klombach.

Kontrast

Innym sposobem tworzenia torów jest łączenie różnych materiałów i komponentów. Kamienie na trawniku czy duże płyty pośród kamyków są nie tylko wygodne, ale i piękne. Takie kompozycje odświeżają wizerunek ogrodu czy podwórka..

Przejrzystość linii

Kręgi

Geometria trawnika

Kontrastujące kafelki

Przejrzystość geometrii jest niesamowita i tworzy niesamowicie zadbany wygląd pola bramkowego.

Organizacja miejsca do wypoczynku na dziedzińcu prywatnego gospodarstwa domowego

Aby móc wygodnie usiąść na świeżym powietrzu, poczytać książkę, porozmawiać z rodziną lub przyjaciółmi, zjeść lunch lub po prostu odpocząć, to pragnienie każdego właściciela działki lub domku letniskowego. Do zorganizowania takiego miejsca potrzeba bardzo niewiele – meble ogrodowe na specjalnie przygotowanym placu, ścieżka do niego i zieleń wokół.

Miejsce do odpoczynku

Zielona ściana

Zielona ściana żywych pnączy stała się doskonałym tłem do zorganizowania przytulnego kącika do relaksu.

Pod zadaszeniem

Przy pomocy altany o nietypowym designie udało się stworzyć przyjemne miejsce do wypoczynku, chronione przed promieniami słonecznymi, ale nie pozbawione światła i przestrzeni.

Strefa obiadowa

Niewielka jadalnia pod gałęziami starego drzewa to świetne miejsce na rodzinny obiad.

Elegancka jadalnia

A ta luksusowa jadalnia na świeżym powietrzu może pomieścić nie tylko domowników, ale także ich gości. Ciepłe, przyjemne odcienie brzoskwini znajdują odzwierciedlenie w wykończeniu wszelkich powierzchni, mebli i przedmiotów serwowanych.

W Kamieniu

Otwarty ogień

Niewiele prywatnych podwórek lub domków letniskowych jest kompletnych bez organizowania miejsca na grilla lub gotowanie w piekarniku, na otwartym ogniu. Jeśli pozwala na to wielkość witryny, zespół altany z jadalnią, kamiennym piecem lub grillem, miękką częścią wypoczynkową i sprzętem do grillowania stanie się niezwykle praktycznym i pięknym sojuszem.

Rzeźby ogrodowe

Ostatnim akcentem w projektowaniu witryny w pobliżu domu może być instalacja rzeźb ogrodowych. Gnomy gipsowe na rabaty kwiatowe nie są już zaskakujące. Najnowszy trend w ogrodnictwie krajobrazowym stał się kreatywnymi opcjami dla produktów z różnych materiałów i ich kombinacji..