Zewnętrzny

Zrób to sam piękne szopy na dziedzińcu prywatnego domu

Prywatny dom to obszar, na którym możesz dać upust swoim talentom, stworzyć coś nowego i interesującego, zbudować oryginalny budynek lub ulepszyć już istniejący. Oczywiście każdy właściciel prywatnego domu z własną działką stara się maksymalnie uszlachetnić swoje terytorium i zwiększyć ogólny poziom jego komfortu..

Właściciele do własnej realizacji wykorzystują formy architektoniczne i budynki, z których jednym są markizy. Jeśli spojrzysz na zdjęcia w Internecie, możesz zrozumieć, że mogą być nie tylko praktyczne, pełniąc swoje bezpośrednie funkcje, ale także bardzo interesujące z wyglądu, tworząc radość na stronie.

baldachim nad tarasem baldachim do namiotu baldachim z belek drewnianych

Etapy budowy baldachimu własnymi rękami

Aby rozpocząć budowę baldachimu na terenie prywatnego domu własnymi rękami, musisz się do tego starannie przygotować i postępować zgodnie z ogólnie przyjętą sekwencją, która jest następująca:

  • stworzenie projektu, rysunek;
  • wstępne przygotowanie materiałów, które będą używane;
  • przygotowanie narzędzi niezbędnych do pracy;
  • przygotowanie gleby, wyrównanie powierzchni;
  • montaż i betonowanie podpór baldachimu;
  • montaż belek podłużnych między podporami;
  • poszycie i mocowanie dachu (profil lub inny materiał).

baldachim nad stołem drewno i szkło duży drewniany baldachim chudy do baldachim mały drewniany baldachim

Ten rodzaj przedłużenia to atrybut komfortu i przytulności, który gwarantuje przeprowadzenie wcześniej zaplanowanych zajęć na świeżym powietrzu, niezależnie od kaprysów pogody. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów o różnej jakości, co oznacza, że ​​można je kupić i wykorzystać do stworzenia budynku. Łącząc odrobinę wyobraźni i realizując swoje pragnienia, właściciel prywatnego domu jest w stanie nie tylko dokończyć zaplanowaną budowę, ale także sprawić, by była oryginalna, stylowa i wyrafinowana.
maxresdefault % d0% bd% d0% b0% d0% b2% d0% b5% d1% 81% d1% 8b-% d0% b8% d0% b7-% d0% bf% d0% be% d0% bb% d0% b8 % d0% ba% d0% b0% d1% 80% d0% b1% d0% be% d0% bd% d0% b0% d1% 82% d0% b0-1

Konstrukcje zadaszenia w zależności od obszaru zastosowania

Przede wszystkim baldachim to środek ochrony, który ochroni określony obszar przed deszczem i śniegiem, opadającymi liśćmi i gorącymi promieniami słońca. W związku z tym ich lokalizacja na terenie prywatnego domu będzie optymalna tam, gdzie zakładane są tereny rekreacyjne lub obszary największe «przejezdność» (dokąd dana osoba chodzi najczęściej).

Daszek «przyłbica»

Ten rodzaj daszka jest najbardziej podstawowym i prawdopodobnie najważniejszym, ponieważ służy jako ochrona przed deszczem i śniegiem w pobliżu drzwi wejściowych. Jest to również bardzo ważne ze względu na to, że może chronić próg lub stopnie przed przywieraniem mokrego śniegu i tworzeniem się lodu, co może prowadzić do bolesnych upadków, stłuczeń i urazów, a czasem nawet złamań. Dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę, dokładnie rozważyć długość jego występu i szerokość w taki sposób, aby uchronić się przed ewentualnymi problemami. Podtypem takiego zadaszenia jest nadstawka nad tarasem, która jest mocowana z jednej strony do ściany budynku. Pod baldachimem można ustawić meble, stół, grill lub małą strefę rekreacyjną dla wygody mieszkańców prywatnego domu.
baldachim z tkaninyszeroki baldachimbaldachim drewniany

Ponieważ ten baldachim jest w rzeczywistości dodatkową częścią domu, jest wykonany z materiałów odpowiadających głównemu budynkowi. Jeśli dom jest drewniany, baldachim jest wykonany z drewna, ale jeśli jest ceglany, wystarczy metalowa osłona. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę harmonię zewnętrzną i dopasowanie kolorystyczne, tak aby pod koniec budowy dom i szopa wyglądały jak jedna całość..

Przedłużenie czaszy

Przy odpowiednim pragnieniu możesz stworzyć baldachim na dziedzińcu prywatnego domu w taki sposób, aby chronił całe terytorium od bramy do progu wejścia do domu lub do dowolnego innego budynku na terytorium. Ten rodzaj konstrukcji jest dość masywny i wymiarowy, jest to całe przedłużenie, jedna strona jest przymocowana do domu, a druga jest montowana na podporach. Ich główną zaletą jest to, że można swobodnie poruszać się po zabezpieczonych ścieżkach przy każdej pogodzie, a zimą ścieżki te nie muszą być odśnieżane. Przedłużenie czaszy może być również stacjonarne (utrzymywane z obu stron na wspornikach) lub w wersji mieszanej.

drewniana przedłużka aneks nad tarasem długie przedłużenie od drzwi wejściowych 2017-10-22_21-31-55 mały baldachim przedłużenie w formie altany aneks wykonany z drewna i szkła

Baldachim nad basenem prywatnego domu

W przypadku tego typu czaszy najlepiej byłoby skonstruować opcję zamknięcia «cieplarnia» gatunek. Jeżeli w konstrukcji zastosowano elementy przesuwne, to można nimi sterować otwierając sekcje w czasie upałów i zamykając je podczas wiatru lub deszczu. Najlepszą opcją byłyby przezroczyste powłoki, które nie będą zakłócać widoku i stwarzać przyjemne wrażenie estetyczne..

kryty basen drewniany baldachim nad basenem duży baldachim nad basenem mały baldachim nad basenem potrójny baldachim duży szklany baldachim nad basenem zadaszenie nad basenem baldachim namiotu nad basenem basen z baldachimem zadaszenie z poliwęglanu

altana z baldachimem

Jest to jeden z najbardziej ulubionych rodzajów baldachimów dla wszystkich właścicieli domów, który można wykonać w dowolnym wygodnym kształcie: koło, kwadrat, wielościan itp. Takie markizy najlepiej umieścić w najbardziej malowniczej części terenu lub na niewielkim wzniesieniu. Również altana może być typu otwartego, w takim przypadku jest wystarczająca ilość podpór i sam dach, który ochroni przed złą pogodą.

drewniana altana niezwykła altana duża altana nad wodą oryginalna designerska altana

Baldachim nad placem zabaw lub placem zabaw

Ta opcja jest pożądana wśród rodzin z dzieckiem, które lubią bawić się na świeżym powietrzu. Wszyscy wiedzą, że nawet przy złej pogodzie utrzymanie dziecka w domu jest dość trudne, co oznacza, że ​​należy zbudować specjalny baldachim, umieszczony nad piaskownicą, huśtawką lub poziomymi drążkami, aby chronić dziecko przed «humory» pogoda. Warto również zauważyć, że baldachim wydłuży żywotność placu zabaw, chroniąc drewniane konstrukcje placu przed opadami atmosferycznymi..

zadaszenie piaskownicy duży baldachim nad placem zabaw zadaszenie szczytowe nad placem zabaw zadaszenie namiotu nad placem zabaw baldachim nad placem zabaw baldachim nad placem zabaw baldachim nad atrakcjami dla dzieci

Zadaszenie samochodu

To najlepsza opcja budowlana dla tych, którzy nie mają wystarczającej ilości wolnego miejsca na terenie prywatnego domu i nie mogą sobie pozwolić na budowę garażu. Takie markizy mogą również służyć jako ochrona samochodów gości, którzy będą spokojni o swój samochód, umieszczając go pod specjalną markizą. Główną zaletą tej wiaty jest korzyść ekonomiczna, ponieważ budowa garażu jest znacznie trudniejsza i kosztowniejsza pod względem finansowym..

baldachim do białego samochodu wiata na 3 samochody mały daszek do BMW mała wiata na jeden samochód wiata podłużna na 2 samochody zadaszenie z tektury falistej mała wiata w pobliżu domu długa wiata garażowa wiata na pustyni wiata-przystawka duży baldachim na kilka samochodów baldachim do samochodów niemieckich baldachim do porsche baldachim drewniany na 2 samochody drewniany baldachim nad białym Porsche mały baldachim nad samochodem

Co zrobić baldachim na dziedzińcu prywatnego domu?

Niezależnie od funkcji zadaszenia nie ma zbyt skomplikowanej konstrukcji składającej się z podpory, ramy i dachu. Materiały należy dobierać zgodnie ze stylem domu i ogólnym projektem krajobrazu. Jako podpory można użyć belek drewnianych, słupów murowanych lub rur stalowych. Do ramy najlepiej użyć profili drewnianych lub metalowych. Na dach używany jest materiał podobny do tego, który jest stosowany w innych budynkach. Optymalne opcje pokrycia dachowego to: tworzywo sztuczne, poliwęglan, tektura falista i blachodachówka.

Baldachim falisty

To tektura falista jest uważana za optymalną dla dachu baldachimu, ponieważ jest łatwa w montażu, niedroga, ma wysoką gęstość i trwałość. Ponadto materiał ten jest praktyczny i można go z powodzeniem łączyć z dowolnymi innymi używanymi materiałami..

baldachim falisty baldachim wykonany z tektury falistej

W zależności od projektu rozróżnia się takie rodzaje zadaszeń: jedno- i dwuspadowe, łukowe. Typ łukowy jest najtrudniejszy, ale też wygląda atrakcyjniej. Najrzadziej stosuje się konstrukcję szczytową..

Zadaszenia z profili metalowych

Główną zaletą tego materiału jest jego lekkość i kompatybilność z innymi materiałami. To wysokiej jakości, niezawodny i trwały materiał, który może służyć bardzo długo, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji. Pojęcie opieki oznacza specjalne traktowanie powłoki środkami antykorozyjnymi lub farbami, które zawierają w swoim składzie podobne pierwiastki.

metalowy baldachim-przedłużenie baldachim metalowy na podporach duży metalowy baldachim mała metalowa wiata garażowa

Markizy drewniane

Z biegiem czasu ten rodzaj pokrycia dachowego staje się coraz bardziej popularny, ponieważ stwarza wrażenie jedności z naturą i otaczającym krajobrazem. Zakres zastosowania daszka drewnianego nie jest w żaden sposób ograniczony, można go zastosować do dowolnego typu, czy to daszka przedłużonego, czy daszka stacjonarnego.

wysoki drewniany baldachim duża szopa wykonana z drewna duży drewniany daszek szczytowy poziomy baldachim drewniany

Główną zaletą i zaletą jest to, że drzewo dobrze nadaje się do obróbki, co oznacza, że ​​możesz tworzyć oryginalne formy i odważnie realizować swoje pomysły projektowe. Należy pamiętać, że drzewo należy zabezpieczyć roztworami ochronnymi, które ochronią drewno przed owadami i próchnicą..

drewniany taras z baldachimem duży drewniany baldachim baldachim-altana drewniana szeroka drewniana baldachim baldachim drewniany podwójny baldachim drewniany