Zewnętrzny

W sąsiedztwie krzewów ozdobnych

Od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków cieszą oczy rośliny liściaste i zimozielone. Niezależnie od stylu krajobrazu, formowane korony i rozłożyste gałęzie są głównymi składnikami kompozycji ogrodowych, żywopłotów, granic i są pożądane przy dekorowaniu przedniego wejścia.

Świetnie radzą sobie z estetyką, strukturyzacją lub maskowaniem nieestetycznych fragmentów. Wystarczy posadzić obok niego białą darnię Elegantissim, a luksusowe zielone, rzeźbione liście w kremowym obrzeżu, z dużą ilością młodych czerwonawych pędów, ukryją wady pod dywanem roślinnym..

Większość z nich zachwyca długim okresem kwitnienia, kędzierzawym kształtem liści i intensywnym kolorem. Wymagane jest tylko prawidłowe dobranie odmian w stosunku do strefy klimatycznej, a bezpretensjonalne sadzenie nie wymaga dużej uwagi i troski. Krzewy są zaprogramowane tak, aby przez dziesięciolecia zachowały wysoką wartość dekoracyjną. Chroni je sama natura, a powikłania w postaci chorób nie są dla nich typowe. Będzie to dotyczyło typów wspólnych do sadzenia na środkowym pasie..

Luksusowe kwiaty Krzew bzu Zielona aleja Trawnik obramowany Kręcony trawnik

Rodzaje krzewów do ogrodu

W naszych ogrodach zakorzenią się ozdobne wiśnie, japońska kerria, katalpa z czerwonymi i żółtymi strąkami. Co więcej, o ich urodzie decyduje nie tylko luksus kwiatostanów, ale także dziwaczna korona i ciekawa barwa liści – są to gatunki kolumnowe, rozłożyste lub zwisające gałęzie, kręcone liście z dziwacznymi plamami. A cały ten przepych wymaga tylko dobrej gleby i odpowiedniego miejsca względem słońca.

  • przykładem różnorodności kolorystycznej jest berberys. W zależności od odmiany liście mają barwę purpurową, soczystozieloną, żółtą, fioletową intensywną i zawierają jasne plamy;
  • różowy odcień kwiczołu w połowie sezonu przechodzi płynnie w zielony ton, a jesienią pożółkłe liście nabierają złotego połysku;
  • żaden ogrodnik nie odmówi pachnącej udawanej pomarańczy, wilka czy forsycji. Aronia i Kalina (odmiana»Buldenezh»). Krzew pokryty jest rodzajem śnieżek, które przez długi czas zdobią koronę;
  • liliowy, posadzony praktycznie na wszystkich obszarach, jest reprezentowany przez nie jeden tuzin odmian i pachnie pachnącymi w maju-czerwcu;
  • Szczyt aktywności drzewiastych piwonii, spirei, pięciornika, kolkitu, rododendronów przypada na lato. Ich kwitnienie zastępuje masa perłowa płatków wrzosu;
  • przestronność zielonego trawnika ozdobią nasadzenia hortensji lub parkowe krzewy róż. Wraz z rododendronami należą do krzewów i wymagają ciągłej pielęgnacji;
  • wczesne kwitnienie czarnego bzu (Aurea) charakteryzuje się wzruszającym pięknem, które jesienią materializuje się w ciemne jagody i żółte liście z różowym odcieniem;

Jedyną wadą gatunków liściastych jest ich zależność od temperatury. Rośliny hodowlane są delikatniejsze niż ich naturalne odpowiedniki.

Hortensja Naturalny blask Jasny fragment Aleja kwiatów

Niektóre funkcje

Bardzo kuszące jest posiadanie na miejscu roślin, które kwitną nawet w chłodne dni. Grupę mrozoodporną reprezentują byliny. Tak więc cis jagodowy może osiągnąć nawet 30 m; derain to liściasta odmiana derenia, witana w «żywy» ogrodzenia; jałowiec – z rodzaju cyprys, osiąga taką samą gigantyczną wysokość jak cis. Wszyscy kochają wilgoć, nie są kapryśni i łatwo akceptują każdy model fryzury ogrodowej. Szarość deszczowych porów jest również rozcieńczona czerwonymi gronami kaliny i dużymi kwiatami kamelii, które kwitną od wiosny do mrozu. Co więcej, niektóre jego gatunki nie boją się zimowych temperatur (do -20).

Szczególnym tematem są krzewy owocowe. Odmiany leszczyny czerwonolistnej świetnie prezentują się w połączeniu z innymi nasadzeniami. W towarzystwie malin, agrestu i porzeczek tworzą grupę roślin nadających się do dekoracji żywopłotu. Opalizujący blask kwiatu dzikiej róży znany jest każdemu, podobnie jak jasne owoce rokitnika, porozrzucane pomarańczowymi koralikami na koronie.

Rzadziej sadzony głóg, irgu, japońska pigwa. Ale zastępują letnią kolekcję, a ich szkarłatne liście wizualnie zacienią fragment dowolnej kompozycji, a słońce podkreśli spektralne pasemka. Nawet na skomplikowanym terenie niektóre odmiany berberysu, także wiciokrzew i potentilla, czują się dobrze. Gleba wapienna jest dobrze tolerowana przez buddlei, czarny bez, euonymus. 

Wspaniały ogród kwiatowy Sukulenty fabuła Piękny szkic Zarośnięta ścieżka

Notatka

Dekoracja witryny

Wszystko wydaje się proste: posortuj krzaki na określone obszary i poczekaj na wynik. Dzieje się tak, jeśli warunki dla każdej odmiany są początkowo spełnione. Źle przemyślany układ doprowadzi do dysharmonii w krajobrazie i złamie koncepcję pomysłu. Będziesz musiał przesadzić okazy, co obciąży system korzeniowy..

Rada

Organizując krzewy w grupę kompozycyjną, należy wziąć pod uwagę okres intensywnego ujawniania możliwości dekoracyjnych. Aby zachować interwałową sekwencję kwitnienia lub sezonową aktywność kolorów liści, wymagany jest harmonogram.

Aby ozdobić trawnik, sadzi się scumpia, czarny bez, berberys czerwonolistny i weigela z fioletowymi liśćmi. Główne wejście ozdobione jest spireą i «Thugberg». W mieszanych łóżkach roślin drzewiastych i zielnych dominują gatunki karłowate.

Na niewielkim obszarze mile widziane są niskie krzewy, dlatego warto poznać walory dorosłej rośliny. Powstrzymywanie wzrostu poprzez odcięcie pędów jest dozwolone tylko kilka razy, w przeciwnym razie wierzchołek przybierze brzydki kształt. Podczas sadzenia krzewów zachowany jest wystarczający odstęp między nimi, ze względu na objętość korony i rangę. Z tyłu zgrupowane są wysokie formy, zastępowane są rzędami średnich, a na tle takiego krajobrazu niskie nasadzenia wyglądają organicznie i pięknie.

Rejestracja logowania Kolorowy trawnik Ogromne kwietniki Kompozycja panoramiczna

Ciekawa okolica

Alejki są obramowane obramowaniami, sadząc wzdłuż nich karłowate lub niskie odmiany. Dopuszczalne jest stosowanie pojedynczych lądowań (tasiemców). Hortensja, spiraea wielotwarzowa i rodendron z powodzeniem solo na trawnikach. Gatunki nieprzedstawialne w fazie spoczynku są zbierane w kompozycji kilku roślin..

Aby uniknąć dekoracyjnej przewagi niektórych odmian, konieczne jest ich prawidłowe połączenie. Schemat jest dość złożony i lepiej przestrzegać nietypowej praktyki. Na przykład oferowane są następujące wersje:

Granice kwiatowe Kompozycja

Kręcone krzewy

Kształtowane krzewy stają się samodzielnymi elementami i stanowią podstawę współczesnego modnego ogrodu trawnikowego. Dopuszcza się zmaterializowanie pomysłu nawet na niewielkiej powierzchni – objętości kształtów kulistych lub stożkowych pozostają niezmienione. Wspaniały trawnik urozmaici krajobraz i skupi się na sobie. Zarówno gatunki liściaste, jak i iglaste równie dobrze nadają się do modelowania, z tą różnicą, że te pierwsze muszą być częściej przycinane.

Notatka

W odniesieniu do liściastych zauważono: korona będzie gęsta w przypadku systematycznego obcinania pędów w pierwszych latach. Jeśli projekt ma element do tworzenia kształtu, «siedząc na ziemi, za pierwszym razem wymagane jest cięcie gałęzi 20 cm od ziemi. Takie podejście spowoduje intensywne rozgałęzianie się pędów u nasady..

Piękna granica Ścieżka pstrokata Darmowa fantazja

Strzyżenie topiary drzew iglastych nie zawsze jest odpowiednie. Istnieje wiele gatunków o określonej geometrii, które wymagają łatwej korekty poprzez skracanie pędów..

Krzewy, które są nam potrzebne to: cis jagodowy, jałowiec i prawie wszystkie wersje kłujące. Wśród drzew liściastych konieczne jest przycięcie berberysu Thunberg, morwy, mahoniu, derenia, rokitnika, agrestu, bukszpanu, forsycji.

Jeśli chcesz mieć wolne formy, wystarczy tylko fantazja. Preferuje się dla określonych formularzy szablon. Nakłada się na koronę i usuwa długie pędy. Po zabiegu roślinę należy karmić kompozycją wieloskładnikową. Do uformowania wierzchołka stosuje się środki o formule spowalniającej aktywność wzrostu. Jak zorganizowałeś swoją stronę??

Letni krajobraz Bujny kwiat 25 Trawnik owalny